اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne – بخش هجدهم

۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰

Bloodborne یک شاهکار در در تمام زمینه ها بود. بازی که یکی از بی‎نقص ترین عناوینی است که در نسل هشتم منتشر شده است و در تک تک بخش های خود از گرافیک و گیم‌پلی گرفته تا صداگذاری و … کیفیت فوق العاده بالایی دارد و شهر Yharnam یکی از مخوف‌ترین شهرها و محیط‌هایی است که تا به حال بازی‎های رایانه‎ای به خود دیده‌اند. ارزش تکرار این شاهکار بسیار بسیار بالاست و حتی با وجود بارها بازی کردن Bloodborne، به هیج وجه این عنوان برای ما خسته کننده نمی‌شود و باز هم دوست داریم تا آن را تجربه کنیم. بر طبق قولی که داده بودم بعد از راهنمای عنوان دارک سولز ۳، نوبت به راهنمای قدم به قدم بازی Bloodborne می رسد که تصمیم گرفتم تا با توحه به شناخت و تسلط کاملی که از این عنوان دارم و ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه شود. لازم به ذکر است که این مطالب از ان جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آنها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Bloodborne برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است.

راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne

 قصد داریم تا این راهنما را به صورت قسمت های یک روز در میان برای شما قرار دهیم تا اگر دوباره قصد دارید این بازی را انجام دهید به برخی نکاتی که شاید در دفعات قبلی متوجهشان نبوده اید دست پیدا کنید و تمام موارد مخفی و آیتم های مهم و پنهان در بازی را کاملا بشناسید. اگر هم که می خواهید بازی را از ابتدا برای اولین بار اغاز کنید و تا به حال به خاطر سختی بازی و… می ترسیده اید، اکنون با این راهنمای فارسی و قدم به قدم، احساس بهتری برای شروع بازی داشته باشید افراد و بازیبازان بیشتری بتوانند پای به این دنیای شاهکار بگذارند و قطعا بعد از این بازی است که تازه عاشق دارک سولز هم خواهند شد. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود نیز به مانند راهنمای شخصیت های دارک سولز ۳ مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. لازم به ذکر است قبل از آن که وارد راهنمای قدم به قدم از شروع بازی شویم و پیشروی در مراحل را آغاز کنیم طی دو قسمت برای شما عزیزان برخی موارد مهم در بازی را شرح دادیم تا بعد از آن وارد راهنمای اصلی بازی شویم. مواردی مانند کاوننت ها و نحوه چگونگی کسب و استفاده از ایتم Insight. امروز با هفدهمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne در خدمت شما خواهیم بود. با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

Forbidden Woods

وارد Forbidden Woods شده ایم. ابتدا باید بگویم اگر حس کردید در این منطقه گم شده اید فانوس های زرد رنگ را دنبال کنید. وقتی وارد این منطقه شدید از پله ها پایین رفته و بلافاصله در سمت راستتان یک Thick Coldblood پشت درخت قرار دارد. حالا مسیر سمت چپ را که به سمت پایین می رود دنبال کنید تا به یک Frenzied Henchman برسید و او را بکشید. قبل از تقاطعی که در جلوتر می بینید، بک بخش در سمت راست و بالای سر شما وجود دارد که می توانید از آنجا Twin Blood Stone Shard را بردارید. در تقاطع یاد شده یک Henchman به شما حمله می کند و بعد از کشتن او Pebble ها را بردارید. حالا ۳ راه در جلوی شما قرار دارد. مسیری را که به سمت بالا می رود دنبال کنید و یه یک Axe Brute می رسید که ارام از پشت به وی نزدیک شوید و او را بکشید. سپس Madman’s Knowledge و Adept Blood Gemstone را بردارید. به ۳ راهی بازگردید و حالا شاخه سمت راست را دنبال کنید. اینجا به فانوس Forbidden Woods می رسید.

در ابتدای ورود به این منطقه باید مسیر مارپیچی به سمت پایین را دنبال کنید

ان را روشن کنید و مسیر را ادامه دهید تا به یک اتاق برسید که کنار آن دو کلاغ دیوانه قرار دارند و کنار انها ۳ عدد Antidote قرار دارد. برگردید و از روی پلی که می بینید مسیر را ادامه دهید و ان طرف پل دو Henchmen را که یکی از انها سلاح گرم دارد بکشید. به محض این که پل تمام شد به چپ بپیچید و مسیر را ادامه دهید تا در گوشه ای بن بست Twin Blood Stone Shard پبدا کنید. برگردید به آخر پل و حالا باید مسیر مستقیم را بعد از پل بروید اما خیلی مراقب باشید چرا که کمی جلوتر از پل یک تله مرگبار قرار دارد و نباید پایتان را روی یک بخش برامده روی زمین بگذارید وگرنه یک تیغه مرگبار به سمت شما می اید و فاتحه مع الصلوات!!! بعد از تله سمت راست را نگاه کنید و یک Frenzied Henchman می بینید. اگر او را کشتید به سمات لبه صخره ای که کنار او قرار دارد بروید و از اینجا می توانید روی سر دشمنان زیرین Pebble بیاندازید.

این قسمت راه فرعی است ولی ایتم های خوبی دارد. بهتر است از پشت ارام به این دشمن نزدیک شوید و او را بکشید. سپس در یک بخش غار مانند سمت راست او ایتم ها را بردارید.

با اولین حمله به دشمنان زیرین سگ های وحشی متوجه می شوند و به بالا می ایند تا به شما حمله کنند. انها را با دقت بکشید (البته ممکن است در راه بالا امدن اتش بگیرند و بمیرند). حالا به سمت پایین بروید و Thick Coldblood را بردارید. اهسته دو Henchmen دیگر را به سمت خود بکشید و انها را از پای در اورید. حالا می توانید جلو بروید و ۳ عدد دیگر از این دشمنان را بکشید و یا این که به همان بالای صخره برگردید و روی سر اولین دشمن از این ۳ نفر پریده و کار او را بسازید تا مباره با دوتای دیگر راحت تر شود. بعد از کشتن آنها ۱۰ عدد Quicksilver Bullet، یک Twin Blood Stone Shard و دو Blood Vial را بردارید. اینجا یک مسیر در راست کنار صخره ای که بالای آن بودید دارید و یک مسیر چپ که راه اصلی است. ابتدا به راست بروید و اگر سریع عمل کنید میتوانید اینجا Imp را بکشید و همچنین ۳ عدد کلاغ وحشی نیز در این بخش قرار دارند. حالا برگردید و به مسیر چپ بروید و گل های زرد را دنبال کنید. اینجا در یک خانه خرابه سمت راست شما بک Frenzied Henchman وجود دارد که او را بکشید و ۳ عدد Beast Blood Pellet را بردارید.

دقیقا قبل از این پل فانوس این منطقه وجود داردو کمی جلوتر از این پل هم یک تله مرگبار. همچنین مراقب دشمنی که شلیک میکند باشید

حالا تنها مسیری را که وجود دارد دنبال کنید و Thick Coldblood را بردارید. حالا جلوتر یک بخش روستاگونه با چندین حانه و .. خواهید دید که البته قبل از این که به انجا برسید سر راه شما یک تله مرگبار دیگر قرار دارد که باید مراقب ان باشید. حالا مستقیم وارد ان بخش روستا مانند نشوید و به جای ان مسیری که در سمت چپ ان می بینید و به بالا می رود را دنیال کنید تا به خانه ای با فانوس قرمز برسید و با یک شخصیت داخل آن خانه صحبت کنید. وی به شما Tonsil Stone می دهد اگر قبلا ان را نگرفته باشید. ایتم هایی که در لبه این منطقه می بینید فقط Quicksilver Bullet هستند و بهتر است فعلا انها را بی خیال شوید و به پشت خانه بروید و سریعا سگ هایی که در قفس ها قرار دارند را بکشید. از کناز قفس ها مسیر را ادامه داده تا یک کلاغ وحشی و دو عدد سگ وحشی که در حال پرسه زدن هستند را ببینید و انها را بکشید. سپس از نردبانی که اینجا می بینید بالا بروید و روی سقف خانه ۳ کلاغ دیگر را بکشید و  White Church Hat, White Church Garb, Surgical Long Gloves و White Church Trousers/Dress را بردارید که یک ست کامل لباس است که در برابر سم بسیار مقاوم است.

سگ ها را زود تا در قفس هستند بکشید وگرنه وقتی بیرون بیایند برایتان دردسر ساز خواهند شد

حالا برگردید به کنار قفس سگها که آنها را کشته بودید و اینجا یک راه باریک که دبه بخش غار مانند می رسد می بینید که قبلا وارد ان نشده بودیم و حالا به آنجا بروید. مسیر را ادامه دهید و ۲ عدد Antidote را بردارید. ادامه دهید تا به یک منطقه باز و عظیم می رسید که پوشیده از سم است و در حقیقت یک دریاچه بزرگ از سم می باشد. به همین خاطر اینجا باید خیلی سریع حرکت کنید. حواستان باشد که از انتی دوت استفاده کنید و لباس های مقاوم به سمتان را بپوشید. در بین مسیرتان در دریاچه در مناطق غیر سمی توقف کنید تا خط سمی شدنتان دوباره خالی شود و بعد مسیر را دوباره ادامه دهید. در این منطقه کلی دشمن مختلف وجود دارند که شامل ریپرها و کرم های سمی که بسیار روی مخ هستند، می باشد. سلاحی بردارید که به روی زمین ضربه بزند وگرنه به کرم ها نخواهد خورد. در بخش بعدی این راهنما مسیر گشتن کامل در این دریاچه و یافتن ایتم های ارزشمند ان و ادامه مسیر در جنگل ممنوعه را برای شما شرح خواهیم داد.

این دریاچه سمی بسیار خطرناک و پر از دشمن های اعصاب خرد کن است ولی میدانید که قانون میازاکی چیست… سختی پاداش ارزشمندی دارد.

در بخش بعدی این راهنما مسیر گشتن کامل در این دریاچه سمی و یافتن ایتم های ارزشمند ان و سپس ادامه مسیر در جنگل ممنوعه را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

شما می توانید تمامی بخش های این راهنما را در این قسمت مشاهده نمایید.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید