خداحافظی کشور ژاپن با کنسول پلی‌استیشن ۳

۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۱

بر اساس وبسایت رسمی و ژاپنی برند پلی‌استیشن، به زودی تولید و عرضه محصول پلی‌استیشن ۳ توسط شرکت سونی، برای همیشه در کشور ژاپن متوقف خواهد شد.

صفحه رسمی موجود در این وبسایت برای پلتفرم پلی‌استیشن ۳ استاندارد ۵۰۰ گیگابایتی، که تنها مدل باقی‌ مانده در حال تولید در کشور ژاپن است، ذکر کرده که تولید و عرضه این محصول به زودی به پایان خواهد رسید.

در حالی که این صفحه رسمی تاریخ دقیقی برای اتمام تولید محصول پلی‌استیشن ۳ ذکر نکرده است، طبق توییت منتشر شده توسط یکی از فروشگاه‌های بازی‌های رایانه‌ای ژاپنی که  در شهر کورومه استان فوکوئوکا قرار دارد، پیامی از جانب شرکت سونی به فروشگاه‌های حاضر در سراسر کشور ارسال شده، که بیانگر اتمام تولید کنسول پلی‌استیشن ۳ در پایان ماه جاری میلادی است.

اولین کنسول خانگی پلی‌استیشن ۳، چیزی نزدیک به ۱۱ سال پیش در تاریخ ۱۱ نوامبر سال ۲۰۰۶ (مصادف با ۲۰ آبان ۱۳۸۵)، در کشور ژاپن فروخته شده است. حال به نظر می‌رسد پس از بیش از یک دهه حضور و رقابت در بازار‌ کنسول‌های خانگی ژاپن، وقت آن رسیده که علاقمندان این پلتفرم که در کشور ژاپن سکونت دارند، خود را برای خداحافظی با کنسول پلی‌استیشن ۳ آماده کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید