دیدگاه مایکل پکتر در خصوص کنسول اسکورپیو و رزولوشن ۴K

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵

کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو اواخر سال جاری میلادی با قدرت سخت افزاری ۶ ترافلاپسی خود که از آن به عنوان قوی‌ترین کنسول تاریخ تا زمان عرضه‌اش یاد می‌شود، وارد بازارهای جهانی خواهد شد. با این که هنوز به صورت کامل از این کنسول رونمایی نشده، اما مایکروسافت امید زیادی به این کنسول میان نسلی دارد. از سوی دیگر، مایل پکتر، تحلیلگر معروف صنعت بازی‌های ویدئویی، دیدگاهی مغایر با دیدگاه مایکروسافت دارد و بر این باور است که اسکورپیو فاصله‌ی زیادی با دستگاهی که مایکروسافت تبلیغش را می‌کند، دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

مایکل پکتر در صحبت‌های اخیرش پیرامون کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو و تجربه‌ی بازی‌ها با رزولوشن ۴K در جریان گفتگویش با The 1099، بیان داشت:

من منتظر می‌مانم تا ببینم اسکورپیو چه خواهد بود و چه قیمتی دارد. اما [با توجه] به مطالعاتی که داشتم، احتمالاً این (اسکوریپو) بیشتر از [ماشینی] مهندسی شده است. من باور دارم که این [کنسول] قادر به اجرای بازی‌ها با رزولوشن ۴K [به صورت] کامل است… به غیر از این مورد که، آیا ما واقعاً به آن نیاز داریم؟ [و] من می‌دانم که کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو [از نظر سخت‌افزاری در قیاس با اسکورپیو] ضعیت‌تر است، اما تفاوت زیادی بین دو رزولوشن ۱۰۸۰P و ۴K وجود دارد. رزولوشن ۱۰۸۰P برابر با ۲ میلیون پیکسل [و] رزولوشن ۴K نیز برابر با ۸ میلیون پیکسل است. [از سوی دیگر] فکر می‌کنم که Oculus با ۲٫۶ میلیون پیکس [به اجرای بازی‌ها می‌پردازد]، بنابراین Oculus نیز ۴K نیست. [بنابراین] زمانی که آن‌ها (مایکروسافت) می‌گویند اسکورپیو [یک کنسول] ۴K خواهد بود، اگر Oculus با یک رایانه‌ی ۱۵۰۰ دلاری نتواند [بازی‌ها را] با رزولوشن ۴K اجرا کند، آیا باور می‌کنید که اسکورپیویی که بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت، قادر به انجام این کار باشد؟ من نمی‌دانم، می‌خواهم منتظر بمانم و ببینم. [بنابراین] این عالی به نظر می‌رسد و هر شخصی را هیجان زده می‌کند، اما… [پرسش اصلی این است که] چه کسی تلویزیون ۴K دارد؟

دیدگاه پکتر تا حدودی قابل قبول است، اما اگر کنسول پلی‌استیشن ۴ بتواند جایگاه خود را در بازار پیدا کرده و فروش موفقیت آمیزی داشته باشد، یقیناً این مهم برای ایکس‌باکس اسکورپیو نیز رخ خواهد داد. پرسش اصلی اما، موفقیت اسکورپیو مطابق با انتظارات مایکروسافت از آن است که باید برای دانستن این نکته تا عرضه‌ی جهانی این کنسول در تعطیلات سال نوی میلادی منتظر بمانیم.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید