استودیوی Irrational Games، خالق BioShock، تغییر نام داد

۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۰

استودیوی بازی‌سازی «Irrational Games» در سال ۲۰۱۴ میلادی با تغییرات ساختاری بزرگی مواجه شد که در نهایت شاهد بسته شدن آن بودیم؛ این استودیو خالق بازی‌هایی همچون BioShock، BioShock Infinite و Swat 4 بوده است. چندی پیش، اعلام شد که تیم کوچکی از این استودیو با نامی جدید به فعالیت در عرصه‌ی بازی‌های ویدئویی بازگشته‌اند.

استودیوی «Irrational Games» در حال حاضر با نام «Ghost Story» شناخته می‌گردد. در وب‌سایت جدید این استودیو پیرامون فعالیت مجدد آن آمده است که:

استودیوی «Ghost Story» توسط ۱۲ تن از توسعه دهندگان سابق «Irrational Games» راه‌اندازی شده است. ماموریت ما ساده است: خلق بازی‌های همه جانبه و داستان محور برای کسانی که به چنین عناوینی علاقه دارند. اگرچه ما معتقدیم که بازی‌های جدیدمان بسیار مناسب طرفداران سری BioShock خواهد بود، اما تمرکز جدیدمان این اجازه را به ما می‌دهد تا به خلق گیم‌پلی چالش برانگیز به اندازه‌ی داستان بپردازیم.

متاسفانه اطلاعاتی از بازی در دست ساخت این استودیوی نوپا منتشر نگردید. در وب‌سایت این استودیو شاهد نقل‌و‌قول‌های متعددی از کارکنان آن هستیم. در یکی از آن‌ها جرمی کارسون (Jeremy Carson)، سرپرست بخش فنی «Ghost Story»، خبر از کار بر روی یک بازی جدید داد.

ست کندال (Seth Kendall)، انیماتور ارشد این استودیو، ابراز داشت:

تمرکز اصلی ما بر روی خلق بازی‌های حرفه‌ای (Core) برای بازیکن‌های حرفه‌ای است. ما بر ساخت عناوینی با داستان‌های جذاب، الهام بخش، شخصیت محور و با کیفیت بالا تاکید می‌کنیم. علاقه‌ی ما یافتن راه‌حل‌های نوآورانه جهت رفع مشکلاتی است که برای بیش از یک دهه، امر بازی‌سازی را با اختلال مواجه کرده است. جهان و بازی جدیدی که ما در حال ساخت آن هستیم، بسیار غنی، خاص و نوستالژی خواهد بود.

پس از مشخص شدن تغییرات گسترده‌ی استودیوی «Irrational Games»، کن لوین (Ken Levine)، بنیان‌گذار این استودیو، گفت که از پیش می‌دانسته است که این استودیو نیازمند «دوره‌ای طولانی جهت ساخت بازی جدید» خواهد بود. وی اظهار داشت:

زمانی که من برای نخستین بار به کار جدیدی که می‌خواستم آغاز کنم فکر می‌کردم، برایم روشن شد که نیازمند دوره‌ای طولانی جهت طراحی و ساخت آن خواهم بود. در ابتدا، من می‌دانستم که ساخت آن با روش‌های کلاسیک بسیار ریسک‌پذیر خواهد بود و کاملاً نیز برای آن (ریسک کردن) آماده بودم. اما زمانی که با شرکت «Take-Two» در خصوص ایده‌ام صحبت کردم، آن‌ها من را متقاعد کردند تا برای ساخت این ایده باید به دنبال جایی خارج از دیوارهای اینجا (Irrational Games) باشم. به هر حال، آن‌ها در زمره‌ی کسانی هستند که باور دارند باید به صورت کامل از سری BioShock پشتیبانی صورت پذیرد.

در اواخر سال ۲۰۱۴، شرکت Take-Two در خصوص بازی جدید کن لوین گفته بود که این عنوان بسیار «خلاق و نوآورانه» خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید