کارگردان Final Fantasy 15 نظر خود را درباره نینتندو سویچ اعلام کرد

۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۸

هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata) برنامه‌ای برای عرضه Final Fantasy 15 بر روی این سیستم جدید ندارد اما یکی از طرفداران این کنسول است. نینتندو سویچ در عین حال هم یک کنسول سنتی خانگی و هم یک کنسول دستی است. هاجیمه تاباتا گفت: “این کنسول برای من بسیار شگفت انگیز است.”در حالی که Final Fantasy XV شاید در لیست بازی‌هایی که قرار است برای نینتندو سویچ عرضه شوند نباشد، اما این دلیل نمی‌شود که کارگردان این بازی یکی از طرفدران این کنسول ترکیبی نباشد. هاجیمه تاباتا نام خودش را به عنوان کارگردان بازی‌های قابل حمل اسکوئر انیکس مانند  Crisis Core: Final Fantasy VII و Final Fantasy Type-0 سر زیان‌ها انداخته است و همه او را به عنوان کسی می‌شناسند که به عناوین قابل حمل علاقه خاصی دارد. با وجود این که سویچ یک کنسول ترکیبی و قابل حمل می‌باشد، ظاهرا می‌توند مورد علاقه تاباتا قرار بگیرد. وی طی مصاحبه‌ای با وبسایت Polygon گفت:

من در گذشته بر روی عناوین قابل حمل کار کرده‌ام، اما روی بازی‌های کنسول خانگی نیز تجربه کار دارم. پس این واقعیت که سویچ در عین حال هم کنسول خانگی است و هم کنسول قابل حمل، برای من بسیار شگفت انگیز است. من واقعاً علاقه‌مند هستم که با این ایده‌ها کار کنم و روی این فناوری سرمایه گذاری کنم و این که بهترین تجربه ممکن را در این فناوری برای کاربران به ارمغان بیاورم. اما هنوز به طور کامل مطمئن نیستم که بتوانم این کار را انجام دهم.

وی در ادامه در ارتباط با این کنسول و کارایی‌های آن اظهار داشت:

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که دستگاه سویچ شما چه کارایی‌هایی می‌تواند داشته باشد؟ دستگاه شما روبه‌روی تلویزیون قرار دارد و شما روی صفحه نمایش بزرگ بازی می‌کنید، سپس آن را از تلویزیون جدا می‌کنید، روی میز میگذارید و خودش تبدیل به صفحه نمایشگر می‌شود. دو دسته Joy-Con را از آن جدا می‌کنید و با دوستتان بازی می‌کنید… این در همینجا متوقف نمی‌شود چون که در ذهن من، واقعاً عالی می‌شد اگر می‌توانستید مثلاً از این صفحه نمایشگر به عنوان تبلت استفاده کنید و برنامه‌های مختلفی را همانطور که روی آیفون یا گوشی اندرویدی خود استفاده می‌کنید، روی سویچ هم بتوانید استفاده کنید. پس اساساً این دستگاه سه کارایی را با هم در یک سیستم ترکیب می‌کند. این چیزی شبیه یک دستگاه رویایی است.

به هر حال این صحبت‌ها را به این حساب نگذارید که او در حال کار کردن روی یک پروژه برای نینتندو سویچ می‌باشد؛ حداقل برای حال. وی اقرار کرد که او و تمام تیم Final Fantasy XV واقعاً به سویچ علاقه دارند. اما در ادامه چیز دیگری در مورد آن نگفت. در ادامه این مصاحبه تاباتا گفت که در درجه اول تمرکز او بر روی آینده Final Fantasy XV می‌باشد.

هم‌اکنون کم‌تر از یک هفته تا عرضه نینتندو سویچ مانده‌ است و تمام افراد و همینطور طرفداران شرکت نینتندو بی‌صبرانه منتظر هستند که ببینند سویچ با وجود این همه حرف و حدیث و سر و صدایی که این کنسول به پا کرده، در عمل چگونه خواهد بود و آیا خواهد توانست نظر کاربران و طرفداران را به خودش جلب کند یا خیر.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • devil may cry 3 گفت:

  نیتندو سویچ واقعا یه کنسوله خیلی خوبیه مخصوصا رنگ نارنجی که منو عاشق خودش کرده ولی به خاطر بعضی موضوعات اصلا طرفش نمیرم
  بعضی از دوستان یه جوری از بازی های نیتندو بد میگن و میگن واسه بچه هاست که ادم تعجب میکنه فکر کنم یادتون رفته که همین بازی ها ریشه اصلی گیم رو تشکیل میدن بازی هایی مثل کرش و ماریو و پپسی من و کلی بازی فوقالعاده دیگه واقعا نمیدونم یه هو چه اتفاقی افتاد که صنعت گیم به بازی هایی رسید که فقط توش خون و خونریزی داره
  مورد انظارترین بازی واسه من تو ۲۰۱۷ کرش هست چون واقعا معنای واقعی گیم تو اینجور بازی هاست
  ( البته اگه گاد امسال نیاد) Wink Wink

  0
  0