نسل جدید سطوح هوشمند مایکروسافت با تکنولوژی پیکسل سنس

۱۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۰

در نمايشگاه های سالهای گذشته نيز خبر هايی از ميز لمسی مايکروسافت شنیده بوديم. این ميزهای هوشمند لمسی قرار بود به عنوان سطوحی هوشمند در هتل ها و رستوران ها مورد استفاده قرار گيرند. اما امسال مايکروسافت در نسل جديد این محصول حرف هايی برای گفتن دارد.

سطح لمسی هوشمند جديد مایکروسافت که به کامپیوتر ميزی هوشمند لقب یافته در کنار اندازه کوچکتر و احتمالا قیمت ارزان تر، با تکنولوژی جدید لمسی همراه است.

این نسل نیز همانند نمونه های قبلی از اشعه مادون قرمز برای ثبت فعالیت های لمسی استفاده می کند. اما به جای استفاده از دوربین در زیر میز برای ضبط فعالیت ها، دقت بالاتر رفته و هر پیکسل نقش یک لنز دوربین کوچک را ایفا می کند. این تکنولوژی پيکسل سنس نام دارد.

suuurrfacce_2narenji_ir.jpg

مايکروسافت در يک کار مشترک با سامسونگ سخت افزار خود را در يک قاب لمسی با ضخامت ۴ اینچ جاسازی نموده و اين بار به گفته خود مایکروسافت در بخش سخت افزار قويتر وارد عمل شده و محصول خود را علاوه بر تکنولوژی جدید لمسی به پردازنده هایی با سرعت بالاتر مجهز کرده است.

مايکروسافت هنوز خبری از زمان ورود این محصول به بازار ارائه نکرده است. اما قول هايی در بخش کاهش هزينه نسبت به نمونه های قبلی به بازديدکنندگان خود داده است.

منبع : نارنجی

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید