Fallout 3 دو نسخه‌ی لغو شده دارد

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴

پیش از انتشار عنوان موفق Fallout 4، بازی خاطره انگیز و زیبای Fallout 3 در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. اما Fallout ۳ می‌توانست از آن چه امروز شاهد آن هستیم بسیار متفاوت باشد؛ چرا که پیش از عرضه نهایی این عنوان، انتشار دو نسخه از آن لغو شده است.

مدیر اجرایی استودیو Obsidian Entertainment، که وظیفه‌ی توسعه‌ی عنوان Fallout: New Vegas را بر عهده داشت، در مصاحبه با IGN درباره‌ی دو نسخه‌ی ذکر شده صحبت کرد. طبق گفته‌های ایشان آن‌ها بر روی دو نسخه از سری Fallout، که قرار بود سومین شماره از این سری باشند، در بازی زمانی بین انتشار Fallout 2 در سال ۱۹۹۸ تا انتشار Fallout 3 اصلی کار کرده‌اند. کار بر روی یکی از این دو پروژه، که سر و صدای کمتر کرده بود، ادامه یافت تا اینکه به عنوانی کاملاً مجزا از Fallout تبدیل شد و تحت عنوان Icewind Dale در سال ۲۰۰۰ منتشر شد؛ این بازی توانسته است نمره‌ی ۹ از ۱۰ را در استیم دریافت کند.

ایشان همچنین خاطر نشان کردند که آن‌ها در استودیو سعی بر این داشتند که Fallout را به دنیای سه بعدی وارد کنند. دیگر شماره‌های این سری همگی دو بعدی بودند و در آن زمان بازار بازی‌های سه بعدی داغ شده بود پس آن‌ها تلاش می‌کردند که موتور دو بعدی بازی سازی خود را ارتقاء داده و با تکنولوژی سه بعدی کار کنند.

در آن زمان ما پروسه‌ی تولید را به جای خوبی رسانده بودیم و نتایج مطلوبی نیز دریافت کرده بودیم اما Interplay، ناشر بازی، دوره‌ی سختی را از لحاظ مالی می‌گذراند و از پس هزینه‌های سنگین، آن طور که باید بر نمی‌آمد. موتور سه بعدی ساخته شده توسط ما، که NDL نام داشت، چندی بعد توسط Gamebryo خریده شد و در آینده برای ساخت Fallout 3 نهایی Bethesda استفاده شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید