اسپنسر: امیدوارم بازی‌های بیشتری از قابلیت کراس-پلی پشتیبانی کنند

۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵

اوایل این هفته، مایکروسافت قابلیت کراس-پلی (Cross-Play) را برای بخش چندنفره‌ی بازی Gears of War 4 مهیا کرد؛ قابلیتی که این امکان را به دارندگان نسخه‌ی ایکس‌باکس این بازی (و دیگر بازی‌هایی که از این سرویس پشتیبانی می‌کنند) می‌دهد تا با بازیکنان رایانه‌های شخصی بازی کنند. اسپنسر اخیراً در خصوص این قابلیت صحبت کرده و ابراز امیدواری کرده که بازی‌های بیشتری در آینده از این قابلیت پشتیبانی کنند، اگرچه Halo Wars 2 جزو این موارد نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتری با گیمفا همراه باشید.

اسپنسر در پاسخ به کاربری در توییتر که از وی پرسیده بود که آیا بازی‌های بیشتری از قابلیت کراس-پلی پشتیبانی خواهند کرد یا خیر، گفت:

امیدوارم چنین باشد. هدف ما نیز همین است.

وی در ادامه اعلام کرد که بازی Halo Wars 2 به دلیل برخی مشکلات ناشی از موتور بازی‌سازی‌اش، از این ویژگی پشتیبانی نخواهد کرد؛ اما مایکروسافت با در نظر گرفتن آینده‌ی بازی‌های ویدئویی، عقیده دارد که قابلیت کراس-پلی ویژگی خوبیست که در آینده کارکرد خود را به خوبی نشان خواهد داد.

در جریان مراسم E3 سال گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که برنامه‌ای برای پشتیبانی بازی Halo Wars 2 از قابلیت کراس-پلی در زمان عرضه ندارد، اما ممکن است پس از انتشار بازی، این ویژگی از طریق یک به‌روزرسانی به بازی افزوده گردد.

در راستای اخبار دیگر پیرامون بازی مورد انتظار Halo Wars 2، باید اعلام کنیم که نسخه‌ی بتای عمومی این بازی هم‌اکنون برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

در ادامه، کاربری در توییتر از اسپنسر در خصوص اینکه چه زمانی قادر به پیش‌خرید کنسول میان نسلی اسکورپیو خواهیم بود سوال کرد که اسپنسر پاسخ داد باید تا زمان دیدن بازی‌هایی که برای این کنسول در نظر گرفته شده است صبر کنیم.

اخیراً، اسپنسر این فرصت را داشته تا به تجربه‌ی بازی‌های در دست توسعه‌ی این کنسول بپردازد و در توصیف این تجربه بیان داشته که این تجربه برای وی بسیار عالی بوده است.

در نهایت، اسپنسر تصریح کرد که کنسول اسکورپیو از کنترلر الایت ایکس‌باکس وان پشتیبانی به عمل خواهد آورد. موردی که با توجه به گفته‌های قبلی مایکروسافت مبنی بر پشتیبانی اسکورپیو از بازی‌ها و ابزارهای جانبی خانواده‌ی ایکس‌باکس وان، خیلی شگفت‌ انگیز نیست.

کنسول اسکورپیو قرار است در تعطیلات سال نوی میلادی ۲۰۱۷ منتشر گردد. هنوز تاریخ انتشار دقیق و قیمت این کنسول مشخص نشده است و احتمالاً باید برای کسب این اطلاعات تا کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2017 صبر کنیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید