حجم نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی Yooka-Laylee مشخص شد

۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰

این روز‌ها بازیکنان اگر تصمیم به دانلود بازی از طریق اینترنت (خرید نسخه‌ی دیجیتالی) به جای خرید نسخه‌ی فیزیکی آن‌ها بگیرند، با حجم‌های بسیار بالا مواجه می‌شوند که زمان دریافت آن‌ها را نسبتاً طولانی می‌کند (البته این قضیه بستگی به سرعت اینترنت بازیکن نیز دارد). بسیاری از بازی‌های بزرگ (AAA) از حجم‌هایی بین ۴۰ تا ۵۰ گیگابایت برخوردار هستند و معمولاً این میزان با توجه به انتشار به‌روزرسانی‌های مختلف افزایش نیز می‌یابد. اگرچه علاقه‌مندان بازی Yooka-Laylee قطعاً از دانستن این نکته که این بازی از حجم کمی برخوردار است قطعاً خوشحال خواهند شد.

اخیراً به صورت رسمی اعلام شده است که حجم نسخه‌ی پلی‌استیشن بازی Yooka-Laylee معادل ۲٫۹ گیگابایت است که این روزها یک غنیمت به شمار می‌آید. اگرچه حجم دیگر نسخه‌های پلتفرم این بازی دقیق معادل رقم ذکر شده نخواهد بود، اما قطعاً نزدیک به همین رقم خواهد بود. با توجه به این نکته که معمولاً بازیکنان بازی‌های نصب شده‌ی خود را جهت نصب بازی دیگری از حافظه‌ی خود پاک می‌کنند، اینطور به نظر می‌رسد که برای نگه داشتن Yooka-Laylee در حافظه‌ی خود مشکلی نخواهند داشت.

هفته‌ی گذشته شاهد انتشار فهرست ترافی‌ها/اچیومنت‌های این بازی بودیم که از این نشانی می‌توانید به این فهرست دسترسی داشته باشید. البته شایان ذکر است که این فهرست ممکن است بخش‌هایی از داستان و گیم‌پلی بازی را لو بدهد.

بازی Yooka-Laylee بیشتر مورد توجه علاقه‌مندان بازی Banjo Kazooie و بازی‌های پلتفرمر قرار گرفته است چراکه به نوعی بازگشت به گذشته محسوب می‌شود. پلتفرمینگ بازی با شخصیت Yooka صورت می‌پذیرد و برای انجام کارهایی که نیاز به کمک است نیز می‌توان از شخصیت Laylee استفاده کرد. سال گذشته‌ی میلادی شاهد انتشار نسخه‌ی آزمایشی این بازی بودیم که با واکنش مثبت بازیکنان مواجه شد.

بازی Yooka-Laylee مقرر است در روز ۲۲ فروردین ماه (۱۱ آوریل ۲۰۱۷ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. اگرچه چندی پیش شاهد تائید شدن این بازی برای کنسول نینتندو سوییچ نیز بودیم، اما هنوز تاریخ انتشار این بازی برای این پلتفرم تائید نشده است و قرار است در در زمانی نامشخص در سال جاری برای پلتفرم نامبرده عرضه گردد. در راستای دیگر اخبار مرتبط با این بازی، چندی پیش مطلع شدیم که فرآیند ساخت Yooka-Laylee به اتمام رسیده است و به اصطلاح گلد (Gold) شده است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید