Portal 2

۲۹ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۹

داستان نزدیک به یک قرن از اتفاقات شماره اول و جریانات گلادوس و شل می گذرد. حالا دیگر وضع آزمایشگاه Aperture بسیار تغییر کرده و حالا به ساختمانی متروکه تبدیل شده است. گلادوس از کار افتاده و هوش مصنوعی های دیگر فرصتی برای ابراز وجود پیدا کرده اند. همین طور شل هم به خوابی فرو رفته که آزمایشگاه Aperture به او القا کرده است.

شاید در ابتدا برای بازی کننده جای تعجب باشد که گلادوس و شل که جزو ارکان اصلی شماره اول بودند و آزمایشگاه Aperture که لوکیشن اصلی آن بود , همگی در سکوت باشند و نقش شان در بازی کم رنگ شود. اما وقتی که با ویتلی آشنا شوند می فهمند که نخیر! این شماره هم به داستان های گلادوس و شل مربوط می شود!

ویتلی که وضع آزمایشگاه را بسیار وخیم می بیند تصمیم می گیرد شل را از خواب بیدار کند. اما از نادانی اش (که یکی از خصلت های مهم اش است!) , به اشتباه گلادوس را هم بیدار می کند و همین مسئله بهانه ای است برای شروع داستان شماره دوم بازی Portal!

شل در ابتدا از وضعیت آزمایشگاه تعجب می کند و از ویتلی می خواهد که برای او توضیح دهد که در این 100 سال چه بلایی بر سر آزمایشگاه آپرچر آمده است!  ویتلی هم برای این که او را با فضای حال حاضر آزمایشگاه آشنا کند , یک مقدار معمای ساده برای او در نظر می گیرد و بازی کننده را به بخش تمرینی بازی می فرستد تا در آن جا برای معما های بسیار سخت بازی آماده شود!

روند بازی همانند شماره اول روان و زیباست. تنها تغییری که در آن دیده می شود , زیاد شدن و تنوع معما ها است. باز هم مثل قبل معما ها منطقی است و طبق گفته Roby John , یکی از طراحان مراحل بازی : ” حتی یک معمای غیر منطقی هم پیدا نمی کنید و همان معما هایی که فکر می کنید هیچ جواب منطقی ای برای شان وجود ندارد , بعد از حل شدن بسیار منطقی و ساده می شوند! “

دشمنانی که بر سر راه Chell قرار می گیرند همگی جزو اختراعات ثبت نشده ی آزمایشگاه Aperture هستند که…

 

ادامه این مطلب را در شماره 8 مجله گیمفا در اول آبان ماه بخوانید…

هشتمین شماره مجله گیمفا و همچنین این مطلب هیچ‌گاه منتشر نشدند!

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید