کوجیما نظر خود را در خصوص نینتندو سوییچ اعلام کرد

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰

در نهایت خالق سری Metal Gear، یعنی هیدئو کوجیما، نیز نظر خود را در خصوص جدیدترین کنسول نینتندو، یعنی نینتندو سوییچ، و ایده‌های به کار رفته در آن اعلام کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

این طراح کهنه کار در گفتگوی خود با وب‌سایت IGN، گفت که به صورت ویژه طبیعت و ایده‌ی ترکیبی بودن این کنسول را دوست دارد. این سیستم المان‌های کنسول‌های خانگی و دستی قابل حمل را با یکدیگر ترکیب کرده است. کوجیما فکر می‌کند که ایده‌ی کنسول برخلاف انتقال داده‌ها از پلی‌استیشن ویتا به پلی‌استیشن ۳، بسیار پخته‌تر است؛ وی در این خصوص اظهار داشت:

من معتقدم که [نینتندو سوییچ] این ایده را گسترش داده است. این حقیقت که شما بازی را در خانه و همچنین خارج از آن، تجربه کنید رویای هر بازیکنی است. نینتندو سوییچ این ایده را به تکامل رسانده است.

وی در ادامه افزود:

من احساس می‌کنم که در نهایت تکنولوژی نیز به این سمت حرکت خواهد کرد. این ویژگی جلوتر از حال حاضر است و در صورتی که به زمان مناسب آن برسیم و هنگامی که همه‌ی زیرساخت‌ها آماده باشد، شما قادر به بازی کردن هر چیزی در هر دستگاه و در هر مکانی خواهید بود. نینتندو سوییچ پیشگام این نوع ویژگی در آینده خواهد بود.

روز گذشته افراد حاضر در رویداد RTX سیدنی استرالیا،  تصاویری از کوجیما در هنگام بازی کردن با نینتندو سوییچ منتشر کردند و اظهار داشتند که کوجیما از این تجربه لذت برده است. پروژه‌ی فعلی کوجیما، توسعه‌ی بازی Death Stranding برای کنسول پلی‌استیشن ۴ است؛ اگرچه شنیده‌ها حکایت از عرضه‌ی این بازی برای رایانه‌های شخصی نیز دارد.

کوجیما ضمن شرکت در این رویداد، گفتگویی نیز با وب‌سایت گلیکس داشته و اطلاعات جدیدی از تازه‌ترین ساخته‌اش منتشر کرده است. وی اعلام کرده که Death Stranding یک بازی «ترسناک» نیست و شاهد وجود موارد طنز آمیز نیز در آن خواهیم بود. در راستای دیگر اخبار پیرامون کوجیما و این بازی، باید به عرضتان برسانیم که وی اخیراً در خصوص ایده‌ی نامتعارف این بازی سخن گفته و اعلام کرده که این بازی ایده‌ای کاملاً مناسب بازار بازی‌های ویدئویی دارد. وی همچنین در خصوص دلایل انتخاب سونی جهت همکاری در ساخت این بازی و تمایز بازی‌های ویدئویی با فیلم‌ها و کتاب‌ها نیز صحبت کرده است. کوجیما در خصوص تاثیرات رئیس جمهوری جدید آمریکا و جو سیاسی حاکم بر این کشور نیز صحبت‌هایی داشته است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید