CremaGames: بهره‌وری از قدرت ایکس‌باکس اسکورپیو، بستگی به توسعه‌دهندگان دارد

Xbox One ، اخبار ، پلتفرم ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۰

کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو که از آن به عنوان «قوی‌ترین» کنسولی که تا به حال ساخته شده یاد می‌شود، قرار است در تعطیلات سال جاری میلادی روانه بازار گردد؛ اگرچه هنوز این کنسول به صورت رسمی معرفی نشده است، اما سران مایکروسافت تمام تلاش خود را می‌کنند تا جلوه‌ای از قدرت بالای آن را به ما نشان دهند و تاکنون از واژه‌های متعددی نظیر «غول» و «هیولا» در توصیف آن استفاده کرده‌ند.

با این وجود، بر روی کاغذ مشکلی بر سر راه موفقیت و قدرت نمایی این کنسول مشاهده می‌شود؛ از آنجایی که قرار است بازی‌های توسعه یافته برای ایکس‌باکس اسکورپیو با کنسول نسل هشتمی ایکس‌باکس وان مایکروسافت نیز سازگار باشند، این پرسش مطرح می‌شود که آیا واقعاً توسعه دهندگان می‌توانند از نهایت قدرت سخت افزاری ایکس‌باکس اسکورپیو نهایت بهره را ببرند یا خیر؟. گیلرمو اندرادز (Guillermo Andrades) که به عنوان مدیر بخش خلاقیت استودیوی بازی‌سازی CremaGames شناخته می‌شود اخیراً به این پرسش پاسخ داده و نظر خود را در این رابطه بیان کرده است. وی در این خصوص چنین اظهار داشت:

همه‌ی این موارد به توسعه دهندگان بستگی خواهد داشت. آنچه که در حال حاضر می‌توانیم ببینیم این است که اکثر بازی‌های پلی‌استیشن ۴ پرو تنها در برخی موارد جزئی از جمله رزولوشن و فریم ریت با نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ استاندارد خود تفاوت دارند. اگر این تفاوت قدرت (سخت افزاری) واقعاً چشم‌گیر باشد، توسعه دهندگان بزرگ کار بسیار سختی در این زمینه خواهند داشت و مجبورند تا ضمن کار بیشتر، وقت و هزینه‌ی بیشتری را صرف توسعه‌ی بازی‌های خود کنند.

مورد نامشخص این است که آیا توسعه دهندگان افزایش کیفیت بازی خود و بهره‌وری مناسب از قدرت سخت‌افزاری بالا را به صرف مدت زمان و هزینه‌ی بیشتر ترجیح می‌دهند یا خیر. موارد اعلام شده دقیقاً برای کنسول ایکس‌باکس (در مقابل پلی‌استیشن ۲) نیز رخ داده است و به نظر مایکروسافت کار سختی را در پیش‌روی خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود که شرکت مایکروسافت در جریان کنفرانس خبری خود در جریان نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت رسمی از کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو و جزئیات آن نظیر مشخصات سخت افزاری، قیمت و تاریخ عرضه‌ی دقیق آن را اعلام کند.

12345678910(10 رای, میانگین آرا 7٫80 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.