اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne – بخش چهاردهم

۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰

Bloodborne یک شاهکار در در تمام زمینه ها بود. بازی که یکی از بی‎نقص ترین عناوینی است که در نسل هشتم منتشر شده است و در تک تک بخش های خود از گرافیک و گیم‌پلی گرفته تا صداگذاری و … کیفیت فوق العاده بالایی دارد و شهر Yharnam یکی از مخوف‌ترین شهرها و محیط‌هایی است که تا به حال بازی‎های رایانه‎ای به خود دیده‌اند. ارزش تکرار این شاهکار بسیار بسیار بالاست و حتی با وجود بارها بازی کردن Bloodborne، به هیج وجه این عنوان برای ما خسته کننده نمی‌شود و باز هم دوست داریم تا آن را تجربه کنیم. بر طبق قولی که داده بودم بعد از راهنمای عنوان دارک سولز ۳، نوبت به راهنمای قدم به قدم بازی Bloodborne می رسد که تصمیم گرفتم تا با توحه به شناخت و تسلط کاملی که از این عنوان دارم و ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه شود. لازم به ذکر است که این مطالب از ان جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آنها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Bloodborne برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است.

راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne

 قصد داریم تا این راهنما را به صورت قسمت های یک روز در میان برای شما قرار دهیم تا اگر دوباره قصد دارید این بازی را انجام دهید به برخی نکاتی که شاید در دفعات قبلی متوجهشان نبوده اید دست پیدا کنید و تمام موارد مخفی و آیتم های مهم و پنهان در بازی را کاملا بشناسید. اگر هم که می خواهید بازی را از ابتدا برای اولین بار اغاز کنید و تا به حال به خاطر سختی بازی و… می ترسیده اید، اکنون با این راهنمای فارسی و قدم به قدم، احساس بهتری برای شروع بازی داشته باشید افراد و بازیبازان بیشتری بتوانند پای به این دنیای شاهکار بگذارند و قطعا بعد از این بازی است که تازه عاشق دارک سولز هم خواهند شد. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود نیز به مانند راهنمای شخصیت های دارک سولز ۳ مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. لازم به ذکر است قبل از آن که وارد راهنمای قدم به قدم از شروع بازی شویم و پیشروی در مراحل را آغاز کنیم طی دو قسمت برای شما عزیزان برخی موارد مهم در بازی را شرح دادیم تا بعد از آن وارد راهنمای اصلی بازی شویم. مواردی مانند کاوننت ها و نحوه چگونگی کسب و استفاده از ایتم Insight. امروز با جهاردهمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne در خدمت شما خواهیم بود. با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

بزرگترین نوع Gravekeeper ها…. بهتر است یکی یکی انها را به سمت خود بکشید

بعد از برداشتن Thick Coldblood به حیاطی که در زیر می بینید بپرید. اینجا باید ۳ Gravekeeper را بکشید. اگر برایتان سخت است می توانید انها را یکی یکی بکشید. وقتی انها را کشتید دستگیره ای که می بینید را بکشید تا دروازه باز شود. دو Gravekeeper منتظرتان هستند. انها را بکشید و Wooden Shield را بردارید. از اینجا یک میانبر به فانوس Cathedral Ward وجود دارد اگر از پله هایی که می بینید پایین بروید. اما فعلا از اینجا نروید و از نردبانی که می بینید بالا بروید و ۶ عدد Numbing Mist را بردارید که برای مبارزات PvP عالی هستند. از نردبان پایین بیایید و از پله هایی که به سمت بالا می روند بالا رفته تا به یک بالکن برسید و اینجا یک Thick Coldblood دیگر پیدا می کنید. از دیگر ردیف پله ها بالا بروید و ۶ عدد Blood Vial را بردارید. از اینجا یک ردیف پله های بزرگ مرکزی می بنید که دو بالکن بزرگ دارد که روی یکی از آنها شما ایستاده اید و روی دیگری یک Gravekeeper. در وسط پله ها نیز یک Axe Reaper در حال گشت زنی است. فعلا باید بقیه دشمنان را بکشید. در روی بالکن روبروی شما یک دشمن با شاتگان مرگبار ایستاده است که باید به سراغ وی رفته و او را بکشید که بهتر است به ارامی از پشت این کار را بکنید.

انتهای این پله ها به باس املیا خواهد رسید. اما یکی دو مبارزه نسبتا سخت تا رسیدن به بالا دارید. سعی کنید از پشت دشمن غول پیکری که تبر دارد به او نزدیک شوید و اولین ضربه را شما بزنید.

حالا قبل از این که Axe Reaper به شما برسد از اینجا بروید. اگر به منطقه ای که دروازه وجود داشت برگردید و مسیری که نرفتید را دنبال کنید یک منطقه پایینی می بینید که در ان یک سگ وجود دارد. اگر به سراغ سگ بروید یک Gravekeeper به شما شلیک می کند. باید هر دوی انها را بکشید و سپس دو عدد Thick Coldblood را بردارید. حالا دیگر زمان ان است که به سراغ کشتن Axe Reaper بروید. وی نسبت به حملات شارژ شده و Backstrike ایمن است اما بسیار کند است. صبر کنید تا او ضربه اش را بزند و سپس  شما ضربه زده و سریعا چند غلت بزنید و دور شوید زیرا که دامنه حمله تبر او بسیار زیاد است. وقتی او را کشتید در پایین ترین قسمت پله ها یک دروازه می بینید و یک دستگیره برای باز کردن ان. فعلا به انجا نروید و فقط ان را در یاد داشته باشید. مسیر را به بالای پله ها ادامه دهید و مراقب باشید زیرا ۲ Gravekeeper برایتان کمین کرده اند. انها از نوع معمولی Gravekeeper ها بسیار سرسخت ترند و می توانند شما را به حالت frenzy ببرند. بهتر است یکی یکی انها را به سمت خود کشیده و انها را از بین ببرید. وقتی هر دو را کشتید به بالای پله ها بروید و درب بزرگ را باز کنید و اکنون به سمت باس Vicar Amelia خواهید رفت.

بعد از کشتن دشمنان و رسیدن به دربی که می بینید هر کاری لازم است انجام دهید تا برای باس فایت اماده باشید. املیا داخل سالن و بالای پله ها از شما پذیرایی خواهد کرد

Vicar Amelia

از پله ها بالا بروید و کات سین را مشاهده کنید و سپس باس فایت اغاز می شود. این باس فایت نسبتا اسان است زیرا که Amelia یک ضعف دارد که همه حملاتش به سمت جلو است. درست است که وی بسیار قدرتمند و وحشیانه ضربه می زند ولی تا وقتی جلوی او نباشید در امان خواهید بود. در فاز اول مبارزه وی از ضربات مداوم و گرفتن شما استفاده می کند که اگر در کنار او باشید هیچ کدام به شما نمی خورد. وی یک حمله از راه دور نیز دارد که با مشت به زمین می کوبد و موجی از شوک را به سمت شما می فرستتد و به هوا پریده و در منطقه ای که هستید فرود می اید. خوشبختانه اگر شما در کنار وی باشید او هیچ وقت این کارها را نمی کند. کلا تمام تلاش خود را بگذارید برای این که در کنار او باشید و به وی ضربه بزنید. ممکن است گاهی سریعا بچرخد به سمت شما ولی اینجا باز هم باید غلت بزنید و دوباره به کنار او بروید. Amelia یک فرصت خوب به شما برای ضربه زدن می دهد و ان هم زمانی است که گردنبند خود را می گیرد و شروع به درخشیدن می کند. سریعا به پشت وی بروید و شروع به زدن کنید. وی یک حمله با دامنه زیاد انجام میدهد که همه جا را در بر می گیرد به غیر از پشت سرش. در نهایت وقتی او را کشتید به سمت معبد او بروید و یک کات سین را مشاهده کنید. سپس فانوس Grand Cathedral را روشن کنید.

این هم از املیا جان!… البته قبل از تبدیل شدن ما بهش میگفتیم امی!

حالا وقتش است که به Hemwick Charnel Lane برویم برای کشتن Witch of Hemwick. ابتدا اگر لازم است به هانترز دریم برگشته و کارهای لازم را انجام دهید و سپس به فانوس Grand Cathedral بازگردید. از پله ها پایین بروید و دو Gravekeeper را بکشید. وقتی انها را کشتید در پایین همان چند پله مسیر سمت راست را بروید تا یک Bloodshot Eyeball را بردارید که بعدا برای Chalice Dungeons لازم خواهید داشت. مسیر را ادامه دهید و از پله های بیشتری پایین بروید تا به یک جسد دیگر با ۳ عدد Bold Hunter’s Mark برسید. اگر از غاری که می بینید عبور کنید به منطقه ای می رسید که پر از دشمن است و یک Soot Monster هم انجا وجود دارد. این دیوها جان سخت تر از سایر دشمنانی هستند که تا به حال کشته اید. تعداد انها و ظاهر شدنشان بسته به این است که چند بار در این منطقه بوده اید و قبل از حضور در اینجا چکار کرده اید. در ادامه مسیر پیشروی در این بخش و رسیدن به Witch of Hemwick را شرح خواهیم داد.

این باس فایت نسبتا اسان است زیرا که Amelia یک ضعف دارد که همه حملاتش به سمت جلو است. درست است که وی بسیار قدرتمند و وحشیانه ضربه می زند ولی تا وقتی جلوی او نباشید در امان خواهید بود.

در بخش بعدی این راهنما نحوه پیشروی و رسیدن به Hemwick Charnel Lane و مبارزه با Witch of Hemwick را شرح خواهیم داد.

شما می توانید تمامی بخش های این راهنما را در این قسمت مشاهده نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • hossian گفت:

  مشکل این بازی ها مثل bloodborn darksouls اینه که بازی های تاریکی هستند آقای آقابابایی
  خیلی سخته ارتباط بر قرار کرد .
  الان به قدرت God Of War PS4 در میابم
  بازی GOD OF WAR 4 رو آیندگان در موردش قضاوت میکنن
  بازی هایی مثل بلوبورن دارک سولز میانو میرن

  0
  0
  • saeed rahimi گفت:

   اصلا اینطور نیست شما تو یوتیوب یه سر بزنین هنوز که هنوزه دارک سولز۱ تنورش داغه و بازی میشه بقیه نسخها و بلادبورن که جای خود دارن

   0
   0
  • bloodborn گفت:

   شما برو سوپر ماریو بازی کن که فضا تاریک نباشه مرد حسابی روت مبشه بگی این بازی خوب این شاهکار انحصاری سوتی

   0
   0
  • Arian گفت:

   اتفاقا کاملا برعکسه!!!
   god of war بازی بسیار خوبی هست ولی فقط یک لایه داره وقتی شما بازی رو تموم میکنی دیگه رغبتی برای دوباره بازی کردن نداری ولی bloodborne نه!!!
   بخشی از ده ها(یا صدها!!!) دلایل شاهکار بودن bloodborne:
   -داستان بازی بسیار بسیار عمیقه و با هر بار بازی کردن و درک بهتر اون دید شما نسبت به دنیای بازی تغییر میکنه.
   -شخصیت پردازی بسیار پرجزییاته حتی برای شخصیت هایی که به طور مستقیم وجود ندارند!!! صداگذاری شخصیت ها بینظیره و طراحی باس ها معرکست.
   -بازی دارای ویژگی های مخفی بسیار زیادیه (شخصیت ها، مکان ها و …) بطوریکه من حتی با وجود بیشتر از ۳۰۰ ساعت بازی کردن و اینکه لول ۲۰۰ هستم باز هم از دیدن اونها شگفت زده میشم!!!
   ویژگی های مخفی بازی اونقدر زیاده که میشه باهاش یه بازی دیگه ساخت و بیرون داد!!!
   -محیط، اتمسفر و معماری بازی شاهکاره، هیچ وقت فراموش نمیکنم وقتی بالای برجی رفته بودم و مسیر تک تک مراحلی که در طول ۳ ساعت رد کرده بودم از بالای برج کاملا پیدا بود!!!
   -بازی دارای کاراکتر ها و باس های مختلفه که هر کدوم دارای حرکت های مخصوص به خودشون هستند و با پیشرف شما به تنوع انها اضافه میشه.
   -مبارزات بخش آنلاین بین بازیکن ها در عین سادگی اونقدر میتونه حرفه ای بشه که میتونه یه تنه یه بازی مثل for honnor بشه!!!
   -تاریک بودن و حس و حالی که شما به عنوان ویژگی منفی ذکر کردید لذتی به من میده که هیچ وقت، هیچ جای دیگه تجربه نکرده بودم!!!
   از تاسف های من اینه که چرا bloodborne رو دست دوم خریدم اگه اورجینال میخریدم از سازنده حمایت کرده بودم(سعی کردم این کار رو با خرید DLC و ۳ Darksouls جبران کنم) این بازی و همچنین Detroit: Become Human تنها دلایلی هستند که من هنوز ps4 رو نفروختم.

   0
   0
  • first hunter گفت:

   ااا واقعا تاریکیش واستون مشکل ایجاد میکنه؟ اوکی بهشون میگم از این به بعد فضای بازیرو بسیار روشن و شاداب بکنن به جای املیا هم یه اهوی خوشگل و ناز رو بزارن واسه ی باس فایت به جای گرمن هم پیرمرد مهربون رو میاریم تا تو مزرعش باهاش مبارزه کنید Neutral
   فقط خوشم میاد از ترس اینکه زیاد دیسلایک نخوری اسم گاد او وار رو چسبوندی به ته کامنتت که لایک بخوری
   اخه مرد حسابی گاد او وار چه ربطی به بلادبورن و دارک سولز داره Neutral
   البته ممکه با استفاده از قندشکن این لایکارو جمع کرده باشی

   0
   0
  • پسر خوب! هنوز ادمای بسیار زیادی دارن سولز یکو بازی می کنن. سولز دو و سه و بلاد که جای خود دارد. داری با بازی ای مقایسه میکنی که اصلا نیومده! از کجا میدونی؟
   حاضرم شرط ببندم نصف آدمایی که هنوز دارن سولز یکو بازی میکنن، گاد آف وار ۳ رو بازی نمی کنن.
   کمی منصفانه و بدور از هیاهو فکر کنیم. Wink

   0
   0
  • Iman G.Y گفت:

   خجالت نکیشیدی به برترین بازی دنیا توهین کردی باید جلوی میازاکی به خاطر این بازی زیبا احترام سامورایی بزاری

   0
   0
  • Nevermore_MyM گفت:

   Bloodborn va Souls بازیهاین که به یاد میمونن…

   0
   0
 • saeed rahimi گفت:

  خسته نباشید مثل همیشه جامع و عالی

  0
  0
 • Alireza_yoo گفت:

  خسته نباشید بابت مقاله مثل همیشه عالی همین الان ک پیام میدم باس اخر چلیس رو زدم فقط مونده دو بار بازی رو تموم کنم تا پلات شه فقط یه سوال اگه بریزم سیو رو روی فلش تا دو پایان رو یک بار برم اتفاقی برای سیو ک نمیافته چون میخوام پلاتش کنم هورایزن بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  0
  0
 • Prince5909 گفت:

  علی رضا هیچ مشکلی واسه سیوت نمیفته

  0
  0
 • mansourrrr گفت:

  خسته نباشی اقای بابایی بسیار ساده و مفهومیHeart
  یه سوال کلا بلاد چندتا باس داره؟

  0
  0
 • ali_m گفت:

  با تشکر از مقاله بی نقصتون فقط یک سوال دارم .میگم زمانی که میرسی به مستر ویلیم اونو میشه کشت اگه میشه فایدش چیه؟ باتشکر از راهنماییتون

  0
  0
  • Alireza_yoo گفت:

   اره داش میشه کشتش و اگه بکشیش بهت ایتم moon رو میده ک سی درصد ب بلاد اکو ها اضافه میکنی مثلا یه دشمن ده هزار تا بلاد اکو بده این caryll rune رو استفاده کرده باشی(اول باید باس witch of hemvick رو زده باشید) بهت سیزده هزار تا میده ایتم خوبیه حتما بگیرش دفعه اول

   0
   0
 • MOANOFTHEMOON گفت:

  واقا شاید مشکل من تاریک بودن فضای دارک سولز ۲ است
  یعنی اینقدر تاریکه که یه بار داشتم می رفتم افتادم از یه جا پایین
  تمام سول هام بر باد رفت

  0
  0
 • JOEL گفت:

  مرسى سعید جان…هرچند من جلوتر از راهنما هستم اما خب هروقت قسمت جدید مینویسید دوباره شروع میکنم طبق راهنما جلو رفتن…سپاس از زحماتت Heart

  0
  0
 • Iman G.Y گفت:

  دوستان عزیز بالخره با لول صدو شصت این شاهکار صنعت گیم رو پلات کردم واقعا زبانم از زیبایی این بازی قادر به صحبت نیست شاهکار بی تکرار مگر شماره دوش بیاد که که بی تکرار نباشه استاد میازاکی من از شما قدردانم به خاطر این شاهکار منتظر شماره دو هستیم بساز دل یه جمعیتو خوشحال کن الان دارم دی ال سی رو بازی میکنم رسیدم به استاد بزرگ لودویگ من موندم تو ذهن استاد میازاکی چی میگذره که این شکلی این باس رو درست کرده واقعا چی میگذره در حیرتم استاد تا ابد دوست داریم

  0
  0
 • Alireza_yoo گفت:

  ممنون بابت همه مقاله ها اقای اقابابایی همین الان بازی رو پلات کردم پایان childhood beggining عالی بود Heart

  0
  0
 • kia_niki گفت:

  سلام دوستان ، من الان ۱ هفته هست این بازیو خریدم ( bloodborne) واقعا بازیه عالی هستش و باید دست سازندش رو بوسید، به این همه خلاقیت و ابتکار ، الان رسیدم به witch of hemwick بدون راه نما رسیدم اینجا و خیلی گیج شدم بعضی جاها ، راهنمایه خوبی سراغ دارید؟؟!! که لااقل اسلحه های مخفی و بعضی ایتم ها از دستم نره؟!! ممنون میشم

  0
  0
 • zxy گفت:

  من واقعا هر کاری میکنم نمیتونم امیلیا رو شکست بدم حتی دمجش به نصف هم نمی رسه هرچقدر هم که میرم بقلش فایده نداره چون بادستش روبه عقب میزنه واقعا اگه راه کاری هیست بگین

  0
  0
 • Rezaii گفت:

  آقا خواهشا یکی کمکم کنه من تازه شروع کردم بازی رو سر این باش موندم چند روزه و نمیتونم شکستش بدم حتی ویدیو شکستش هم دیدم ولی مال من بیشتر قاطی داره و اصلا امون نمیده بهم میرم بقلش هم همش با دستش منو میندازه اون ور چی مار باید بکنم؟؟؟

  0
  0