شایعه: ایکس‌باکس اسکورپیو از ضبط ویدئوها با کیفیت ۴K پشتیبانی خواهد کرد

Xbox One ، اخبار ، سخت افزار ، پلتفرم ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵

مایکروسافت در جریان کنفرانس خبری خود در نمایشگاه E3 سال گذشته‌ی میلادی به صورت ضمنی از جدیدترین کنسول خود تحت عنوان ایکس‌باکس اسکورپیو رونمایی و از آن با توصیف «قدرتمندترین کنسول ساخته شده تا به امروز» یاد کرد؛ از آن زمان به بعد اطلاعات زیادی از این سخت افزار سطح بالا منتشر نشده است و تنها در برخی موارد سران شرکت مایکروسافت به تعریف و تمجید از آن پرداختند. پیش‌بینی می‌شود که کمتر از چند ماه دیگر به صورت رسمی از این کنسول رونمایی گردد، اما پیش از آن، انتشار شایعات در سطح اینترنت، می‌تواند دید خوبی به ما جهت دانستن این نکته که باید انتظار چه قدرت سخت افزاری را از ایکس‌باکس اسکورپیو داشته باشیم، می‌دهند.

به تازگی گزارش جدیدی از سوی Windows Central منتشر شده است که اطلاعات جدیدی از این کنسول که قرار است در تعطیلات سال آینده‌ی میلادی روانه‌ی بازار گردد، در دسترس قرار می‌دهد. طبق گزارش این سایت، «منابع قابل اعتماد» ادعا داشته‌اند که کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو شامل یک منبع تغذیه داخلی خواهد بود که آن را با کنسول پایه‌ی ایکس‌باکس وان متفاوت می‌کند و بیشتر در زمره‌ی کنسول ایکس‌باکس وان اس قرار می‌دهد.

همچنین در این گزارش ادعا شده است که ایکس‌باکس اسکورپیو توانایی استریم واقعی ویدئوهای ۴K نظیر ویدئوهای سرویس نتفلیکس را خواهد داشت. گفته می‌شود که کنسول نامبرده توانایی استریم ویدئوهایی با کیفیت ۲۱۶۰p و همراه با نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه را دارد. همچنین در این گزارش اشاره شده است که کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو این امکان را به کاربران می‌دهد تا به ضبط ویدئوهایی با کیفیت ۴K و نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه بپردازند؛ موردی که جهشی عظیم در قیاس با دیگر کنسول‌های خانواده‌ی ایکس‌باکس وان به شمار می‌رود.

اگرچه اطلاعات موجود در این گزارش به نقل از منابع آگاه است، اما تا زمانی که خود شرکت مایکروسافت چیزی را به صورت رسمی اعلام نکند، نمی‌توان به آن‌ها به دید یک حقیقت نگاه کرد. اما زمانی که اطلاعات منتشر شده نظیر تجربه‌ی بازی‌ها با کیفیت ۴K، استریم/ضبط کردن و همچنین قدرت سخت افزاری اشاره شده را در کنار یکدیگر قرار دهیم، می‌توان به صحت این اطلاعات امیدوار بود. این در حالی است که مایکل پچر، تحلیلگر شهره‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی، به قدرت سخت افزاری ایکس‌باکس اسکورپیو شک دارد.

فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، در ماه‌های گذشته ابراز داشته بود که تا زمان کنفرانس خبری مایکروسافت در جریان نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۷ میلادی، شاهد اطلاعات بیشتری از آن نخواهیم بود؛ اما مدتی پیش وی تغییر موضع داد و از احتمال رونمایی از کنسول نامبرده پیش از نمایشگاه E3 صحبت کرد. وی دلیل این تصمیم جدید خود را تمرکز بیشتر بر روی بازی‌های ویدئویی در کنفرانس سالانه‌ی مایکروسافت در نمایشگاه E3 عنوان و اعلام کرد که ترجیح می‌دهد رونمایی از این سخت افزار پیش از این نمایشگاه صورت پذیرد و در جریان کنفرانس اشاره شده تنها شاهد اشتراک اطلاعات جزئی باشیم. کنفرانس خبری مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال قرار است در روز یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ (۱۱ ژون ۲۰۱۷ میلادی) برگزار گردد.

در راستای دیگر اخبار مرتبط با ایکس‌باکس اسکورپیو، اخیراً صفحه‌ی محصول این کنسول در فروشگاه الکترونیکی مایکروسافت راه‌اندازی شده است که از این نشانی می‌توانید اطلاعات بیشتری از آن کسب کنید.

12345678910(2 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید