جدول فروش هفتگی بریتانیا؛ Horizon Zero Dawn توانست بیشتر از The Legend of Zelda: Breath of the Wild فروش کند

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۱
آمار بسیار جالبی از عملکرد بازیکنان در بازی Horizon Zero Dawn منتشر شده است

رقابت در بالای این جدول به اوج خود رسیده و بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴ یعنی Horizon Zero Dawn مانع از صدر نشینی عنوان بزرگ The Legend of Zelda: Breath of the Wild شد. قدرت Zero Dawn را حس کنید.

در بالای این جدول، بازی Horizon Zero Dawn از سونی، توانست در این رقابت عنوان انحصاری نینتندو سویچ که مختص روز انتشار این کنسول بود یعنی The Legend of Zelda: Breath of the Wild را از لحاظ میزان فروش نسخه‌های فیزیکی تا هفته منتهی به چهارم مارس شکست دهد. بر طبق این جدول، آخرین نسخه منتشر شده از Zelda که برای Wii U نیز به انتشار رسید و دومین بازی پر فروش هفته در بریتانیا لقب گرفت. نزدیک به هشتاد درصد فروش این بازی بر روی کنسول تازه عرضه شده‌ی نینتندو یعنی سویچ بوده است.

بازی Grand Theft Auto V همچنان از خارج شدن از این جدول امتناع کرد و در رتبه سوم ایستاد، در حالی که عنوان دیگری از نینتندو سویچ که همزمان با عرضه این کنسول منتشر شد یعنی ۱-۲-Switch رده چهارم را به خود اختصاص داد. در این هفته پر بار از لحاظ عرضه عناوین جدید، بازی مبارزه‌ای قرون وسطای یوبیسافت یعنی For Honor بعد از صدر نشینی در دو هفته متوالی به رتبه پنجم سقوط کرد و FIFA 17 نیز پا به پای For Honor در رتبه ششم قرار گرفت و یک بازی انحصاری دیگر هم به اسم  Super Bomberman R در رده هفتم جای گرفت.

Rocket League (رده هشتم) Sniper Elite 4 (رده نهم) و Battlefield‌ (رده دهم) ده بازی پر فروش این هفته بریتانیا را تشکیل دادند و باعث عقب افتادن Call of Duty: Infinite Warfare از این جدول برای اولین باز از زمان انتشار آن یعنی در نوامبر گذشته شدند. بازی تیر اندازی شرکت اکتیویژن در این هفته در رتبه یازدهم قرار گرفت. با وجود قرار گرفتن Horizon Zero Dawn در صدر، قرار گرفتن سه تا از بازی‌های زمان عرضه نینتندو سویچ در بین ده بازی پر فروش و موفقیت Breath of the Wild در فروش برای کنسول ترکیبی نینتندو، به نظر می‌رسد که نشانه‌های موفقیت این کنسول کم کم در حال ظاهر شدن است. این نکته هم باید گوشزد شود که Horizon در تاریخ یک مارس عرضه شد اما Breath of the Wild تا روز جمعه سوم مارس منتشر نشد؛ بنابراین Horizon دو روز بیشتر از Breath of the Wild توانست بفروشد.

در نقد یکی از معتبر ترین سایت‌های صنعت بازی سازی، پیتر بروان (Peter Brown) این بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴ را یکی از بهترین بازی‌های جهان آزاد این نسل لقب داد همچنین آخرین نسخه منتشر شده از Zelda را یکی از تاثیر گذار ترین بازی‌هایی لقب داد که نینتندو تا به حال ساخته است. شما می‌توانید در ادامه لیست ده بازی پر فروش این هفته بریتانیا را مشاهده فرمایید. این نکته را لازم است یادآوری کنم که آمار به دست آمده صرفاً بر اساس میزان فروش نسخه‌های فیزیکی این بازی‌هاست و فروش نسخه‌های دیجیتالی در نظر گرفته نشده است؛ بنابراین آمار نهایی ممکن است با کمی تغییرات همراه باشد.

  1. Horizon Zero Dawn
  2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  3. Grand Theft Auto V
  4. ۱-۲-Switch
  5. For Honor
  6. FIFA 17
  7. Super Bomberman R
  8. Rocket League
  9. Sniper Elite 4
  10. Battlefield 1

لیست چهل بازی پر فروش این هفته بریتانیا

چهل بازی پر فروش این هفته بریتانیا به نفکیک پلفترم

سی بازی پرفروش این هفته بریتانیا برای رایانه‌های شخصی

بیست بازی پر فروش این هفته بریتانیا برای ایکس‌باکس وان

بیست بازی پر فروش این هفته بریتانیا برای پلی‌استیشن ۴

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید