بازی Resident Evil 7 کرک شد

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۳
شخصیت Chris Redfield به بازی Resident Evil 7 می‌آید!

سازندگان بازیResident Evil 7 برای حفاظت هرچه بهتر از این عنوان در زمان عرضه تصمیم گرفته بودند تا از آخرین نسخه قفل حفاظتی Denuvo استفاده کنند اما این قفل امنیتی فقط ۵ روز پس از عرضه توانست در برابر تیم CPY مقاومت کند و اکنون شاهد کرک شدن بازی Resident Evil 7 توسط این تیم حرفه‌ای هستیم.

زمانی که برای اولین بار از یک سیستم امنیتی با نام قفل Denuvo پرده برداری شد، به‌نظر می‌رسید که این قفل امنیتی بهترین ابزار برای توسعه دهندگان خواهد بود تا بوسیله آن بتوانند از بازی‌های خود برای مدت طولانی در برابر خطر کرک شدن محافظت کنند. نباید واقعیت‌ها را نادیده بگیریم، قفل Denuvo در ابتدا بسیار خوب و عالی کار کرده بود و از چند بازی بزرگ توانسته بود تا چندین ماه به‌ خوبی محافظت کند اما باگذشت مدت زمانی طولانی حال به‌نظر می‌رسد که شرایط تغییر کرده است!

آخرین نسخه قفل امنیتی Denuvo که برای محافظت از بازی Resident Evil 7 استفاده شده بود، در مدت زمان کمتر از ۵ روز کرک شده است و این اتفاق بدین معناست که تمامی عناوینی که در ماه‌های آینده منتشر خواهند شد و از این قفل استفاده می‌کنند شاید با همین مشکل مواجه شوند و این احتمال بسیار قوی است که باز هم شاهد کرک شدن عناوین پیش رو در مدت زمانی کوتاه باشیم.

اتفاقی که برای بازی Resident Evil 7 افتاده است می‌تواند زنگ خطری برای تمامی توسعه دهندگانی که تصمیم داشتند تا از قفل امنیتی Denuvo برای بازی خود استفاده کنند، باشد.

سوالی که در حال حاضر در رابطه با بازی Resident Evil 7 پیش آمده این است که آیا شرکت کپکام با توجه به شرایط پیش آمده تصمیم به حذف قفل امنیتی Denuvo می‌گیرد یا خیر، باتوجه به کرک شدن بازی حذف کردن این قفل موجب می‌شود تا فروش بازی نیز با شرایط بهتری مواجه شود.

توسعه‌دهندگان و ناشران این اختیار را دارند تا هر زمان که بخواهند به راحتی قفل امنیتی Denuvo را از بازی خود حذف کنند، پیش از این شرکت‌های Crytek ،Playdead و Bethesda پس از کرک شدن بازی تصمیم به برداشتن قفل Denuvo از عناوین The Climb ،Inside و Doom گرفته بودند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید