گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

جایی که احساس در قلب فلز جوانه می زند / نقد و بررسی بازی NieR: Automata

نقد و بررسی
جایی که احساس در قلب فلز جوانه می زند / نقد و بررسی بازی NieR: Automata

شاید خیلی از شما با عنوان اصلی Nier آشنایی نداشته باشید و حتی در زمان عرضه آن در نسل هفتم نام آن را نیز نشنیده باشید، اما برای یک نقش افرینی باز کهنه کار که کمتر بازی این سبک از زیر دستش فرار کرده است، بازی اصلی Nier یکی از خاطرات خوب نقش افرینی در نسل هفتم محسوب می شود. NieR عنوانی بود که توسط استودیو Cavia ساخته شد و در سال ۲۰۱۰ به وسیله کمپانی اسکوئر انیکس برای کنسول های PlayStation 3 و Xbox 360منتشر گردید. نمیتوان کتمان کرد که آن بازی ضعف های نسبتا زیادی را در خود می دید اما این ضعف ها هرگز بازی را در حد یک عنوان ضعیف پایین نمی اوردند و در نهایت هر شخصی که این عنوان را تجربه کرده است از آن به نیکی یاد می کند و البته مهم ترین نکته ای که در مورد آن بازی خواهید شنید این است که NieR یک بازی کاملا خاص و با شخصیتی متمایز از تمام بازی های دیگر محسوب می شد و البته دلیل بسیاری از نمراتی که از این بازی کم کرده بودند نیز همین خاص بودن NieR بود که سبب می شد به هیچ وجه یک عنوان همه پسند نباشد. NieR عنوانی اسپین آف از سری عناوین Drakengard محسوب می شد. نسخه اول Drakengard دارای ۵ پایان مختلف بود که سازندگان بازی NieR برای ساخت این بازی پایان پنجم بازی Drakengard را برای قرار دادن وقایع داستانی NieR برگزیده بودند. NieR بازخوردهای نسبتا خوب و مثبتی را نیز از سوی طرفداران و منتقدان دریافت کرد و امتیازاتی مثل ۷/۱۰ را از وبسایت آی جی ان کسب نموده و نهایتا امتیاز متای ان نیز در همین سطح ۷/۱۰ قرار داشت. NieR از عناوینی بود که نمره اش می توانست غلط انداز باشد و در حقیقت این امتیاز نمایانگر لذتی که از بازی می بردید نبود. کسانی که NieR را تجربه کردند غالبا با عنوانی فراتر از سطح یک عنوان با امتیاز ۷ روبرو شده بودند و یک تجربه کاملا جدید را حس کرده بودند. NieR تم و فضاسازی فوق العاده غیر معمول و نامتعارفی داشت و انگار در دنیای بازی نوعی جادوی محزون و ارام بخش وجود داشت که هر بازیبازی را به آن جذب می کرد و او را به دل داستان غم انگیز خود می کشید.

NieR: Automata… عنوانی که حتی فراتر از انتظار طرفدارانش عمل کرد

به همین دلیل هم بود که زمانی که عنوان NieR: Automata در E3 سال ۲۰۱۵ با عنوان پروژه جدید NieR معرفی گردید کاملا توجه من را به سمت خود جلب کرد و از زمان معرفی این بازی همواره اخبار و اطلاعات آن را دنبال می کردم. NieR: Automata یک بازی اکشن نقش آفرینی است که این بار بر خلاف بازی اول، توسط Platinum Games ساخته شده و به وسیله کمپانی اسکوئر انیکس نیز منتشر گردید. دنیای بازی همان دنیای آشنای نسخه اصلی این سری است که البته خود نیز بخشی از دنیای سری Drakengard محسوب می شود. البته NieR: Automata بر خلاف نسخه اول نه تنها توجه بنده بلکه توجه تمامی صنعت بازی را نیز به خود جلب کرد، زیرا که با توجه به ویدئوها و اطلاعات مختلفی که از آن منتشر می شد، یکی از زیباترین عناوین معرفی شده برای سال ۲۰۱۷ به نظر می رسید و نوید عنوانی بسیار زیبا را می داد و طرفداران زیادی را نیز پیدا کرده بود. در مراسم هفته گیم پاریس Paris Games Week در سال ۲۰۱۵ بود که نام اصلی بازی به همراه تریلر گیم پلی و سال عرضه آن به طور رسمی اعلام گردید. تاریخ انتشار بازی یک مرتبه با تاخیر مواجه شد و از سال ۲۰۱۶ به ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۷ میلادی موکول گردید که البته به نظر نمی رسد این موضوع به خاطر ترس از گم شدن نام بازی در میان بازی های بزرگ زمان انتشار اولیه بازی انجام شده باشد زیرا که در زمان انتشار نهایی بازی نیز این عنوان همزمان با عناوینی مثل هورایزن زیرو داون و Nioh و گوست ریکان وایلدلندز منتشر شد که بازی های بسیار بزرگی بودند و البته هیچ کدام نیز نتوانستند خدشه ای به اعتبار و کیفیت عنوان زیبای NieR: Automata وارد کنند.

شخصیت های هر دو نسخه بازی بسیار جذاب و قدرتمند هستند

بازی در ابتدا بنا بود تا به عنوان یک بازی تماما انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر گردد اما در ادامه اعلام شد که NieR: Automata یک بازی انحصاری کنسولی خواهد بود و شاهد انتشار نسخه رایانه های شخصی بازی نیز خواهیم بود.  در طول ماه هایی که از زمان معرفی بازی تا زمان انتشار آن گذشت هر بار بازی طرفداران بیشتری پیدا می کرد و بر تعداد بازیبازان علاقمند به ان افزوده می شد. در واقع به واسطه اطلاعات و ویدئوهای جدیدی که از آن منتشر می شد و هر بار این ویدئوها پرده جدیدی از کیفیت بازی را برای بازیبازان رو می کردند، بازی تبدیل به یکی از موردانتظارترین بازی سال ۲۰۱۷ نیز شده بود و بسیاری منتظر انتشار و تجربه NieR: Automata بودند تا ببینند نهایتا بازی همان چیزی که انتظارش را می کشیدند خواهد بود یا خیر اما فکر نمی کردند که بازی از انتظارشان نیز فراتر خواهد بود. سرانجام زمان گذشت و انتظارها برای یکی از مورد انتظارترین عناوین سال ۲۰۱۷ به پایان رسید و در تاریخ ۲۳ فبریه ۲۰۱۷ عنوان زیبای NieR: Automata رسما منتشر گردید. باید اعتراف کنم که من و شاید خیلی از دیگر طرفداران و علاقمندان این بازی هم با این که می دانستیم این عنوان یک بازی بسیار زیبا خواهد بود ولی دیگر انتظار چنین بازخورد و نمرات بی نظیری را نداشتیم و زیاد مطمئن نبودیم که بازی در حد یک شاهکار عمل خواهد کرد و امتیاز متایی در سطح بازی هورایزن زیر داون خواهد گرفت. اما خوشبختانه این اتفاق افتاد و یک انحصاری کنسولی جذاب و شاهکار دیگر به لیست قدرتمند انحصاری های پلی استیشن ۴ افزوده شد تا در روزهای پایانی سال ۱۳۹۵ دارندگان این کنسول غرق در بازی های انحصاری شوند که پشت سر هم برای پلی استیشن ۴ منتشر شد.

در بازی باس فایت های جذابی را پیش رو خواهید داشت

بازی NieR: Automata امتیازات و بازخوردهای بی نظیری را دریافت نمود و منابع معتبر گیمینگ دنیا از آن به عنوان یکی از بازی های شاهکار سال ۲۰۱۷ یاد کردند. سایت گیم اسپات امتیاز عالی ۹۰ را به این عنوان اختصاص داد و وبسایت ای جی ان نیز امتیاز ۸۹ را برای این عنوان زیبا در نظر گرفت. نهایتا نیز NieR: Automata یا امتیاز متای فوق العاده عالی ۸۹ به کار خود پایان داد تا تبدیل به یکی از برترین بازی های سال ۲۰۱۷ و نسل هشتم گردد. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی بخش های مختلف این بازی بپردازیم و ان را از زوایای مختلف برای شما عزیزان تحلیل نماییم تا اطلاعات کاملی را از این بازی زیبا کسب کرده و شاید تاثیری در تصمیمتان برای تجربه یا عدم تجربه بازی داشته باشد. پس اگر علاقمند به عنوان زیبای NieR: Automata هستید و قصد دارید تا اطلاعات بیشتری از این بازی داشته باشید با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا در ادامه مطلب نقد و بررسی بازی NieR: Automata همراه شوید.

تنوع دشمنان معمولی بازی برخلاف باس ها زیاد نیست و خیلی از دشمنان مانند هم هستند

در خصوص داستان بازی NieR: Automata که اتفاقا یکی از ستون های اصلی موفقیت بازی نیز هست اصلا قصد نداریم تا با توجه به جدید بودن بازی، آن را برای شما عزیزان اسپویل نماییم و به ذکر نکاتی از داستان بازی که قبلا نیز از آن اطلاع داشتیم بسنده می کنیم. داستان این بازی، مبارزات ربات آندروید combat android) 2B)، هم تیمی او ۹S و obsolete prototype) A2) را دنبال می کند. داستان این عنوان نیز کاملا زاده درگیری ذهن نویسندگان آن با موضوع “چه می شود اگر…” است که در نهایت به “نبرد معدود انسان های باقیمانده با ماشین ها برای جلوگیری از انقراض نسل بشر” ختم شده است. انسان ها همیشه می جنگند، تا لحظه آخر و تا آخرین قطزه خون. اما این بار و در NieR: Automata خود انسان ها نیز به وسیله ربات ها می جنگند زیرا نبرد کاملا نابرابر است. NieR: Automata همان تم آخرالزمانی و post-apocalyptic بازی NieR را با خود به همراه دارد و در واقع این عنوان در ادامه پایان پنجم بازی اصلی رخ می دهد و سازندگان برای بیان داستان NieR: Automata، پنجمین پایان بازی اصلی را انتخاب کرده اند و به عنوان مرجع قرار داده اند.

مبارزات بازی ترکیبی از بایونتا و دویل و می کرای و دیگر بازی های خوب این سبک هستند

در عین این که NieR: Automata همان اتمسفر تاریک و غمزده سری Drakengard و داستان گویی چند شاخه آن را دنبال می کند ولی هیچ گونه ارتباط داستان گویی مستقیمی بین NieR: Automata و هیچ عنوان دیگری در این سری وجود ندارد. بازی در زمان نامعلومی بعد از وقایع بازی اصلی رخ می دهد و همانطور که قبلا اشاره شد جول محور مبارزه بین بازماندگان انسان ها و ارتش ماشینی ساخته شده توسط مهاجمانی از دنیای دیگر، می چرخد. حملات شدید اولیه بیگانگان انسان ها را مجبور کرده است تا به ماه نقل مکان کنند. انسان ها از این منظقه، ربات هایی مبارز که به طور کلی به ان ها “YoRHa” گفته می شود را به زمین می فرستند تا با مهاجمان در این جنگ تحمیلی مبارزه نمایند. این نوع از ربات ها با این که گفته می شود کاملا عاری از احساس هستند و حتی نام واقعی هم ندارند، اما به وضوح هر کدام شخصیتی خاص دارند و رفتارهایی که آن ها را از دیگر همراهانشان ممایز می سازد و حالتی انسانی تر به آن ها می دهد. YoRHa ها از محلی به نام Bunker فرمان می گیرند که پایگاهی است در یک اربیت بالاتر از زمین برای سازماندهی مبارزه با ماشین های مهاجم و مقاومت در برابر آن ها. پروتاگونیست اصلی بازی YoRHa No. 2 Model B یا به اختصار “۲B” نام دارد که یک اندروید YoRHa مدل مونث است و مدل رفتاری اصلی آن ها خونسرد و کاملا متمرکز بودن است.

جان مادرت نزن!!

وی توسط YoRHa No. 9 Model S یا همان “۹S” که یک اندروید مختص شناسایی است و نسبت به تمامی مدل های دیگر واکنش های احساسی بیشتری را از خود نشان می دهد، همراهی می شود و هر دو توسط YoRHa Model A No. 2 یا همان “A2” که یک آندروید پروتوتایپ منسوخ شده از رده ۲B ها می باشد، محافظت می شوند که شخصیتی بسیار کم حرف دارد و همیشه ترجیح می دهد تا به تنهایی عمل کند. شخصیت های دیگری نیز در بازی حضور دارند مانند فرمانده گروه که یک آندروید فرماندهی در مرکز Bunker است، Adam and Eve که دو برادر هستند با انگیزه های نامعلوم، Pascal که ماشینی است با تمایل بسیار زیاد به صلح و مخالف درگیری و جنگ، Devola و Popola که اندروید هایی هستند که گروه مقاومت را یاری می کنند، شخصیت اصلی و پروتاگونیست بازی اصلی NieR یعنی Emil که در طول سال ها حافظه اش را از دست داده است، اندرویدهای اجرایی مختلف و همین طور پادهایی که واحدهای YoRHa را در مبارزات یاری می کنند و به نوعی نقش حمایتی در مبارزات و واسطه ارتباطی بین مرکز Bunker و واحدهای YoRHa را دارا هستند. همچنبین دیگر شخصیت هایی هم از بازی اصلی NieR و عنوان Drakengard 3 نیز حضور دارند. بازی از داستان بسیار قدرتمند و مستحکمی بهره مند است و سازندگان بازی به خوبی از پس خلق یک داستان زیبا و همراه کردن آن با یک روایت عالی بر امده اند و عنوانی را خلق نموده اند که بی شک داستان آن یکی از پایه های اصلی موفقیت بازی محسوب می گردد و بازیباز را تا انتها با دنبال خود می کشاند تا جواب سوال های خود را بیابد.

Round 1…..FIGHT…..Fatality

از لحاظ گرافیک و جلوه های بصری باید گفت عنوان NieR: Automata در سطح بسیار بالایی قرار دارد که البته این موضوع قبلا در بخش هنری و با ویدئوهای زیادی که از بازی منتشر شده بود به ما اثبات شده بود و می دانستیم که با عنوانی فوق العاده از لحاظ طراحی دنیا و مراحل بازی و شخصیت ها و .. طرف هستیم و تنها نسبت به بعد فنی جلوه های بصری بازی اگاه نبودیم گه اکنون با تجربه بازی کاملا می توانیم از بعد گرافیک فنی بازی نیز آسوده خاطر باشیم. جلوه های بصری NieR: Automata بی شک جزو برترین بخش های آن به حساب می آید و بازی از لحاظ گرافیکی و مخصوصا طراحی هنری یک عنوان فوق العاده عالی است. بازی از طراحی و گرافیک هنری بسیار خاصی بهره مند است که شبیه به هیچ عنوان دیگری نیست و کاملا با داستان بازی و روند آن همخوانی دارد. محیط های بازی فوق العاده زیبا طراحی شده اند و دنیای بازی به مانند داستان آن، بسیار مرموز، زیبا و جذاب است و دقیقا همان تم غمناک زیبایی که داستان بازی دارد را محیط بازی نیز به بازیباز منتقل می کند و وی را غرق در فضای بازی و محیط آن می نماید.

چیزی که عوض داره گله نداره… جان مادرت بزن!

نماهای باز در بازی واقعا چشم نواز و بی نهایت زیبا هستند و شاهد یک محیط زیبا و البته با تمی افسرده مانند در بازی هستیم که بستر بسیار عالی را برای رخ دادن وقایع بازی ایجاد کرده است. در بازید هم شاهد محیط های بسیار باز هستیم و هم باید در فضاهای بسته مثل داخل ساختمان ها بازی را دنبال کنیم . علاوه بر بخش هنری و طراحی محیط فوق العاده زیبای بازی، NieR: Automat در زمینه گرافیک فنی نیز بسیار عالی عمل کرده است و شاهد مشکل خاصی در این بخش نیستیم. در بازی خوشبختانه با مواردی مثل افت فریم و پارگی تصویر و… روبرو نمی شوید و سازندگان در زمینه بهینه سازی بازی خیلی خوب عمل کرده اند تا شاهد باگ ها و … در بازی نباشیم. نورپردازی از برترین بخش های NieR: Automata است و تماشای نورپردازی بازی در محیط های صنعتی و یا محیط های سرسبز و مشاهده دورنمای مناظر بازی بازیباز را کاملا به وجد می اورد و یکی از برترین نورپردازی هایی که تاکنون در نسل هشتم دیده ایم را دراین عنوان شاهد هستیم. بازی از سبک گرافیکی خاص و منحصر به فردی برخوردار است که آن را از هر بازی دیگری متمایز می کند.

از مبارزات بازی غرق در لذت می شوید

طراحی شخصیت های بازی مخصوصا شخصیت های اصلی آن، فوق العاده است و نشان از ذهن خلاق و باز سازندگان بازی دارد. در نهایت باید گفت که NieR: Automata موفق می شود تا مانند داستان، در بخش جلوه های بصری نیز بسیار عالی ظاهر شود تا چه در زمینه فنی و چه هنری شاهد یک بازی بسیار زیبا باشیم. جلوه های بصری این عنوان کاملا در خدمت داستان بازی عمل می کند و تم غم زده و مرده بازی زا به بازیباز منتقل می کند که هدف نیز همین بوده است. حتی رنگ پردازی دنیای بازی نیز حالتی رنگ و رو رفته، کهنه، غمگین و افسرده دارد که دقیقا در راستای داستان و تم بازی است و خوشبختانه باید گفت بازی NieR: Automata از لحاظ جلوه های بصری هیچ مشکلی را در خود نمی بینید و در بالاترین سطح کیفیت عمل می کند.

له و لورده کردن این این ربات های باقالی خیلی لذت دارد

در زمینه گیم پلی بازی NieR: Automata باید اعتراف کنم که حتی خودم هم انتظار این سطح از لذتی که مبارزات بازی به من منتقل می کند را نداشتم و باید بگویم مبارزات این عنوان یکی از برترین و سریع ترین مبارزاتی است که تاکنون مشاهده کرده ام و انگار که خوبی های تمام عناوین قدرتمند هک اند اسلش مانند دویل می کرای و بایونتا و .. را گرفته و در یک قالب نقش افرینی تنیده است تا مبارزاتی بسیار جذاب و سریع را شاهد باشیم که باید صادقانه بگویم لحظه ای از تجربه ان سیر نمی شوید و به طور مدام دوست دارید تا به دل دشمنان بزنید و انها را با حرکات و فنون سریع و جذاب و متنوع بازی از پای در اورید. NieR: Automata یک اکشن نقش آفرینی جهان ازاد محسوب می شود که سرعت حرف اول را در مبارزات آن می زند و مبارزات بازی کاملا حالت هک اند اسلش دارند. در بازی تنها کنترل یک شخصیت را بر عهده نمی گیرید و باید در نقش بیش از یک شخصیت به بازی بپردازید که این یک تنوع بسیار خوب برای بازی محسوب می شود.

باس فایت های بازی بی نهایت جذاب و حماسی هستند

Nier: Automata از روند مبارزات بسیار سریعی بهره می برد که کاملا به مثابه عناوین هک اند اسلش هستند و یاداور بازیهای بی نظیری مثل Bayonetta و یا DMC می شوند که البته در این موضوع به هیچ وجه تقلیدی صورت نگرفته است و مبارزات این عنوان کاملا شخصیت خاص خود را دارا هستند و تنها نکاتی مثبت از بازی های بزرگ این سبک را به خوبی در قالب کلی مبارزات بازی پیاده کرده اند که همین موضوع یکی از دلایل اصلی موفقیت بازی در بخش گیم پلی محسوب می شود. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که سازندگان بازی به این مبارزات هک اند اسلش، المان های سبک نقش افرینی را نیز اضافه کرده اند و به این ترتیب عمق گیم پلی بازی را بسیار بالا برده و در حقیقت مبارزات و گیم پلی بازی را معنادار تر کرده اند. اگر دقت کرده باشید این روزها انگار تمامی سازندگان متوجه شده اند که المان های نقش افرینی جذاب می تواند دلیلی برای موفقیت و محبوبیت بازی آنها شود و حتی در بازی های شوتر و سری بازی های اکشن ماجرایی نیز کلی المان های نقش افرینی را شاهد هستیم که مثال بارزی برای این موضوع عناوین اساسین کرید ۴ و گوست ریکان وایلدلندز هستند که به معنای واقعی بهتر است در سبک هر دو کلمه نقش افرینی را نیز اضافه نماییم زیرا از انواع ماموریت های فرعی و جانبی، دنیای ازاد، ارتقای لول شخصیت ها یا کشتی و بسیاری دیگر از المان های نقش افرینی در انها دیده می شود که این اصلا موضوع منفی و بدی نیز نیست زیرا که همین المان ها باعث شده اند تا این دو بازی بی نهایت جذاب شوند و طرفداران زیادی پیدا کنند. در بازی Nier: Automata نیز سازندگان به خوبی مبارز ات بر پایه کمبوهای سریع و پشت سر هم را با المان های نقش افرینی ترکیب کرده اند که این موضوع یکی از دلایل اصلی موفقیت بازی نیز محسوب می شود. بازی در حقیقت بر اساس مبارزات و سلاح های نزدیک زن طراحی شده است اما به واسطه حضور پادها در اطراف شخصیت ها که در ادامه در مورد انها توضیح خواهیم داد، المان هایی از سبک شوتر سوم شخص را نیز در باز ی شاهد هستیم که تنوع خوبی به مبارزات بازی بخشیده است.

در بازی صحنه های زیبایی را خواهید دید

در مبارزات بازی عامل سرعت حرف اول را می زند و بایستی واکنش های سریعی را از خود نشان دهید تا موفق شوید از پس دشمنان گاها بسیار قدرتمند بازی بر ایید و گلیم خود را از اب بیرون بکشید.شما در بازی قابلیت های معمول عناوین این سبک مثل پریدن و جاخالی دادن و .. را در اختیار دارید و بایستی از آنها در راستای کاهش اسیب به شخصیت بازی استفاده نمایید. در بازی بسیاری کمبوها و حملات ترکیبی فوق العاده زیبا، سریع و لذتبخش وجود دارد که بدون شک شما را از هیجان ناب سیراب می نماید. در بازی دو گروه مختلف از سلاح را در اختیار دارید که شامل یک عدد شمشیر بزرگ و یک کاتانای برنده است و همینطور یک جفت دستکش بزرگ قدرتمند که برای مبارزات نزدیک بازی بسیار مناسب است. شما در مبارزات بازی قابلیت این را دارید که بین این دو ست مختلف از سلاح هایی که در اختیار دارید سریعا حتی در وسط مبارزه تغییر ایجاد کنید و آنها را با هم تعویض نمایید تا حملات مفیدتر و کمبوهای جذاب تری را به اجرا در اورید. دور شخصیت های اصلی بازی یک عدد ربات کوچک در حال چرخیدن است که پاد نام دارند و می توانند در مبارزات بازی به کمک شما بیایند. این پادها کمک بسیار خوبی در بازی محسوب می شوند و می توانید در مبارزات بازی روی ا«ها حساب ویژه ای باز کنید. کترل این پادها به دو شکل خودکار و یا به طور دستی توسط شما انجام می شود و می توانید به دشمنان شلیک نمایید. همچنین این پادها قابلیت های مختلفی نظیر ظاهر شدن در نقش turret ها و شلیک های ویژه و… را نیز در بازی در اختیار شما قرار می دهند که استفاده صحیح از این قابلیت ها در مبارزات دشوار بازی یک موضوع حیاتی به حساب می اید. از لحاظ طراحی مراحل و تنوع محیط های بازی نیز Nier: Automata بسیار هوشمندانه طراحی شده است و هرگز از ساختار مراحل بازی خسته و دلزده نخواهید شد. تنها مورد در این بخش مربوط به رنگ پردازی بازی است که در ادامه مطلب ان را بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد. انواع و اقسام محیط ها و مراحل جنگلی و سرسبز  گرفته تا بیابان های خشک و بی آب و علف در مراحل بازی وجود دارند و به ترتیبی صحیح و استاندارد در کنار هم چیده شده اند تا حداکثر لذت از مراحل بازی را به شما منتقل نمایند.

این سلاح لااقل دو برابر وزن خود این دختره رو داره!!

موردی که ممکن است برای برخی بازیبازان پیش بیاید خستگی چشم به لحاظ رنگ بندی مرده و کهنه محیط های بازی است که البته عمدا انجام شده است و در راستای داستان بازی قرار دارد و نمی توان آن را یک ضعف برای این عنوان قلمداد کرد چرا که خاصیت این سری این گونه است. اما موردی که می توان به عنوان یک ضعف به ان اشاره کرد و قبل از انتشار بازی نیز تا حدودی در تریلرها و ویدئوهای بازی مشخص بود، تنوع تقریبا کم دشمنان معمولی بازی است که گاها از تکراری بودن انها خسته می شوید. این مورد اصلا در مورد باس های بازی صادق نیست و کلی باس فایت فوق العاده جذاب و بی نظیر با ربات و موجودات غول پیکر در پیش رو دارید که به بهترین شکل نیاز شما در زمینه باس فایت های عالی را برطرف می کنند اما تنوع دشمنان معمولی که در بازی با آنها مواجه می شوید خیلی زیاد نیست و گاها بسیار شبیه به هم هستند که به واقع باید اعتراف کنم این تنها و تنها نقطه ضعف بازی محسوب می شود که دلیل اصلی امتیاز کسر شده نیز می باشد. درجه سختی بازی نیز بسیار مناسب و بالانس شده می باشد و به هیچ وجه شاهد یک بازی اسان که با دکمه زنی های بیهوده راه خود را باز کنید نیستیم و گاها مبارزات بازی نیاز به دقت بسیار بالایی دارند و حداکثر تمرکز شما را می طلبند زیرا که دشمنان قدرتمندی در بازی منتظر شما هستند که مانند شما بسیار هم سریع حرکت می کنند و باید به موقع در برابر انها واکنش نشان دهید وگرنه کارتان را تمام خواهند کرد. در نهایت در مورد بخش گیم پلی عنوان Nier: Automata باید گفت این بخش یکی از قدرتمندترین بخش های این بازی محسوب می شود و یکی از برگ های برنده پرتعداد این عنوان مبارزات بی نهایت جذاب و سریع و لذتبخش آن هستند که هر بازیبازی را هیجان زده می کنند و به وجد می اورند. سازندگان به خوبی بالانس را در گیم پلی بازی رعایت کرده و مبارزات هک اند اسلش سریع را با المان های نقش افرینی به بهترین شکل در هم تنیده اند تا محصول نهایی یک اکشن نقش افرینی هک اند اسلش خوش ساخت و بسیار جذاب باشد.

ژاپنی ها هر چقدر هم زیبا نباشند خوب بلدند زیبا خلق کنند!

عنوان Nier: Automata در زمینه صداگذاری نیز کاملا بی نقص عمل کرده است و شاهد صداگذاری های بسیار با کیفیتی در بازی هستیم که این کیفیت هم شامل صداگذاری های محیطی می شود و هم صداگذاری شخصیت های بازی که صداپیشگان به بهترین شکل کار خود را انجام داده اند و به خوبی جو داستان بازی را به شما منتقل می کنند. مخصوصا این که شخصیت های اصلی بازی اندروید بوده و انسان نیستند و این کار صداگذاران را بسیار بسیار سخت تر میکند زیرا که باید به نوعی هم بی احساس بودن یک اندروید را برای بازیباز تداعی کنند و هم از طرفی حس بازی و حسی که شاید گاها یک اندروید نیز داشته باشد را به خوبی نشان دهند که این کار بسیار دشوارتر از صداگذاری برای یک شخصیت انسان است و کار صداپیشگان بازی در این زمینه کاملا قابل تحسین است. حرکات لب و صورت شخصیت ها نیز هنگام حرف زدن کاملا با هم مطابقت دارند و اشکایل در این زمینه نیز دیده نمی شود. در بخش موسیقی بازی همانطور که قبلا نیز برای شما عزیزان گفته ایم نام هایی آشنا برای طرفداران این سری و Drakengard به چشم می خورد.

مبارزات بدون شک ستاره اصلی این بازی است. عنوانی که زیاد ستاره دارد

سازنده موسیقی عنوان Nier: Automata به سبب اشنایی که از قبل با این سری و سری مادر آن یعنی Drakengard داشته است موفق شده تا به خوبی از پس از ساخت قطعاتی فوق العاده جذاب و زیبا برای بازی براید و موسیقی بازی کاملا با جو و دنیای بازی مطابقت دارد. اگر موسیقی های عنوان قبلی این سری را به یاد داشته باشید مشاهده می کنید که در این نسخه جدید نیز نوعی شباهت جالب بین موسیقی هر دو بازی در کلیت قطعات به چشم میخورد ولی موسیقی نسخه جدید مقداری سردتر و محزون تر شده است نسبت به موسیقی عنوان قبلی که بیشتر احساسی بود و این تغییر قطعا به سبب تغییر حال و هوای بازی در این نسخه جدید است که شخصیت های اصلی آن ربات های آندروید هستند و نیاز بیشتری به موسیقی ماشینی و شاید مکانیکی در این بازی جدید وجود داشته است. در حقیقت موسیقی نسخه جدید با کم کردن از المان احساس که در بازی اول زیاد وجود داشت، المان های موسیقی خشن تر و مکانیکی تر را به بازی افزوده است تا با جو بازی همخوانی داشته باشد. نهایتا باید گفت Nier: Automata در بخش صداگذاری و موسیقی نیز فوق العاده عالی عمل می کند و در این بخش نیز شاهد کیفیت بالای کار سازندگان موسیقی و صداگذاران بازی هستیم که در این زمینه نیز بازی را در سطح دیگر بخش های آن نگاه داشته اند.

Nier: Automata را از دست ندهید… یکی از بازی های خاص و عالی این نسل است

Nier: Automata کاملا امضای عناوین فوق العاده قدرتمند Platinum Games را با خود همراه دارد. این عنوان یک بازی بسیار زیبا و خاص است که شاید به خاظر همین اتمسفر خاصی که دارد، درست مثل عنوان اول این فرنچایز و سری بازی های Drakengard جزو بازی های عامه پسند و همه گیر نباشد، اما قطعا و بدون هیچ شکی برای طرفداران بازی قبلی NieR و همین طور دوست داران سری Drakengard یک عنوان بسیار هیچان انگیز و دوست داشتنی است. البته باید به این نکته نیز  اشاره کرد که طرفداران عناوین اکشن نقش آفرینی با مبارزات سریع و همزمان و بر پایه سبک هک اند اسلش نیز می توانند از تجربه Nier: Automata هیجان زده شده و لذتی منحصر به فرد را در دنیای بازی های رایانه ای حس کنند که کمتر عنوانی تاکنون لذتی از این جنس را در اختیار آنها قرار داده است. Nier: Automata در یک کلام، یک عنوان فوق العاده زیباست که کافیست تا ان را چند ساعتی تجربه نمایید تا در دنیای محزون و غمزده و داستان تاریک و روشن آن غرق شوید و این بازی در ذهنتان تا همیشه ثبت گردد. درست است که در این برهه زمانی عناوین قدرتمند زیادی مثل هورایزن و گوست ریکان و… برای تجربه در عید نوروز سال ۱۳۹۶ وجود دارند اما اصلا فکر نکنید که ارزش تجربه Nier: Automata نیز چیزی کمتر از عناوین دیگر باشد و این عنوان نیز می تواند مخاطب خاص خود را به اوج لذتی که از یک بازی رایانه ای انتظار دارد برساند. NieR: Automata عنوانی خاص، ارزشمند و قابل تحسین است که سازندگان ان با این نسخه، اعتبار جدیدی را برای سری NieR در صنعت بازی های رایانه ای کسب نمودند و آن را تبدیل به یک نام بزرگ و موفق کردند.

12345678910(33 رای, میانگین آرا 8٫88 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Farshidmc گفت:

  خیلی ممنون اقا سعید
  فکر نمیکردم نقد این بازی ببینم و خیلی خوشحال شدم
  این بازی خیلی عالیه
  ممنون

  23Thumb up 3Thumb down
 2. درود بر سعید عزیز، پول ندارم اینو بگیرم ولی با خوندن نقدت هایپم بالا زد… عالی بود… ممنون ازت Yes

  15Thumb up 3Thumb down
 3. Dr. Jonz گفت:

  تو نکات منفی به نکته خوبی اشاره کردید
  محیط بازی خیلی خشک و بی روحه..
  ————————-
  اسپم : راستی خبر کرک شدن هیتمن کو..؟

  11Thumb up 5Thumb down
 4. 513147105 گفت:

  ببخشید ولی دقیقا کجای محیط بازی مرده است؟ Neutral
  محیط بازی از نظر من خیلی هم زنده و پویاست و با گرافیک عظیمی ساخته شده Yes
  ولی به هر حال ممنون از نقدتون In Love

  25Thumb up 4Thumb down
 5. soroush775 گفت:

  “ژاپنی ها هر چقدر هم زیبا نباشند خوب بلدند زیبا خلق کنند!”
  البته ژاپنی ها خیلی زیبا هستند Grin
  ___________________________________________
  دوستان کسی میدونه این بازی قلف Denuvo داره یا نه ؟؟

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 39Thumb up 5Thumb down
 6. malid گفت:

  سلام و خسته نباشی به شما.مقاله های شما واقعأ عالیه مخصوصأ راهنمای بازی ها.

  5Thumb up 1Thumb down
 7. roll گفت:

  نقد زیبایی بود
  زمانی که برای pc رزیلس بشه حتما میخرمش!!!
  عاشق بازی های هک اند اسلش هستم!!!

  12Thumb up 1Thumb down
 8. mehrshad mj گفت:

  دم شما گرم آقا سعید نقد عالی بود
  (( کلی هم با اون جان مادرت بزن خندیدم ROTFL ))
  Yes

  17Thumb up 1Thumb down
 9. arya ps4 گفت:

  سلام خسته نباشید اقای اقابابایی. باز هم مثل همیشه یه نقد عالی و بهترین قسمتش به نظر من تیتر بسیار زیباش هست. ((جایی که احساس در قلب فلز جوانه می زند))
  واقعا لذت بردم از نقدتون به خصوص تیتر زیباش. هنوز این عنوان جذاب رو تجربه نکردم ولی به زودی میخرمش. باز هم تشکر Yes Heart

  1Thumb up 0Thumb down
  • درود بر شما اریا جان. خیلی ممنونم. سلامت باشید. مرسی که میخونید مقالات رو.
   من روی اسم خیلی خیلی حساس هستم . در واقع اسم و مقدمه مقاله چیزایی هستن که باعث میشن یه نفر بخونه یا نخونه مقاله رو.
   انشالله بازی کنید و لذت ببرید

   3Thumb up 0Thumb down
 10. soheil.t73 گفت:

  اقا سعید خسته نباشید نقد بسیار خوبی بود واقعا انتخاب بین این و مس افکت برای تجربه زودتر سخته این بازی باس فایت های جالبی داره و ادم و وسوسه میکنه زودتر تجربه کنه ولی از اون ور مس افکت هم هست واقعا انتخاب سخته شما باشی کدوم و اول انتخاب میکنید ی راهنمایی کنید ممنون میشم Question

  3Thumb up 1Thumb down
 11. the fighter گفت:

  یک اثر دراماتیک به تمام معنا نقدتون هم عالی بود و امیخیته به طنز من تازه کاربر این سایت شدم میخوام اکانتpsn بسازم ولی تو اون قسمت verfiy email addres گیر کردم. لطفا بگیید چجوری کجا باید پیامی که سونی واسم فرستاده رو تایید کنم ممنونمWink

  1Thumb up 1Thumb down
 12. Prince_Arash گفت:

  عالی بود Yes
  در مورد محیط بازی هم ازتون انتقاد دارم! Wink
  نوشتین محیط بازی مرده هستش!؟ Question
  محیط بازی با توجه به داستان طراحی شده، هر چه جلوتر میریم نسبت به داستان محیط هم تغییر میکنه و من به شخصه که خیلی خوشم میاد. اگه نسخه اولیش رو بازی کردن باشین متوجه این موضوع میشین Struggle
  به هر حال خیلی بود و تشکر Yes In Love

  5Thumb up 1Thumb down
  • درود بر شما. خیلی ممنون که مطالعه فرمودید.
   خدمتتون عرض کنم که من اتفاقا از طراحی محیط بازی کلی تعریف کردم بلکه نظرم بر روی رنگ بندی بازی بود که خیلی حالت کهنه ای داره انگار و رنگ و رو رفته هست و این باعث میشه گاهی چشم خسته شه. بله نسخه اول رو من دو بار هم بازی کردم چون خیلی دوست داشتنی بود

   2Thumb up 0Thumb down
 13. mosi god of war گفت:

  حیف که شخصیتش زنه اگه مرد بود خیلی باحال تر میشد Thinking

  10Thumb up 39Thumb down
 14. سلام آقا سعید.نقد رو هنوز نخوندم اما متن بلند و تصاویر چشم نوازی براش انتخاب کردید.دو تا سوال دارم ۱٫این بازی چند ساعت گیمپلی داره و ارزش تکرارش چجوریاس؟۲٫این سایتای فیلمی که این گوشه زدین تبلیغشونو فیلماشون سانسور شده اند یا نه؟باز هم ممنون بابت این نقد بلند.

  0Thumb up 1Thumb down
 15. Alireza_yoo گفت:

  ممنون بابت نقد بازیای ژاپنی طرفدارای خاص خودشو داره از جمله خودم فقط این جمله ((ژاپنی ها هر چقدر هم زیبا نباشند خوب بلدند زیبا خلق کنند)) Laugh

  5Thumb up 0Thumb down
 16. Armin215 گفت:

  In Love In Love In Love In Love In Love
  غیر از این (شکلک قلبی) دیگه ]چیز دیگه ای نمیتونم بگم ، نقد عالی بود . خسته نباشید آقا سعید .
  اون ۱ نمره هم که کم کردید کاملا بجا بود و من کاملا با رنگ بندی نسبتا بد و مرده که عرض کردید موافقم .
  در آخر باید بگم از پلاتینیوم گیمز چیز دیگه ای انتظار نمیرفت . Yes

  4Thumb up 1Thumb down
 17. taha_nano گفت:

  واو
  واجب شد بگیرم
  ممنون از شما سعیید جان با این مقاله کامل و زیبا
  من که به شخصه نصف بازیامو با مقاله های تو گرفتم Grin

  3Thumb up 0Thumb down
 18. ممنون آقا سعید
  بازم عالی بود تو نقد مثل همیشه کمی طنز هم بود هرچی بگم کم گفتم In Love
  به یاری خدا و امید cpy تا آخر مارچ کرک شه Yes Kiss

  1Thumb up 1Thumb down
 19. jgjg گفت:

  خوب خوب خوب‌. رسیدیم به بازی ای از مشتقات بازی فوق العاده darkengard. هرکسی باید و باید darkengard رو تجربه کنه تا ببینه که آن زمان چه ساختند. حالا میرسیم بعد از سالین دراز به nier automata که انشا… تابستون تجربش میکنم. Laugh ….
  در گیر و گدار نبرد های حماسی از یاد نبرید که ویرگول بذارید ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL
  آقای آقا بابایی! بسیار روان و جذاب بود نقدتون. خیلی ممنون از شما.

  4Thumb up 2Thumb down
 20. Prince5909 گفت:

  خسته نباشی آقای بابایی زیبا بود اینم حتما میگیرم. یک سوال داشتم با عرصه معذرت این بازی nioh تو بازی اون کوچلو ها که پیدا میکنی مخفین بعد واسه ا بگرید میری به چه درد میخورند هر کدوم کاری میکنند یا چیزی اضافه میدن اینو نفهیدم والا گیجم کرد

  0Thumb up 0Thumb down
 21. BigBoss95 گفت:

  نقداتون جالبن ، اما دوتا انتقاد دارم .
  اول اینکه مقدمه هاتون الکی خیلی طولانی هستن ، و تو اکثرشونم به امتیازات بازی توسط منابع دیگه اشاره میکنید که هیچ سایت حرفه ای فکر نکنم اینکارو انجام بده و خیلی مسخره ست ||:
  ( مقدمه ها بقدری طولانین که آدم خسته میشه باقی نقد رو بخونه )

  ایراد دوم هم بحث نمره دهیه ، حس میکنم این اواخر خیلی دارید نمرات بالا به بازی های مختلف میدید!
  فکر کنم بهتر باشه با دقت بیشتری به نقد بازی بپردازید چون شک دارم همه بازی های جدید انقدر خوب باشن که همه ۹ به بالا میگیرن

  22Thumb up 26Thumb down
 22. zilyzal گفت:

  ممنون بابت نقد هرچند چون هنوز نسخه پی سی رو بازی نکردم فقط زیر عکس ها و نمره بازی رو دیدم که اسپویل نشه بعد از تجربه نقد رو کامل میخونم
  تقریبا یه روز به انتشار مونده و خبری از preload نیست Big Frown

  1Thumb up 0Thumb down
 23. به هر شکلی که فکر میکنم یه چیزی تو ذهنمه که نمیتونم جوابشو بفهمم…مردم لباس میپوشن بدن رو بپوشونن اما بازی های ژاپنی برعکس!

  5Thumb up 13Thumb down
 24. ali ghorbany گفت:

  سازندش همون سازنده رایزینگ نیستش ؟
  متال گیر رایزینگ

  2Thumb up 4Thumb down
 25. peen گفت:

  سپاس درود بر شما اقا سعید
  بر خلاف بعضی دیگر که فقط حرف و حرف میزنند و دم از اینده می زنه انحصاری های ناب سونی یکی پس از دیگری می درخشند و حتی انتخاب اینکه کدام را اول تجربه کنی واقعا سخته امیدوارم سونی تا پایان این نسا همینطوری بدرخشه

  10Thumb up 2Thumb down
 26. mehran571 گفت:

  خسته نباشید آقای بابایی.نمیدونم چرا مواردی که شما اشاره کردید و ازش تعریف کردین رو من ندیدم البته با اینکه بازی های ژاپنی رو خیلی دوست دارم ولی گرافیک بازی واقعا توی ذوقم‌زد.محیط خالی.ساختمان های خالی و کم جزئیات.خیلی از اجزای محیط هم اصلا سایه درست حسابی ندارن.افت فریم هم‌تا دلتون بخواد مخصوصا توی منطقه ی جنگل مشاهده شد که حتی مشخص بود تا ۳۰ فریم هم پایین میومد.دوربین بازی که واقعا افتضاح بود و اصلا نمیدیدی داری کیو میزنی همینطور رباتی که با دکمه ی r1 تیر میزد انقد صحنه رو شلوغ میکرد که من فقط خودمو در حال فشار دادن بدون هدف مثلث و مربع و L2 میدیدم.مطمئنا یه سری مواردش به سلیقه ی منم نمیخوردن.در نتیجه اصلا از بازی به غیر از موسیقی بسیار زیباش مخصوصا توی منطقه ی بیابانی و داستان و شخصیت پردازی های زیباش از چیز دیگه ایش لذت نبردم.
  البته من ۲ گیگ آپدیت رو دانلود نکردم آیا تاثیری توی بهبود مواردی که گفتم داره؟

  2Thumb up 4Thumb down
  • درود بر شما. ممنونم. سلامت باشید.
   ببینید نتوع نگاه ها به بازی ها فرق میکنه و براساس سلیقه من و شما نوع نگاه ما و زیبا و زشت دیدن ما هم در بسیاری مواقع فرق میکنه. مثلا من یه چیزی رو توی بازی زیبا به نظرم میاد ولی برخی دیگه نه و اون المان رو دوست ندارن. واقعا من هم این موراد رو مشاهده نکردم که شما میگید. من هیچ وقت هیچ وقت حتید اگر ۲۰ گیگ اپپدیت باشه بدون اپدیت شروع نمی کنم بازی رو همیشه با اپدیت بازی میکنم. با توجه به این که من هیچ افت فریمی ندیدم احتمالا با اپدیت مشکل حل میشه. مرسی از نظرتون

   1Thumb up 0Thumb down
 27. برام سواله چرا تو بازیهای رایانه ای زنها رو بدن نما درست میکنند ولی مردها رو عادی?

  8Thumb up 10Thumb down
 28. dan tornado گفت:

  سلام به اقا سعید گل و عزیز
  میدونم اسپمه ولی من میخاستم ویچر ۳ رو برای ps4م بگیرم که یه مشکلی داره و اونم اینه که صحنه های +۱۸ سال داره
  میخاستم بدونم میشه ردشون کرد یا نه اگر راه حلی دارین لطفا بگین Frown Big Frown

  3Thumb up 1Thumb down
 29. pro gamer2016 گفت:

  ممنون آقا سعید.تنوع کم دشمنان نکته ای بود که از تریلر های پیش از عرضه بازی هم میشد فهمید.البته باز خوبه که تنوع زیاد باس فایت ها این ضعف رو پوشونده.خیلی وقته یه هک اند اسلش درست حسابی بازی نکردم.به عنوان گزینه بعدی Nier کاملا مناسبه

  1Thumb up 0Thumb down
 30. hanna گفت:

  سرعت عملتون براى نقد بازى فوق العاده بود. این جور مقالات به سایت حس زنده بودن و تازگى مى ده.
  من بازى رو روز اول گرفتم و با اینکه بیشتر از چند دقیق فرصت نکردم بازى کنم جداً داشتم ازش اذت مى بردم تا یک اتفاق بد افتاد. اون هم امتحان کردن نسخه ژاپنى بازى با یکى از همکارها بود. اصلاً دوبله بازى ذره اى کیفیت صدا گذارى ژاپنى رو نداره. نسخه ژاپنى رو با اینکه نمى فهمیدم چى مى گه ولى نمى شد با انگلیسى اش مقایسه کرد. البته بازى زیرنویس انگلیسى هم داره و به صورت جدى تصمیم دارم نسخه ژاپنى رو هم بخرم.
  در مورد نکات منفى با یکسان بودن دشمن ها موافقم (حتى توى چند دقیقه اول) اما محیط ها به نظرم خوب بود و مشکلى توشون ندیم. البته هنوز خیلى بازى نکردم ولى اگر بعد از خرید هورایزن پولى براتون مونده بهترین انتخاب ممکنه (من که نتونستم هنوز هورایزن رو بخرم).
  بازهم بابت نقد و سرعت انتشارش. ستتون درد نکنه.

  20Thumb up 0Thumb down
  • یعنی خیلی وضع دوبله اش خرابه؟!قابل تحمل نیست؟

   0Thumb up 3Thumb down
  • درود بر شما. ممنونم از لطف شما. این کار رو برای شما انجام میدیم که نقد بازی ها روز رو بخونید زود و بتونید بهتر تصمیم بگیرید. بنده این مدت بلافاصله بازی های نایر و نی اوه و هورایزن و گوست ریکان رو خریدم تا زود نقدشون رو بنویسم برای گیمفا تا شما زود بخونید مقالات رو. خوشحالم که مورد توجهتون قرار گرفته.
   باید خدمتتون عرض کنم که شما فکر کنم بار اولیه که این کارو کردید. بنده هر بار در زندگیم صدای بازی رو گذاشتم رو ژاپنی دیگه عوضش نکردم و دیدم اون خیلی بهتره چون اصل صداگذاری بازی هست و نسخه انگلیسی فقطد یه کار سریعه. تا اخر ژاپنی بازی کردم البته اگر زیرنویس بوده و همیشه هم عذاب وجودان گرفتم که چرا بازی نسخه انگلیسی داره من دارم ژاپنی بازی میکنم. به همین خاطر دو ۳ ساله دیگه کلا سمت صدای ژاپنی نمیرم که نه اذبت بشم و نه عذاب وجدان بگیرم!!!!!
   خیلی ممنون از این که متوجه سرعت نقد و قرار گریری مقالات هستید و از این بابت متشکرم ازتون

   3Thumb up 0Thumb down
 31. Asunakob گفت:

  جالبه به سیستم پیشنهادی عجیبش اشاره نکردین gtx 770 با ۴gb رم Neutral

  2Thumb up 0Thumb down
 32. the fighter گفت:

  تلفیقی خارقالعاده از سری dmcو دیگر اثار h and s جناب سعید اقابابایی من تازه کاربر این سایت شدم میخوام اکانت psn بسازم ولی وقتی پیام سونی به ایمیملم ارسال میشه کجا چجوری به چه وسیله ای باید اونو فعال کنم ؟؟ لطفا هرکی میدونه تو این تاپیک یا به ادرس thefight789@gmail.com پیام بفرسته ممنونAngel Wink

  0Thumb up 0Thumb down
 33. MS GAMER گفت:

  با تشکر از سعید آقایه گل،آقا سعید با ببخشید اینجا پیشنهادمو مطرح میکنم،چند روز پیش یکی از دوستان درباره کاربرد وسایلی که در بازیه بلادبورن وجود داره ازم پرسید و دیدم حتی من که چند بار بازی رو تموم کردم کاربرد همشون رو بلد نیستم میخواستم اگر ممکن باشه شما یه مقاله در این مورد بنویسید که کاربرد تمام چیزهایی که در بازی وجود داره رو بفهمیم،البته میدونم سرتون خیلی شلوغه ولی اگر در لیستتون قرار بدید بسیار ممنون میشم اگرم که نوشته شده که یک لینکی چیزی به من بدید بسیار متچکر میشم

  0Thumb up 0Thumb down
 34. آقا سعید چرا من بعد از حدود ۹ساعت هنوز نظرم تایید نشده؟!تو هر پستی کامنت میدم همینجوریه.واقعا اذیت میکنه این موضوع.

  1Thumb up 4Thumb down
 35. Mohammad k22 گفت:

  منتظر نقد ویدیویی هستم شدیدا In Love In Love In Love

  1Thumb up 0Thumb down
 36. AAACE گفت:

  ژاپنی ها هر چقدر هم زیبا نباشند خوب بلدند زیبا خلق کنند! Yes Yes Yes Yes

  4Thumb up 0Thumb down
 37. John Shepard گفت:

  سلام .ممنون بابت این نقد های زیبا . فقط من اگر جای شما بودم برای بهینه سازی بد این بازی روی PS4 پایه . از این بازی نمره کم میکردم .در ps4 معمولی کیفیت وضوح تصویر و Anti Aliasing و همچنین فریم ریت بازی افتضاحه .
  ولی در کل این بازی رو دوست دارم . باید تجربش کنم

  0Thumb up 5Thumb down
 38. Prince5909 گفت:

  جواب مارو ندادی آقای بابایی یه سوال کردم؟

  0Thumb up 0Thumb down
 39. zigurat گفت:

  سلام آقا سعید گل مرسی از نقد عالی و جذابت .مثل همیشه نقدتون کامل و جامع بود . تشکر.
  من تصمیمو گرفته بودم که عنوان هورایزنو بگیرم اینو شک داشتم که ارزش داشته باشه چون زیاد اخبار مربوط به این بازیو دنبال نکردم و داستانش نمیدونم از چه قراره ولی ولی با دیدن نمرات عجیب قریبش تعجب کردم بعدشم که با نقد زیبای شما کاملا بین دو راهی موندم . عاشق سبک هک اند اسلشم ولی هورایزن هم عالیه . به نظر شما کدوم بیشتر ارزش داره تا تهیه کنم ؟

  0Thumb up 0Thumb down
 40. اسپم بچه ها من ی فیفا ۱۷٫ قانونی دارم ظرفیت ۳ ۶۵t می فروشم کسی میخواد ایدی تل بده Wink

  0Thumb up 0Thumb down
 41. maximus1370 گفت:

  خسته نباشی داش سعید.دموشو بازی کردم واقعا تنها نقطه منفی بازی فضای مرده و تنوع کم دشمناس

  1Thumb up 2Thumb down
 42. NimArch گفت:

  وای سیستم سیوش خیلی رو مخه ! اول بازی باید حدود ۵۰ دقیقه بازی کنی تا برسی به نقطه سیو…بعد من الان دوبار مردم سر باس فایت اخرش…واقعا ضد حاله!

  2Thumb up 2Thumb down
 43. nfs3forever گفت:

  ممنون نقد و بررسی عالی بود من میخواستم lords of the fallen بخرم اما بعد از خوندن بررسیهای nier ، این بازی شد اولویت اولم .
  راستی کسی برای pc بازی بزرگی میشناسه که من تا حالا تجربه نکرده باشم ؟ هر کس میدونه لطف میکنه بهم بگه ممنون . اینم بازیهاییکه تا حالا داشتم :
  جی تی ای وی ، ویچر ۳ ، رزیدنت اویل ۱و ۲ و ۴ و ۵ و ۶ و رولیشنز یک و دو ، سری اسسینز کرید ، رایز آف توم ریدر ، متال گیر سالید وی فانتوم پین ، بتمن آرخام نایت ، کالاف دیوتی ۱ تا ۱۰ ، سری بتلفیلد ، مورتال کمبت کامپلیت ادیشن ، شادو آف موردور ، اسلیپینگ داگز ، واچ داگز ۲ ، مکس پین ۳ ، مس افکت ۳ ، سری دویل می کرای ، اسکایریم ، کسلوینیا ، مترو لست لایت ، کرایسس ۳ ، فضای مرده ۳ ، جاست کاز ۲ ، ندای خوارز ، پروتوتایپ ۲ ، فار کرای ۳
  فقط بگم الان دیگه اصلا شوتر اول شخص بهم نمیچسبه و کلا اول شخص بازی نمیکنم ضمنا از بازیهای تاکتیکی مثل گوست ریکان وایدلنز خوشم نمیاد اگه تاکتیکال نبود حتما میخریدمش تا حالا مگر اینکه من درموردش اشتباه میکنم و به درد من میخوره .

  0Thumb up 1Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت