گیفت کارت
گیفت کارت

اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne – بخش یازدهم

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰

Bloodborne یک شاهکار در در تمام زمینه ها بود. بازی که یکی از بی‎نقص ترین عناوینی است که در نسل هشتم منتشر شده است و در تک تک بخش های خود از گرافیک و گیم‌پلی گرفته تا صداگذاری و … کیفیت فوق العاده بالایی دارد و شهر Yharnam یکی از مخوف‌ترین شهرها و محیط‌هایی است که تا به حال بازی‎های رایانه‎ای به خود دیده‌اند. ارزش تکرار این شاهکار بسیار بسیار بالاست و حتی با وجود بارها بازی کردن Bloodborne، به هیج وجه این عنوان برای ما خسته کننده نمی‌شود و باز هم دوست داریم تا آن را تجربه کنیم. بر طبق قولی که داده بودم بعد از راهنمای عنوان دارک سولز ۳، نوبت به راهنمای قدم به قدم بازی Bloodborne می رسد که تصمیم گرفتم تا با توحه به شناخت و تسلط کاملی که از این عنوان دارم و ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه شود. لازم به ذکر است که این مطالب از ان جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آنها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Bloodborne برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است.

راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne

 قصد داریم تا این راهنما را به صورت قسمت های یک روز در میان برای شما قرار دهیم تا اگر دوباره قصد دارید این بازی را انجام دهید به برخی نکاتی که شاید در دفعات قبلی متوجهشان نبوده اید دست پیدا کنید و تمام موارد مخفی و آیتم های مهم و پنهان در بازی را کاملا بشناسید. اگر هم که می خواهید بازی را از ابتدا برای اولین بار اغاز کنید و تا به حال به خاطر سختی بازی و… می ترسیده اید، اکنون با این راهنمای فارسی و قدم به قدم، احساس بهتری برای شروع بازی داشته باشید افراد و بازیبازان بیشتری بتوانند پای به این دنیای شاهکار بگذارند و قطعا بعد از این بازی است که تازه عاشق دارک سولز هم خواهند شد. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود نیز به مانند راهنمای شخصیت های دارک سولز ۳ مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. لازم به ذکر است قبل از آن که وارد راهنمای قدم به قدم از شروع بازی شویم و پیشروی در مراحل را آغاز کنیم طی دو قسمت برای شما عزیزان برخی موارد مهم در بازی را شرح دادیم تا بعد از آن وارد راهنمای اصلی بازی شویم. مواردی مانند کاوننت ها و نحوه چگونگی کسب و استفاده از ایتم Insight. امروز با یازدهمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne در خدمت شما خواهیم بود. با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

بالای این نردبان و در سمت چپ آن، یک نردبان دیگر خواهید دید که به محل مبارزه با شکارچی که به شما تیراندازی می کند یعنی Djura می رود

حالا بعد از کشتن شکارچی به مسیر سمت چپ بخشی که از آنجا وارد شدیم بروید و یک نردبان خواهید دید. بالای این نردبان و در سمت چپ آن، یک نردبان دیگر خواهید دید که به محل مبارزه با شکارچی که به شما تیراندازی می کند یعنی Djura می رود ولی بهتر است که اکنون به نزد او نروید و صبر کنید تا وقتی این منطقه را دور زدیم و راه میانبر باز شد به مبارزه با او بروید. مسیر را ادامه داده و وارد اتاق بعدی شوید. از اینجا به بعد در این منطقه دشمنانی هستند که می توانند شما را سمی کنند و بهتر است که لباسی مقاوم در برابر سم بپوشید مخصوصا این که بدجوری به آن برای باس منطقه نیاز دارید! به محض وارد شدن یک Hooded Beast بالا سر شما قرار دارد که پایین می پرد و باید او را بکشید. از اتاقی که سمت راست شماست بگذرید و راه را به سمت انتهای راهرو ادامه دهید و یک Hooded Beast و Hooded Demon را شکست دهید و ۳ عدد آنتی دوت را بردارید. از پله ها پایین رفته و وارد اولین درب سمت راست که به یک بالکن می رسد شوید و اینجا یک Hooded Beast وجود دارد که باید خیلی خیلی سریع او را بکشید زیرا چند پله پایین تر تعداد زیادی Walking Beasts و Hooded Demons پشت سر هم به شما حمله خواهند کرد و به سمت شما می ایند.

از روی این تیرهای چوبی بایستی بسیار با احتیاط عبور کنید زیرا در صورت سقوط از بالاترین طبقه مرگ شما حتمی است

وقتی همه را کشتید در سمت دیگر بالکن ۲ عدد Blood Stone Shard را بردارید. سپس بازگردید و پله ها را به سمت پایین ادامه دهید و  Hooded Beast هایی که باقی مانده اند را بکشید. وقتی به منطقه پایینی رسیدید به سمت راست نگاه کنید و یک منطقه فرورفتگی در دیوار می بینید که یک Hooded Demon در آنجا از یک Madman’s Knowledge محافظت می کند. او را کشته و ایتم را بردارید. حالا همه مسیر را بازگردید و وارد آن دربی شوید که در ابتدای ورود به این راهرو سمت راست دیدیم و از ان عبور کردیم. از روی تیرهای چوبی عبور کنید و کاملا به سمت چپ بروید و در انتهای سمت چپدو طبقه را با احتیاز به پایین بپرید و پشت سرتان یک Coldblood Dew را بردارید. از اینجا می توانید مجددا به همان منطقه پایینی که از پله ها وارد ان شده بودیم و اکنون بالای آن قرار داریم بپرید و مسیر را به سمت انتهای این منطقه بزرگ، درست در مقابل جایی که وارد آن شده بودیم ادامه دهید تا به یک منطقه محراب مانند برسید و آنجا ۲ عدد Ritual Blood Holy Chalice را بردارید. مسیر پشت محراب را ادامه دهید و وارد یک منطقه جدید می شوید که همه به سمت راست و هم به سمت چپ پله دارد. ابتدا از پله های سمت چپ پایین بروید و اینجا چندین Crazed Crow را بکشید و ۲ عدد Blood Stone Shard را بردارید.

در این منطقه محراب مانند بایستی ۲ عدد Ritual Blood Holy Chalice را بردارید که برای خلق سیاهچال های مختلف به شما کمک می کند

حالا بازگردید و این بار از پله های راست پایین بروید و از اولین ورودی که سمت راست می بینید رد شوید تا در انتهای این بخش ۶ عدد Blood Vial را بردارید. وارد دربی که درست کنار این ایتم ها قرار دارد شوید و از نردبان بالا بروید. بالای نردبان یک درب را می بینید که حالا از این سمت می توانید آن را باز کنید و یک میانبر به قسمتی که یک شکارچی را کشتید (و گفتیم که نردبانی وجود دارد که به محل مبارزه با Djura می رود) باز می شود. حالا برگردید و از نردبانی که آمدید دوباره پایین بروید و حالا وارد ورودی که در ابتدا گفتیم از ان رد شوید، شده و اینجا ۳ عدد Walking Beast را بکشید. وقتی آنها را کشتید در گوشه این منطقه که مه الود است یک Imp را می بینید که موجوداتی هستند که به شما حمله نمی کنند ولی سریعا از دست شما در می روند و کشتن انها سخت است ولی اگر موفق شوید او را بکشید ۳ عدد Blood Stone Shard به دست می اورید که ارزشش را دارد. از پله هایی که اینجا وجود دارد پایین رفته و در این بخش ۲ عدد Netherbeast را می بینید که بهتر است یکی یکی انها را بکشید.

درب روبرو میانبری است که بایستی آن را از پشت باز کنید و در این مقاله چگونگی باز کردن ان توضیح داده شده ایت.

وقتی انها را کشتید به قسمتی که از پله ها پایین امدید بروید و در پایین پله ها به گوشه این بخش نگاه کنید تا ۲ عدد Pungent Blood را ببینید که آنها را بردارید. سپس به سمت یک خیابان نسبتا طولانی که در انتهای ان یک درب خیلی بزرگ می بینید بروید و در انتهای خیابان که به درب می رسد و بن بست است ۲ عدد Blood Stone Shard را بردارید. حالا برگردید و این بار از پایین پله ها که امده بودید مسیر سمت چپ را دنبال کنید و از روی یک پل بگذرید و بلافاصله بعد از پل به سمت چپ بروید و اینجا یک Netherbeast دیگر که بالا سر شما روی یک مجسمه روی دیوار نشسته است را بکشید (یا وی را با شلیک پایین بیاورید یا اگر به انتهای مسیر این بخش بروید خودش پایین می پرد) و ۶ عدد Beast Blood Pellet را بردارید. حالا بازگردید و مسیر روبروی پل را ادامه دهید و مراقب باشید زیرا که از اولین دربی که سمت راست می بینید یک Netherbeast ناگهان بیرون می پرد و به شما حمله می کند.

این ساختمانی است که یکNetherbeast در را می شکند و از ان بیرون می پرد. با ادامه دادن مسیر و بالارفتن از پله ها نهایتا یک راه میانبر به قسمت نخست Old Yharnam باز می شود که در صورت شکست خوردن از باس این منطقه که دشوار نیز هست بتوانید سریعا دوباره به ان برسید.

بعد از کشتن وی به همان دربی بروید که دشمن ان را شکست و از آنجا بیرون پرید. این ساختمان پر از ایتم های مختلف است. بعد از وارد شدن Antidote را بردارید و سپس از پله هایی که سمت چپ می بینید بالا رفته و یک Walking Beast را بکشید. مسیر پله ها را به بالا ادامه داده و وراد اولین دربی که می بینید شوید. یک Walking Beastدیگر را بکشید و ۲ عدد Blood Stone Shard را بردارید. به پله ها برگردید و مسیر را به بالا ادامه دهید. دومین درب را که می بینید رد کنید و بالا بروید و در بالاترین نقطه ۲ عدد Fire Paper را بردارید. حالا پایین بروید و وارد دربی که رد کردید بشوید. به سمت چپ بروید تا به پله هایی چوبی برسید. سپس در بالای پله ها از نردبان بالا بروید و در اینجا Coldblood Dew را بردارید. حالا پایین بپرید و می بینید که در منطقه اول و اغازین Old Yharnam هستید اما به دنبال یک شکستگی در این سقف بگردید که می توانید از انجا پایین بپرید و یک Imp در انجا می بنید. سریع ان را بکشید و سپس به دنبال Blood Stone Shard بگردید و ان را بردارید.

اینجا منطقه ای است که پس از گذر کردن از آن و طی مسبری کوتاه به باس Blood-starved Beast خواهید رسید که این روند و نحوه شکست باس را در قسمت بعدی برای شما عزیزان شرح خواهم داد.

در قسمت بعدی نحوه ادامه مسیر Old Yharnam و همچنین کشتن Djura و باس فایت دشوار Blood-starved Beast را شرح خواهیم داد.

شما می توانید تمامی بخش های این راهنما را در این قسمت مشاهده نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید