در مراسم ۳۰ سالگی سری Final Fantasy چه گذشت؟

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۰

امروز، مراسمی به مناسبت ۳۰‌امین سالگرد سری محبوب و تاریخی Final Fantasy در توکیوی ژاپن برگزار شد و تهیه کنندگان، کارگردانان و سازندگان نسخه‌های مختلف در دست توسعه این سری بازی با حضور در مراسم، برنامه‌ها و اطلاعات مفیدی را برای بازی‌بازان شرح دادند. با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به اتفاقاتی که در این مراسم رخ داد.

اول از همه با عنوان Final Fantasy XV آغاز‌ می‌کنیم که به نوعی می‌توان آن را بزرگ ترین بازی ساخته شده در تاریخ شرکت اسکوئر اینیکس نامید. کارگردان نام آشنای این بازی، یعنی آقای هاجیمه تاباتا در مراسم مذکور شروع به صحبت در مورد محتواهای الحاقی پیش روی بازی کردند. اولین محتوای الحاقی بازی در تاریخ ۲۱ فوریه منتشر خواهد شد که لباس‌های ویژه‌ یا super suits را به بازی اضافه خواهد کرد. این لباس‌های ویژه به چهار برادر افسانه‌ای (نوکتیس، پرومپتو، ایگنیس و گلادیو) اجازه می‌دهد تا برای مدت محدودی از صدمه دیدن رهایی یابند. این لباس ها به طور اساسی، چهار برادر را به قهرمانان Tokusatsu تبدیل می‌کند و همچنین به مدت ۳ دقیقه در شبانه روز در دسترس و قابل استفاده هستند؛ این در حالی است در صورت استفاده زیاد، باید به مدت ۲۴ ساعت شارژ شوند. محتوای الحاقی دوم، Epidose Gladio نام دارد که در تاریخ ۲۸ ماه مارس منتشر می‌شود. در این محتوای الحاقی باید در نقش شخصیت گلادیو بازی کنیم و داستان مربوط به آن را مشاهده کنیم. قطعا بازی در نقش گلادیو می‌تواند جالب و هیجان انگیز باشد. پس از آن، محتوای الحاقی Episode Prompto را در پیش داریم که در آن کنترل شخصیت شوخ طبع پرومپتو را در اختیار داریم و به نظر پیش داستان او را مشاهده می‌کنیم. اگر بازی اصلی را بازی کرده باشید، می‌دانید که همه برادران نوکتیس، دارای پیش داستانی جالب هستند که اشاره‌ای کوتاه به هر کدام می‌شود (مخصوصا به گذشته پرومپتو). این محتواهای الحاقی فرت مناسبی است که با این شخصیت‌ها خیلی بیشتر آشنا شویم و گیم‌پلی متفاوتی با توانایی های آن‌ها تجربه کنیم.

اما از Final Fantasy XV که بگذریم، به عنوانی مورد انتظار می‌رسیم. این عنوان چیزی نیست جز Final Fantasy VII Remake. با این که اطلاعات خاصی از بازسازی قسمت هفتم فاینال فنتسی منتشر نشد، اما حضور این بازی در مراسم به علاوه خبر تازه‌ای که از سوی تتسویا نومورا منتشر شده بود، باعث شد می‌شود تا به بازی باز هم امیدوار باشیم. با این که روند ساخت بازی به کندی پیش می‌رود اما حداقل می‌دانیم که روندی نیز وجود دارد. تهیه کننده این بازی، آقای یوشینوری کیتاسه (Yoshinori Kitase) ویدیو یا تصویر خاصی برای نمایش دادن به حضار در مراسم نداشت اما یک طرح بصری زیبا از بازی نشان داد که می‌توانید تصویر زیبای نمایش داده شده از Final Fantasy VII Remake را مشاهده کنید:

 

اما به نسخه در حال توسعه دیگری از سری فاینال فنتسی می‌رسیم که نام آن Final Fantasy XII: The Zodiac Age است. اسکوئر اینیکس اطلاعات خوب و البته مختصری از این عنوان در مراسم منتشر کرد که به نظر می‌رسد طرفداران را راضی نموده است. مهم ترین خبر در مورد بازی Final Fantasy XII: The Zodiac Age این بود که تهیه کننده بازی اعلام کرد این عنوان در تاریخ ۱۱ جولای در آمریکای شمالی و اروپا و در تاریخ ۱۳ جولای در ژاپن، به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد. به همین مناسبت، همچنین اعلام شد که بازی World of Final Fantasy نیز شخصیت Balthier را در قالب یک محتوای الحاقی دریافت خواهد کرد. پس از اعلام تاریخ انتشار بازی، اطلاعات دیگری نیز منتشر شد. در مراسم مشخص شد که Final Fantasy XII: The Zodiac Age از صدای ۷٫۱ surround با کیفیت بالا بهره خواهد برد و صداها کاملا از ابتدا و به زبان‌های انگلیسی و ژاپنی ضبط شده اند. بهبود‌های فراوانی نسبت به نسخه کلاسیک پلی‌استیشن ۲ بازی انجام شده است که می‌توان از آن‌ها به مواردی مانند زمان کمتر بارگذاری‌ها، ذخیره خودکار بازی و مود توربو اشاره کرد. اگر بخواهیم مثالی برای نسخه بازسازی شده بازی بزنیم، باید به نسخه بازسازی شده Final Fantasy X / X2 اشاره کنیم که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و یکی از بهترین‌ بازی‌های نسل ششم صنعت بازی‌های ویدیویی را به بازی‌بازان نسل هشت معرفی می‌کرد. علاوه بر این‌ها، طراحی هنری زیبایی نیز از بازی منتشر شد که به وسیله طراح شخصیت بازی، آقای آکیهیکو یوشیدا (Akihiko Yoshida) طراحی شده است.

به‌روزرسانی:

به دنبال اعلام تاریخ انتشار محتواهای الحاقی بازی Final Fantasy XV، اطلاعات و تصاویر جدیدی نیز از آن‌ها منتشر شد. در ابتدای متن به لباس‌های ویژه‌ای برای چهار برادر اشاره کردیم؛ حال، مشخص شده است که نام این لباس Magitek Exosuit است و قرار است در قالب یک محتوای الحاقی در تاریخ ۲۱ فوریه منتشر شود. همان طور که می‌دانید، این محتوای الحاقی جزء بسته Booster بازی است و برای کسانی که بازی را خریداری کرده‌اند، کاملا رایگان خواهد بود. البته یک نسخه Plus از آن نیز وجود دارد که برای دارندگان سیزن پس بازی در دسترس خواهد بود. همان طور که پیش از این اشاره شد، این لباس به مدت ۳۰ دقیقه از ضربه خوردن برادران جلوگیری می‌کند اما پس از تمام شدن این ۳۰ ثانیه، باید به مدت ۲۴ ساعت شارژ شوند. در خصوص محتوای الحاقی Episode Gladio نیز اولین تصاویر از آن منتشر شد. در این محتوای الحاقی در نقش گلادیو قرار خواهیم گرفت که متفاوت از نوکتیس مبارزه می‌کند و همین موضوع باعث تازه شدن گیم‌پلی بازی می‌شود. همچنین شخصیت به یادماندنی Gilgamesh هم در این داستان وجود خواهد داشت. در آخر نیز اعلام شد که محتوای بیشتری برای کارناوال Moogle Chocobo در ۲ فوریه منتشر خواهد شد. تصاویر را در زیر مشاهده کنید:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید