احتمال عرضه Final Fantasy 14 برای کنسول نینتندو سوییچ

۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲

گرچه از زمان رونمایی از کنسول نینتندو سوییچ، این کمپانی تاکید داشته که سازنده‌های مختلف بازی از این کنسول قابل حمل پشتیبانی خواهند کرد، با این حال شاهد این بوده‌ایم برخی از سازندگان از ساخت پورت نینتندو سوییچ عناوین AAA خود خودداری کرده‌اند که بر خلاف ادعاهای نینتندو می‌باشد. البته این مسئله مربوط به تمامی سازندگان نمی‌شود، به عنوان مثال Square Enix تا به حال از ساخته شدن چندین عنوان خود برای سوییچ خبر داده و طبق رخدادهای اخیر به نظر می‌رسد بازی Final Fantasy 14 نیز پتانسیل این را داشته تا جزو آنها باشد.

اخیرا Naiki Yoshida ، تهیه کننده مشغول به کار در Square Enix در فستیوال طرفداران Final Fantasy در آلمان در مصاحبه با خبرگذاری The Sixth Axis اعلام کرد نسخه‌ی نینتندو سوییج Final Fantasy 14 همیشه مورد بحث قرار داشته است اما برای اینکه به واقعیت بپیوندد ابتدا نینتندو باید قابلیت انجام بازی به صورت میان‌پلتفرمی (یا همان کراس-پلی) با PC و PS4 را به سوییچ اضافه کند تا جوامع بازیکنان از یکدیگر جدا نشود.

محدودیت اصلی این است که آنها قطعا نمی‌خواهند نسخه‌ای جداگانه طراحی کنند و در نتیجه بازیکنان نتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند. اگر این مسئله حل شود آنها علاقه بسیاری برای در نظر گرفتن پورت نینتندو سوییچ خواهند داشت.

این دلیل Square Enix برای عرضه نکردن Final Fantasy 14 برای نینتندو سوییچ کاملا معقولانه است چرا که این عنوان تنها دارای حالت چندنقره بوده و به قول معروف MMORPG می‌باشد و برای داشتن تعداد بازیکنان زیاد لازم است کاربران کنسول‌های مختلف قابلیت بازی کردن با یکدیگر را داشته باشند. علاوه بر آن با درنظر گرفتن اینکه این بازی قبلا برای رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه شده، در صورت نبود قابلیت کراس-پلی احتمال اینکه Final Fantasy 14 با کمبود بازیکن بر روی نینتندو سوییچ مواجه شود بسیار زیاد است.

البته این مشکل نبود کراس-پلی تنها گریبان‌گیر سوییچ نشده و به دلیل آنکه سونی اجازه کراس-پلی بین پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان را نمی‌دهد، حتی شاهد انتشار این بازی بر روی کنسول مایکروسافت نیز نیستیم، گرچه اگر سونی در این مورد تجدید نظیر کند به احتمال قریب به یقین Final Fantasy 14 برای ایکس‌باکس وان نیز منتشر خواهد شد.

در کل احتمال دارد قابلیت بازی بین‌پلتفرمی برای نینتندو سوییچ طراحی شده باشد، چرا که گرچه به زمان انتشار این کنسول نزدیک هستیم، هنوز اطلاعات کمی از آن منتشر شده است و سرویس آنلاین سوییچ تقریبا به صورت رازی مبهم محفوظ مانده است.

اگر هم Final Fantasy 14 برای سوییچ طراحی نشود، همچنان بازیکنان می‌توانند به انجام یکی دیگر از بازی‌های MMORPG شرکت Square Enix به نام Dragon Quest 10 بپردازند و در صورت استقبال زیاد از آن ممکن است این کمپانی حتی نسخه‌ی جداگانه‌ای از Final Fantasy 14 را انحصارا برای نینتندو سوییچ در نظر بگیرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید