منتظر نسخه جدید Deus Ex نباشید | Guardians of the Galaxy در راه است

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۴

به گزارش سایت یوروگیمر، با تغییر تمرکز شرکت اسکوئر اینیکس بر روی پروژه‌های مشترک این شرکت با مارول و در نظر گرفتن فروش کم Deus Ex Mankind Divided، قرار نیست به این زودی‌ها شاهد عرضه نسخه جدیدی از سری عناوین Deus Ex باشیم.

این در حالی است که عنوان Deus Ex Mankind Divided بخش‌های از داستان این سری را ناتمام گذاشته است. طبق برنامه‌ریزی‌ها، بخش‌های ناتمام داستانی این عنوان در نسخه سوم آن به نتیجه می‌رسیدند، عنوانی که قرار بود پایان سه گانه آغاز شده توسط Human Revolution نیز باشد.

بخش زیادی از این داستان‌های ناتمام از ابتدا قرار بود در خود Mankind Divided به نتیجه برسند، هرچند با بزرگ شدن وسعت بازی، استدیوی سازنده مجبور به حذف آن‌ها شد. (حتی با این وجود باز هم پروسه ساخت این عنوان، ۵ سال به طول انجامید). مشخص نیست که این داستان‌ها ناگفته باقی مانده یا آنکه به واسطه سایر رسانه‌ها چون رمان‌ منتشر خواهند شد.

در عین حال، سیرن پس عنوان Mankind Divided بر روی داستان‌های جداگانه تمرکز دارد. آخرین بسته الحاقی این سیزن پس – به نام Criminal Past – قرار است ۲۳ فبریه منتشر شده و نقش یک پیش درآمد برای داستان نسخه اصلی را داشته باشد.

تمامی این موارد نشان دهنده بازگشت شرکت اسکوئر اینیکس از سخنان قبلی خود در مورد پروژه Deus Ex Universe بوده، پروژه‌ای که در سال ۲۰۱۳ و سال‌ها قبل از عرضه عنوان Mankind Divided وعده داده شده بود. «یک دنیای بازی متصل و در حال توسعه و رشد که ساخته شده بر روی یک نسل از بازی‌های اصلی است»، وعده فراموش شده شرکت اسکوئر اینیکس به هواداران، در آن زمان بود. آقای دیوید انفوسی (David Anfossi) رییس استدیوی Eidos Montreal در مورد پروژه Deus Ex Universe چنین گفته بود.

(پروژه Deus Ex Universe) یک تعهد از جانب ما است تا به صورت مداوم محتویات پر معنای عرضه کنیم که دنیای بازی را گسترش داده، و توطئه‌ بزرگی را ارائه دهیم که در چندین نسخه متصل از سری Deus Ex حضور داشته، و تجربه‌ای همه‌جانبه و بهتر از همیشه را به ارمغان می‌آورد.

اما ۳ سال بعد وقتی Mankind Divided بالاخره عرضه شد، نتوانست میزان فروشی که شرکت اسکوئر اینیکس برای تبدیل این سری به یکی از بازی‌های بزرگ خود در نظر داشته، را بدست آورد. با این تفاسیر، پس کی می‌توانیم انتظار دیدن نسخه جدید Deus Ex را داشته باشم؟ همه نشانه‌ها بیانگر یک صبر طولانی مدت هستند.

اکثریت سازندگان Deus Ex، یعنی استدیوی Eidos Montreal، هم‌اکنون مشغول ساخت نسخه جدید Tomb Raider‌هستند. عنوانی که نوامبر گذشته پس از بازگذاشتن پاورپوینت معرفی «Shadows of the Tomb Raider» توسط یکی از سازندگان در متروی شهر مونتریال، به صورت آنلاین لو رفت. هنوز مشخص نیست که این عنوان دقیقا کی معرفی و منتشر می‌شود.

این در حالی است که تیم Tomb Raider در استدیوی Crystal Dynamics، مشغول کار بر روی اولین عنوان از همکاری جدید شرکت اسکوئر اینیکس با مارول بوده، عنوانی که بر اساس سری The Avengers ساخته خواهد شد. شرکت اسکوئر اینیکس اعلام کرده که تا سال ۲۰۱۸ اطلاعات جدیدی از این عنوان منتشر نخواهد کرد. آیا می‌توان انتظار داشت که این عنوان در سال ۲۰۱۸ نیز منتشر شود؟ با توجه به تازگی قرارداد بین مارول و اسکوئر اینیکس، این موضوع بسیار بعید به نظر می‌رسد.

از آن سو در Eidos Montreal، تیم کوچکی مشغول همکاری بر روی پروژه The Avengers با استدیوی Crystal Dynamics بوده و همچنین به گزارش سایت یوروگیمر، این استدیو در مراحل اولیه تولید دومین عنوان مشترک میان مارول و اسکوئر اینیکس بوده که بر اساس سری Guardians of the Galaxy است. Guardians of the Galaxy پروژه بزرگ استدیوی Eidos Montreal خواهد بود.

حال با همکاری بر روی پروژه The Avengers، توسعه عنوان بزرگ Guardians of the Galaxy و یک عنوان بزرگ دیگر از سری Tomb Raider که باید پیش از سایر عناوین عرضه کنند، به نظر می‌رسد استدیوی Eidos Montreal مدت طولانی مشغول و دور از سری Deus Ex خواهد بود.

سایت یوروگیمر در مورد این خبر با اسکوئر اینیکس تماس برقرار کرده و جواب زیر را استدیوی Eidos Montreal دریافت نموده است.

در حالی که ما هنوز مشغول گسترش Deus Ex Universe و توسعه محتویات و به‌روزرسانی‌های جدید برای Deus Ex Mankind Divided هستیم، ما همچنین (بخشی از) استعداد‌های خود را به همکاری با Crystal Dynamics بر روی پروژه The Avengers اختصاص داده‌ایم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید