شایعات حکایت از عرضه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی StarCraft در سال جاری میلادی دارند

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰

وب‌سایت کره‌ای Sports Seoul اخیراً گزارش داده که شایعات جدید حکایت از آماده شدن استودیوی محبوب بلیزارد (Blizzard) جهت عرضه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی موفق StarCraft در سال جاری میلادی دارند. این نسخه‌ی جدید از گرافیکی با وضوح بالا بهره می‌برد و همراه با بهبود وضعیت سرویس Battle.net، در پی ترویج بیشتر این سری در مسابقات بازی‌های الکترونیکی منتشر خواهد شد.

به نظر می‌رسد که این اطلاعات جدید از سوی منابعی آگاه که در جریان رویداد بلیزکان (BlizzCon) در ماه نوامبر سال گذشته‌ی میلادی حضور داشته و با بلیزارد دیدار داشته‌اند، بدست آمده است. گفته می‌شود که استودیوی مورد بحث این نسخه‌ی بازسازی شده را تنها به حاضرین رویداد مسابقات بازی‌های الکترونیکی همچون پخش کنندگان، حامیان مالی و سهامداران نشان داده است.

با تمرکزی که بلیزارد به بازی‌های چند نفره‌ی رقابتی دارد، منطقی است که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی StarCraft به بهبود ارتباط با سرویس Battle.net خواهد پرداخت. ظاهراً بلیزارد تصمیم دارد تا این نسخه را کاملاً با پلتفرم آنلاین خود که از بازی‌هایی از جمله Diablo 3 و StarCraft 2 پشتیبانی می‌کند، سازگار سازد. اما شنیده می‌شود که این استودیو تصمیم دارد تا خیلی در زمینه‌ی گرافیکی این بازی تغییری ایجاد نکند تا بتواند به خوبی روح نسخه‌ی اصلی را برای بازیکنان قدیمی زنده کند.

گذشته از به روزرسانی ارتباط با سرویس Battle.net، انتظار می‌رود که شاهد تغییراتی در بخش گیم‌پلی این نسخه‌ی بازسازی شده نباشیم و بلیزارد و تنها به بالابردن وضوح گرافیکی آن بسنده کند. این بدان معناست که بلیزارد تلاش می‌کند تا عملکرد اصلی بازی مشابه نسخه‌ی اولیه‌ی آن باشد و تغییرات عمده‌ای را در آن اعمال نکند.

گفته می‌شود که به زودی از « StarCraft: Remastered» رونمایی گردد. برخی منابع گزارش داده‌اند که در جریان هفته‌ی جاری، بلیزارد از این بازی با هدف عرضه در ماه ژوئن یا می میلادی به صورت رسمی رونمایی کند. ممکن است که این رونمایی در کره‌ی جنوبی که یکی از مهدهای بازی‌های الکترونیکی رقابتی است صورت پذیرد. لازم به یادآوری است که بلیزارد در سال ۲۰۰۷ میلادی از نسخه‌ی دوم این بازی در همین کشور رونمایی کرد؛ پس طبیعی است که انتظار تحقق چنین امری را داشته باشیم.

وب‌سایت Sports Seoul در ادامه‌ی گزارش خود ابراز داشت که نماینده‌ی رسمی استودیوی بلیزارد در خصوص شایعات اخیر اظهار داشته است که «بلیزارد از شایعات نسخه‌ی بازسازی شده‌ی StarCraft آگاه است». با توجه به گذشته، به نظر می‌رسد که به زودی شاهد به تحقق پیوستن این شایعه باشیم، اما همچنان تا زمان اطلاع رسمی بلیزارد، این خبر یک حدس و گمان شمرده خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید