وجود محتوای نامناسب در بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۱

افراد بسیاری هستند که عقیده دارند کنسول‌ها و بازی‌های شرکت محبوب نینتندو، بیشتر مناسب کودکان هستند تا افراد بزرگسال؛ اما این تصور اشتباه است چراکه برخی از بازی‌های این شرکت محتوایی در خور افراد بزرگسال ارائه می‌دهند. محتوایی که در صورت تجربه توسط بازیکنان کم سن و سال‌تر منجر به تحریک آن‌ها (در زمینه‌های مختلف اما به صورت جزئی) خواهد شد. حال مطلع شدیم که جدیدترین و یکی از مهم‌ترین بازی‌های انحصاری پلتفرم جدید شرکت نامبرده، حاوی محتوای اشاره شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

در اصل، اکثر بازی‌های نینتندو مناسب کودکان است و این دسته از بازیکنان نیازی به داشتن نگرانی بابت وجود صحنه‌های تحریک آمیز و نامناسب در بازی‌های این شرکت نیستند. اما بنا بر گزارش‌های بدست آمده از رده‌بندی سنی بازی انحصاری کنسول نینتندو سوییچ در کشور ژاپن، یعنی The Legend of Zelda: Breath of the Wild، که توسط یکی از کاربران در وب‌سایت نئوگف (NeoGaf) منتشر شده، بازی نامبرده، شامل محتوای غیراخلاقی، خشونت آمیز و فعالیت‌های مجرمانه است. مواردی که برای نینتندو غیرمتعارف محسوب می‌گردند.

از طرفی، در تریلر داستانی The Legend of Zelda: Breath of the Wild که چندی پیش منتشر شد، شاهد خشونت در مبارزات بازی و همچنین صحنه‌هایی از دوش گرفتن شاهزاده زلدا بودیم که تاحدودی صحت گفته‌های قبلی را تائید می‌کنند. به نظر می‌رسد که نکات مطرح شده در بالا، والدین را نیازمند تجدید نظر در خصوص اجازه‌ی تجربه‌ی این بازی توسط کودکانشان می‌کند.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild قرار است به صورت همزمان با عرضه‌ی کنسول نینتندو سوییچ در روز جمعه ۱۳ اسفند (۳ مارس میلادی)، منتشر گردد. عنوان نامبرده برای پلتفرم پیشین و فعلی این شرکت، یعنی Wii U نیز در دسترس قرار خواهد داشت. کنسول نینتندو سوییچ در زمان عرضه، ۳۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید