گیفت کارت
گیفت کارت

فیسبوک فرد جدیدی را جهت رهبری بخش واقعیت مجازی‌اش منصوب کرد

۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰

شرکت فیسبوک، سکان هدایت بخش واقعیت مجازی خود را به فرد دیگری سپرد. مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیرعامل این شرکت، در صفحه‌ی رسمی خود رسما تائید کرد که از این به بعد هوگو بارا (Hugo Barra) مدیر اجرایی سابق شرکت شیائومی (Xiaomi) مسئولیت رهبری تمامی بخش واقعیت مجازی فیسبوک از جمله Oculus را بر عهده خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

زاکربرگ با انتشار تصویری در صفحه‌ی فیسبوک خود گفت:

در حال حاضر هوگو در چین است، بنابراین ما در اینجا (تصویر) در واقعیت مجازی هستیم، [که] کاملاً نیز مناسب به نظر می‌رسد.

بارا پیش از فعالیت در شرکت شیائومی، در گوگل و در بخش سیستم عامل اندروید مشغول به کار بوده است.

زاکربرگ در ادامه، پیرامون پیوستن هوگو به فیسبوک اظهار داشت:

هوگو با من هم عقیده است که واقعیت مجازی و ترکیبی پلتفرم بزرگ و اصلی بعدی [در تکنولوژی] خواهند بود. این [فناوری‌ها] ما را قادر می‌ساند تا تجربه‌های کاملاً جدیدی داشته باشیم و بیش از پیش خلاق باشیم. هوگو در ساخت [این] آینده به ما کمک می‌کند و من تصمیم دارم تا او را در تیم خود نگه دارم.

در ماه دسامبر سال گذشته میلادی Oculus خبر از کناره‌گیری Brendan Iribe از سمت مدیرعاملی این شرکت داد و اعلام کرد که وی از این به بعد مسئول تیم واقعیت مجازی رایانه‌های شخصی Oculus خواهد بود. در آن زمان این شرکت اعلام کرده بود که در حال جستجو برای فردی است که سمت قبلی Iribe را عهده‌دار شود که در نتیجه بارا جایگزین او شده است.

فیسبوک در سال ۲۰۱۴ میلادی اقدام به خرید شرکت Oculus به ارزش ۲ میلیارد دلار کرد. اگرچه بنابر گزارش نیویورک تایمز، در جریان اختلافات این شرکت با ZeniMax، زاکربرگ مبلغ واقعی خرید این شرکت را ۳ میلیارد دلار عنوان کرده است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید