موسس نامکو در سن ۹۱ سالگی در گذشت

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵

ماسایا ناکامورا (Masaya Nakamura)، موسس یکی از قدیمی‌ترین ناشران بازی‌های رایانه‌ای در ژاپن در سن ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

شرکت نامکو که مدتی است با باندای ادغام شده‌ است امروز تایید کرد که آقای ناکامورا در تاریخ ۲۲ ژانویه چشم از جهان فروبست. پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه ملی یوکوهاما، آقای ناکامورا کارخانه ناکامورا را تأسیس کرد که در سال ۱۹۵۵ وسیله‌های بازی سواری برای کودکان تولید می‌کرد. این کسب و کار بعدها “کارخانه ساخت ماشین‌های تفریحی ناکامورا” نام گرفت که بعد از آن خلاصه شد به نامکو. این شرکت خیلی زود وارد صنعت بازی‌های کامپیوتری شد و بازی‌های بزرگ و فراموش نشدنی مثل Pac-Man و Ridge Racer را تولید کرد.

در سال ۲۰۰۵ شرکت نامکو با باندای ادغام شدند و باندای نامکو را به وجود آوردند. باندای نامکو آقای ناکامورا را به عنوان رئیس و مشاور عالی انتخاب کرد و ایشان رسماً یکی از بازو‌های اصلی این شرکت به حساب میرفت. دو سال بعد دولت ژاپن به آقای ناکامورا جایزه‌ای به پاس قدردانی از زحمات ایشان که در صنعت ژاپن کشیدند و مانند خورشیدی طلایی به آسمان این کشور طلوع کردند، جایزه‌ای اهدا کرد.

در تأسیس چیزی که نامکو لقب گرفت آقای ناکامورا بی شک یکی از موثر‌ترین و بزرگ‌ترین اعضای صنعت بازی‌های رایانه‌ای در تاریخ بود. ما این غم بزرگ‌ را به صنعت بازی‌های رایانه‌ای و خانواده ایشان تسلیت می‌گوییم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید