پشتیبانی طولانی مدت مایکروسافت از کنسول‌های ایکس‌باکس‌وان و ایکس‌باکس‌وان اس با وجود عرضه‌ی اسکورپیو

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵

سال ۲۰۱۷ میلادی سال بزرگی برای بخش سخت‌افزاری ایکس‌باکسِ مایکروسافت خواهد بود چرا که در تعطیلات سال نوی میلادی، شاهد عرضه‌ی کنسول میان نسلی ایکس‌باکس اسکورپو خواهیم بود؛ کنسولی که از آن به عنوان قوی‌ترین کنسول تاریخ تا زمان عرضه‌اش یاد می‌شود. اخیراً فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، به طرفداران اطمینان خاطر داده است که مایکروسافت با وجود عرضه‌ی ایکس‌باکس اسکورپیو برای سال‌های زیادی از دو کنسول ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس وان است پشتیبانی به عمل خواهد آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

شخصی در توییتر خطاب به اسپنسر بیان کرد که جایی خوانده است که [عرضه‌ی] اسکورپیو منجر به منسوخ شدن کنسول ایکس‌باکس وان [و ایکس‌باکس وان اس] خواهد شد که اسپنسر ضمن تکذیب شنیده‌های وی به طرفداران اطمینان خاطر داد که مایکروسافت از این کنسول‌ها برای مدت طولانی پشتیبانی به عمل خواهد آورد.

کنسول‌های ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس وان اس برای سال‌های طولانی پشتیبانی خواهند شد.

کنسول اسکورپیو علاوه بر اجرای تمامی بازی‌های دو کنسول ایکس‌باکس و ایکس‌باکس وان اس، از لوازم جانبی عرضه شده برای آن‌ها نیز پشتیبانی خواهد کرد. اسکورپیو قرار است ضمن مکمل بودن کنسول ایکس‌باکس وان، نسخه‌ای قوی‌تر از آن برای رفع نیازهای برخی بازیکنان حرفه‌ای و ریزبین‌تر باشد. درست همانند کاری که سونی با عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴ پرو برای خانواده‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ کرد.

در راستای اخبار دیگر پیرامون اسکورپیو باید اعلام کنیم که اسپنسر پیشنهاد داده تا علاقه‌مندان برای پیش‌خرید بازی‌های اسکورپیو، منتظر نمایش این عناوین باشند و تا آن زمان صبر کنند.

چندی پیش نیز اسپنسر این فرصت را داشته تا به تجربه‌ی بازی‌های در دست توسعه‌ی این کنسول بپردازد و در توصیف این تجربه بیان داشته که این تجربه برای وی بسیار عالی بوده است.

در خصوص وضعیت توسعه‌ی این کنسول نیز باید اشاره کنیم که مایکروسافت اخیراً تائید کرد که پروسه‌ی ساخت این کنسول به خوبی‌ پیش‌ می‌رود. همچنین این کنسول توانایی اجرای بازی‌ها را با کیفیت ۴K Native خواهد داشت و در وهله‌ی اول، تمام انحصاری‌های مایکروسافت از این رزولوشن پشتیبانی به عمل خواهند آورد.

کنسول اسکورپیو قرار است در تعطیلات سال نوی میلادی ۲۰۱۷ منتشر گردد. هنوز تاریخ انتشار دقیق و قیمت این کنسول مشخص نشده است و احتمالاً باید برای کسب این اطلاعات تا کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2017 صبر کنیم.

1
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید