هیدئو کوجیما: از جو سیاسی حاکم بر آمریکا می‌ترسم

۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۷

هیدئو کوجیما، خالق سری متال گیر و عنوان جدید Death Stranding، می‌گوید از جو سیاسی حاکم بر آمریکا می‌ترسد و در عین حال این وضع برای او جذاب است.


اخیراً در مصاحبه‌ای از کوجیما درباره‌ی جو سیاسی حاکم بر ایالات متحده‌ی آمریکا پرسیده شد و او این طور پاسخ داد:

صحبت درباره‌ی دنیایی که در آن هستیم مهم است تا بتوانیم به بچه‌های خود نشان دهیم چه دنیایی در انتظار آن‌ها است و چه دنیایی باید بسازیم. من نیز به طور قطع مجذوب اتفاقات سیاسی اخیر، به ویژه در آمریکا، شده‌ام ولی در عین حال از رخداد این دست جنبش‌ها در آمریکا هراس دارم.

در قسمتی دیگر از مصاحبه کوجیما گفته است که هیچ‌گاه نمی‌خواهد از دنیای بازی‌ها و بازی سازی دست بکشد.

من می‌خواهم تا زمان مرگم به بازی سازی مشغول باشم و در جلوی صف، شانه به شانه‌ی جوانان و تازه واردان به این عرصه کار کنم. با این حال، همان‌طور که خاطر نشان کردید، من چیزی حدود ۳۰ سال به سختی مشغول کار کردن بوده‌ام و جایی در اعماق ذهنم چیزی به من می‌گوید که مدتی استراحت کن؛ درواقع خانواده‌ام مدت‌ها است که به من می‌گویند باید مدتی استراحت کنم ولی وقتی از دوستانم درباره‌ی این موضوع سؤال می‌کنم آن‌ها می گویند که من نمی‌توانم استراحت کنم چرا که مردمانی در سراسر دنیا منتظرند تا خبری از بازی بعدی من به گوششان برسد. در سر داشتم که مدتی استراحت کنم و شاید فیلم کوتاهی بسازم ولی در آخر به این نتیجه رسیدم که بار دیگر به سراغ دنیای بازی‌ها بروم.

 

کوجیما البته گفته است اگرچه هنوز فرصت انجام این کار پیش نیامده است ولی بالاخره روزی یک فیلم خواهد ساخت. به عقیده خود ایشان اگر روزی فیلمی توسط او ساخته شود،‌ این فیلم با بازی‌های او فرق‌های بسیاری خواهد داشت. کوجیما پیشنهادات زیادی از هالیوود داشته  و با افراد بسیاری صحبت کرده است ولی در حال حاضر تمام حواس خود را بر روی ساخت عنوان Death Stranding متمرکز کرده است.

هیدئو کوجیما در سال ۲۰۱۵ از استودیوی کونامی جدا شد و پس از مدت کوتاهی استودیوی مستقل خود با نام Kojima Productions را تأسیس کرد. این جدایی اگرچه برای او به معنای رها کردن متال گیر و توقف ساخت عنوان Silent Hills بود، ولی با همکاری با سونی در اولین بازی ساخت استودیوی او،‌ یعنی Kojima Productions، راه جدیدی مقابل او قرار گرفته است که به نظر می‌رسد انتهای آن آینده‌ای درخشان‌تر از پیش در انتظار کوجیما باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید