احتمال عرضه‌ی بازی Seiken Densetsu 3 برای کنسول نینتندو سوییچ

۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

طرفداران سبک نقش‌آفرینی باید به خوبی با سری Seiken Densetsu – البته این سری در آمریکا (غرب) با نام Mana شناخته می‌گردد – آشنایی داشته باشند. اخیراً منتشر شدن ویدئویی از این سری در حساب کاربری رسمی آن در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، منجر به ایجاد بحث‌های زیادی پیرامون آن در میان طرفداران و در سطح اینترنت شده است.

ویدئوی اشاره شده دو مرد را در حال بازی کردن عنوان Seiken Densetsu 3 (Secret of Mana II) نشان می‌دهد؛ بخش چند نفره‌ی نشان داده شده بسیار به تجربه‌ی آن در کنسول نینتندو سوییچ شباهت دارد. وب‌سایت Destructoid  اشاره کرده است که حتی اگر این بازی برای بازیکنان ژاپنی در دست توسعه قرار داشته باشد، با توجه به این که تجربه‌ی بازی‌های نینتندو سوییچ محدود به منطقه‌ی خاصی نیست، دیگر علاقه‌مندان این سری می‌توانند به تجربه‌ی آن بپردازند.

نسخه‌ی اصلی Secret of Mania در سال ۱۹۹۳ میلادی برای سوپر نینتندو منتشر گشت؛ در حقیقت این نسخه دومین نسخه‌ی این سری محسوب می‌شود. اگرچه این بازی با واکنش تحسین آمیز منتقدان مواجه شد و توانست طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند، اما این دنباله هیچگاه در خارج از ژاپن عرضه نشد.

بازی Seiken Densetsu 3/Secret of Mania II، یک عنوان اکشن نقش‌آفرینی است که بسیار به نسخه‌ی قبل خود شباهت دارد و شامل مبارزات پویا و همزمان می‌شود و بازیکنان می‌توانند در هر زمان که مایل باشند به انتخاب یکی از سه شخصیت حاضر در آن برای ادامه‌ی تجربه‌ی بازی بپردازند. اگرچه نسخه‌ی نخست Secret of Mania امکان تجربه‌ی بخش چند نفره را برای سه نفر مهیا می‌کرد، اما دنباله‌های آن تنها تجربه‌ی بخش چند نفره را در اختیار دو نفر قرار می‌دهند.

طبق گفته‌های کوئیچی ایشی (Koichi Ishii)، خالق این سری، اگرچه Seiken Densetsu 3 یک دنباله برای این سری محسوب می‌شود، اما با توجه به اینکه وقایع آن همزمان در جهان این سری رخ نمی‌دهد، نمی‌توان آن را دنباله‌ای مستقیم برشمرد. این مهم بسیار به سری Final Fantasy شباهت دارد، چراکه هر نسخه از این سری در عین دنباله بودن، در جهان‌ها و زمان‌های متفاوتی با دیگر نسخه‌های آن جریان دارد.

با این وجود، لازم به اشاره است که هنوز شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix)، اعلام نکرده است که آیا تجربه‌ی بازی Seiken Densetsu 3 از طریق سرویس «کنسول مجازی» کنسول نینتندو سوییچ امکان پذیر خواهد بود یا علاقه‌مندان شاهد انتشار مجدد آن برای این سیستم خلاقانه خواهند بود. انتظار می‌رود در جریان نمایشگاه E3 سال جاری میلادی که در ماه ژوئن میلادی (خرداد ماه) اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر گردد.

0
0
برچسب‌ها: ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید