کوجیما: ایده‌ی Death Stranding مناسب بازار است

۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۰

بازی Death Stranding، ساخته‌ی جدید هیدئو کوجیمای افسانه‌ای، اگرچه ایده‌ای نامتعارف دارد و ماهی‌هایی پیچک مانند، چهره‌های زخمی و دریایی مرده را به تصویر می‌کشد، اما طبق گفته‌ی خالق آن این ایده‌ کاملاً مناسب بازار بازی‌های ویدئویی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

هیدئو کوجیما، کارگردان عنوان نامبرده، در جریان مصاحبه‌اش با وب‌سایت گلیکسل (Glixel) در خصوص آغاز فعالیت شرکت جدیدش، یعنی Kojima Productions، گفت:

البته که پس از خروج از شرکت قبلی و راه‌اندازی شرکتی جدید، نخستین پرسشی که مطرح می‌شود این است که چه چیزی باید بسازیم.

به طور طبیعی ما باید چیزی بسازیم، اما من در اکثر اوقات ایده‌های فراوانی دارم. من هر روز با ایده‌های جدیدی [به استودیو] می‌آیم و آن‌ها [اعضای استودیو] ایده‌های قبلی را نادیده می‌گیرند. ایده‌های زیادی در ذهن من است که ما با انتخاب یک بازی که برای بازار بهترین باشد و بیشترین اشتیاق را برای ساختش داشته باشیم، به آن‌ها [ایده‌های زیاد خام] پایان می‌دهیم. که [در نهایت] Death Stranding [به عنوان بازی نخست ما] انتخاب شد.

طبق گفته‌های او، وی در زمان فعالیتش در شرکت کونامی به Death Stranding فکر نمی‌کرده و پس از خروجش از این شرکت به فکر ساخت این بازی افتاده است.

من معتقدم که شما باید بازی‌ای منطبق با بازار بسازید، چراکه جهان هر روز تغییر می‌کند. هر روز شاهد اخبار جدیدی هستیم، مردم جهان همیشه در حال تغییرند.

برخی اوقات کارگردانان با ایده‌ای که از دوران کودکی خود دارند [وارد این عرصه] می‌شوند، اما آن ایده را در دوران بزرگسالی خود به یک فیلم تبدیل می‌کنند. من فکر نمی‌کنم که شما دیگر نیازی به انجام این کار داشته باشید، چراکه دیگر این موضوع مطرح نیست.

Death Stranding، نخستین ساخته‌ی کوجیما، پس از خروجش از شرکت کونامی است. این بازی برای عرضه در تاریخی نامشخص برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دست ساخت و توسعه قرار دارد؛ پیش از این صحبت‌هایی در خصوص عرضه‌ی این بازی برای رایانه‌های شخصی در کنار پلی‌استیشن ۴ مطرح شده بود که هنوز به صورت رسمی تائید نشده است اما احتمال تحقق آن بالاست.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید