میاموتو هنوز در مورد واقعیت مجازی شک دارد

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۹

از سازنده Mario و Zelda، شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto) و بقیه مدیران نینتندو در مورد واقعیت مجازی سوال شد و میاموتو در مصاحبه‌ای تازه عنوان کرد که بعضی مسائلی که در سال‌های گذشته با واقعیت مجازی داشته امروز برطرف شده، اما او هنوز شک‌ها و نگرانی‌هایی در مورد آن دارد.

میاموتو اظهار داشت:

در مورد این که بتونیم آنلاین با واقعیت مجازی همراه شویم، فکر می‌کنم مشکلات زیادی وجود دارد که بخشی از آن‌ها حل شده‌اند و یا در حال حل شدن هستند. این چیزی است که ما هم دنبالش هستیم اما وقتی افرادی را می‌بینم که با واقعیت مجازی بازی می‌کنند، مرا نگران می‌کند. اگر بخواهم مثال بزنم، والدینی را تصور کنید که ببینند فرزندشان در حال بازی کردن با واقعیت مجازی است. این واقعا آن‌ها را نگران خواهد کرد.

یک مسئله و چالش دیگری که من فکر می‌کنم همه با آن مواجه شوند این است که چطور تجربه‌ای را به وجود بیاوند که کاربران مجبور به استفاده طولانی از واقعیت مجازی نشوند.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ میاموتو گفته بود که در مورد این که واقعیت مجازی تبدیل به سرگرمی شود که بازی‌بازان را به انزوا بکشد و باعث منزوی شدن آن‌ها شود، نگران است؛ و این کاملا بر خلاف اهدافی است که نینتندو  در ساخت بازی‌هایش به کار می‌برد. میاموتو در زمانی که این سیستم در حال رواج پیدا کردن بود، گفت:

وقتی که فکر می‌کنید واقعیت مجازی چیست این تصور در شما شکل می‌گیرد که یک نفر عینکی به چشم می‌زند و در گوشه‌ای برای خودش به بازی می‌نشیند و یا به اتاقی جداگانه می‌رود و تمام مدت به تنهایی از واقعیت مجازی استفاده می‌کند. این متضاد چیزی است که ما سعی داریم با Wii U به آن دست پیدا کنیم. و من در مورد این که این سیستم بهترین شیوه بازی کردن برای مردم است، کمی احساس راحتی نمی‌کنم.

در بخش زیر می‌توانید عکسی از میاموتو در حال استفاده از Oculus Rift در مراسم E3 سال ۲۰۱۴ را ببینید.

کنسول خانگی بعدی نینتندو، سویچ است که در سوم مارس امسال به بازار عرضه خواهد شد. شایعات و گفته‌هایی در مورد این وجود دارد که این دستگاه در آینده از واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد. اما اعلام رسمی از طرف نینتندو در این مورد، هنوز اعلام نشده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید