اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne – بخش دهم

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰

Bloodborne یک شاهکار در در تمام زمینه ها بود. بازی که یکی از بی‎نقص ترین عناوینی است که در نسل هشتم منتشر شده است و در تک تک بخش های خود از گرافیک و گیم‌پلی گرفته تا صداگذاری و … کیفیت فوق العاده بالایی دارد و شهر Yharnam یکی از مخوف‌ترین شهرها و محیط‌هایی است که تا به حال بازی‎های رایانه‎ای به خود دیده‌اند. ارزش تکرار این شاهکار بسیار بسیار بالاست و حتی با وجود بارها بازی کردن Bloodborne، به هیج وجه این عنوان برای ما خسته کننده نمی‌شود و باز هم دوست داریم تا آن را تجربه کنیم. بر طبق قولی که داده بودم بعد از راهنمای عنوان دارک سولز ۳، نوبت به راهنمای قدم به قدم بازی Bloodborne می رسد که تصمیم گرفتم تا با توحه به شناخت و تسلط کاملی که از این عنوان دارم و ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه شود. لازم به ذکر است که این مطالب از ان جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آنها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Bloodborne برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است.

راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne

 قصد داریم تا این راهنما را به صورت قسمت های یک روز در میان برای شما قرار دهیم تا اگر دوباره قصد دارید این بازی را انجام دهید به برخی نکاتی که شاید در دفعات قبلی متوجهشان نبوده اید دست پیدا کنید و تمام موارد مخفی و آیتم های مهم و پنهان در بازی را کاملا بشناسید. اگر هم که می خواهید بازی را از ابتدا برای اولین بار اغاز کنید و تا به حال به خاطر سختی بازی و… می ترسیده اید، اکنون با این راهنمای فارسی و قدم به قدم، احساس بهتری برای شروع بازی داشته باشید افراد و بازیبازان بیشتری بتوانند پای به این دنیای شاهکار بگذارند و قطعا بعد از این بازی است که تازه عاشق دارک سولز هم خواهند شد. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود نیز به مانند راهنمای شخصیت های دارک سولز ۳ مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. لازم به ذکر است قبل از آن که وارد راهنمای قدم به قدم از شروع بازی شویم و پیشروی در مراحل را آغاز کنیم طی دو قسمت برای شما عزیزان برخی موارد مهم در بازی را شرح دادیم تا بعد از آن وارد راهنمای اصلی بازی شویم. مواردی مانند کاوننت ها و نحوه چگونگی کسب و استفاده از ایتم Insight. امروز با دهمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne در خدمت شما خواهیم بود. با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

نقشه Old Yharnam که بی شک یکی از بهترین مناطق بازیست

Old Yharnam:

 • رفتن به این قسمت در این مقطع زمانی انتخابی است و اگر می خواهید بعدا به اینجا بازگردید می توانید چند پاداش جمع اوری کنید. اگر اکنون به Old Yharnam بروید Djura، شکارچی که از این منطقه حفاظت میکند با شما دشمن خواهد شد و دیگر نخواهید توانست با وی دوست شوید. اگر میخواهید که وی دشمن شما نشود وارد این منطقه نشوید و به سمت دیگر مسیر Cathedral Ward و مبارزه با باس Vicar Amelia بروید. حالا در اینجا مسیر ادامه بازی در حالتی که میخواهید Old Yharnam را ادامه دهید بررسی می کنیم.

وقتی که وارد Old Yharnam شدید از پله ها پایین بروید و در اینجا از شما خواسته می شود که این منطقه را ترک کنید. به سمت چپ بروید و از اتش ها عبر کنید. در این بخش (Old Yharnam) باید مراقب Walking Beast ها باشید و انها را بکشید. این موجودات دشمن خیلی قدرتمندی نیستند ولی بسیار سریع هستند و می توانند راحت از حملات شما جاخالی دهند. درست قبل از پل یاد شده در سمت چپ منطقه، جسدی با ۶ عدد Blood Vial قرار دارد که ان ها را بردارید. به روی پل رفته و ۳ عدد Walking Beast را از پای در اورید. بعد از پل کاملا به سمت چپ رفته تا نهایتا به یک Hooded Beast برسید که نوعی از همان موجودات یادشده است و البته کندتر از آنها. وی را از پای در اورده و ۲ عدد Coldblood Dew را بردارید.

نخستین منطقه Old Yharnam و پلی که پیش روی شماست. قبل از پل در سمت چپ، جسدی با ۶ عدد Blood Vial قرار دارد که در این تصویر در گوشه سمت چپ پیداست

حالا به سمت منطقه راست پل بروید و اینجا تعدادی پله رو به پایین می بینید. هنوز روی پله ها نروید و در عوض به سمت چپ این پله ها بروید و یک دشمن را از پای در اورید و مسیر را به پشت ساختمان ادامه دهید تا ۲ عدد Blood Stone Shard را از روی یک جسد بردارید. احتمالا در این بخش دو عدد Walking Beast دیگر نیز به شما حمله خواهند کرد که باید آن ها را از بین ببرید. حالا بازگردید و از همان پله های گفته شده پایین بروید. به صدای تهدید توجه نکنید و ادامه دهید. پایین پله ها دسته زیادی از Walking Beast و Hooded Beast ها به شما حمله خواهند کرد که باید با دقت و تمرکز خیلی بالایی انها را یکی یکی از بین ببرید. مراقب شلیک هایی که از بالای یک ساختمان به شما می شود باشد و سعی کنید پشت مجسمه ای که در وسط این بخش است قایم شوید. منتظر شوید تا شلیک قطع شود و سریعا به سمت راست قسمتی که از پله ها پایین امدید برید و در اینجا نیز چندین پله به پایین می بینید که انها را دنبال کنید و نهایتا به یک دیوار شکسته در سمت چپ می رسید که می توانید از ان به داخل یک ساختمان بروید. در اینجا باید یک Hooded Demon را از پای در اورید (همان Hooded Beast هستند ولی مقداری بزرگتر) و ۳ عدد Antidote را از روی جسد بردارید. در این بخش باید بسیار مراقب شلیک ها باشید. اکنون یک ورودی در سمت راست و یک ورودی در سمت چپ اتاق می بینید. به سمت چپ بروید و روی بالکن Blood Stone Shard را از روی جسد بردارید.

در ابن بخش بارها و بارها با Walking Beast ها و Hooded Beast ها مبارزه خواهید کرد

سپس به اتاق برگردید و این بار بسیار بسیار با احتیاط به ورودی چپ بروید. دو سه عدد Walking Beast را می بینید؟ بهتر است اینجا با انها مبارزه نکنید زیرا که نه تنها این بخش کاملا بدون دیوار و باز به روی شلیک ها است بله بشکه هایی که اینجا هستند نیز با یک شلیک منفجر می شوند و اسیب زیادی می زنند. از یک Pebble استفاده کنید تا یکی از آنها را به سمت خود بکشید و در اتاق وی را از پای در اورید. سپس یک مولوتف به سمت بشکه ها بیاندازید تا منفجر شده و دیگر دشمنان یا کشته شوند یا اسیب دیده  به سمت شما بیایند. وقتی تمام دشمنان کشته شدند خیلی سریع به انتهای این سمت بروید و در گوشه سمت راست ۳ عدد Antidote را از روی جسد بردارید. سپس یک بخش شکسته در دیوار خواهید دید که تنها راهی است که در اینجا دارید و باید وارد ان شوید و از روی یک پل کوچک چوبی عبور کرده و روی بالکن سمت چپ چندین Crazed Crow را از پای در اورید و ۲ عدد Blood Stone Shard را از روی جسد بردارید. حالا به سمت مخالف این بخش که آمدید بروید و وارد یک اتاق می شوید که دو عدد Walking Beast و یک Hooded Demon (که ناگهان یک بخش چوبی را می شکند و بیرون می پرد)، به شما حمله می کنند. پس از کشتن آنها یک Antidote را برداریدو از اتاق کوچکی که Hooded Demon از ان بیرون پرید نیز ۲ عدد Bloodtinge Gemstone را بردارید. از درب خارج شوید و حالا دوباره به محدوده تیراندازی وارد می شوید. مستقیم از کنار قسمت باغچه مانند جلو بروید و ۳ عدد Walking Beast و یک Hooded Demon برخواهند خواست و حمله می کنند. اگر بخواهید می تواند عقب به درون اتاق بازگشته و انها را به انجا بکشید تا بدون وجود تیراندازی با آنها مبارزه کنید.

اینجا (که در مطلب توضیح داده شد) دو مسیر دارید که به سمت چپ یا راست بروید (درب روبرو را بعدا از پشت باید باز کنید). سمت چپ به طرف کشتن منبع تیراندازی یعنی شکارچی Djura می رود ولی اول به سمت راست بروید و از چند پله بالا روید. یک محوطه تقریبا بزرگ می بینید که یک شکارچی هم آنجا قرار دارد

بعداز کشتن انها به سمت راست بروید تا ب نزدیک یک پل چوبی باریک برسید و  باید یک Walking Beast و یک Hooded Demon را از پای در اورید. روی پل چوبی باریک نروید و به جای ان به سمت راست پل بروید تا به یک مجسمه برسید. اینجا باز هم باید دو عدد Walking Beast و یک Hooded Demon را از پای در اورید. پشت مجسمه با انها بجنگید تا شلیک ها به شما نخورد. سپس Coldblood Dew را برداربد و به سمت پل باریک بازگردید و از روی ان جلو بروید. اینجا دو مسیر دارید که به سمت چپ یا راست بروید. سمت چپ به طرف کشتن منبع تیراندازی یعنی شکارچی Djura می رود ولی اول به سمت راست بروید و از چند پله بالا روید. یک محوطه تقریبا بزرگ می بینید که یک شکارچی هم آنجا قرار دارد ولی اگر به این محوطه وارد شوید هم باید با شکارچی مبارزه ای سخت داشته باشید و علاوه بر ان شکارچی محافظ شهر نیز از بالا به طور مدام تیراندازی می کند. بهتر است که از همان پله ها کاری کنید تا شکارچی را به سمت خود بکشید و روی پله ها و پایین ان با وی مبارزه کنید که مبارزه چالش برانگیزی هم خواهد بود. وی بعد از مردن ۶ عدد Bone Marrow Ash خواهد انداخت که باید انها را بردارید. حالا باید به سمت چپ پل باریکی که از روی آن امدید و گفتیم که به سمت کشتن منبع تیراندازی یعنی شکارچی محافظ این شهر با نام Djura می رود، بروید…..

شکارچی محافظ Old Yharnam با نام Djura که از بدو ورود شما را تهدید می کند که این منطقه را ترک کنید و سپس شروع به تیراندازی مداوم می کند. در قسمت بعدی دخلش را می اوریم!

در قسمت بعدی نحوه ادامه مسیر Old Yharnam و همچنین کشتن Djura و باس فایت دشوار Blood-starved Beast را شرح خواهیم داد.

شما می توانید تمامی بخش های این راهنما را در این قسمت مشاهده نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • JOEL گفت:

  خسته نباشید جناب آقا بابایى…دستتون درد نکنه…واقعا زحمتى که میکشید ارزشمند هستش و واقعا به من کمک کرده…چون اولین بارم هست که بازى هاى فرام سافتور رو بازى میکنم و سختى این بازی براى من خیلى زیاد و غیر منطقى هستش ولى به کمک راهنماى شما کار بسیار اسان تر شده (ولى هنوز سخته Wink )…میخواستم پیشنهاد بدم اگه ممکنه واکتروى ویدیویى براى این بازى درست کنید…چون خواندن و درک از روى متن کمى سخت هستش اگه بعد از اتمام این بخش نوشتارى بخش راهنماى ویدیویى را هم با صداگذارى خودتون برامون انجام بدین واقعا ممنون میشم…باز هم ممنون مقالتون مثل همیشه عالى بود Rose Heart

  0
  0
 • VELADEMIR گفت:

  سلام .
  استاد در رابطه با djura ، بخوایم باش رفیق شیم
  یه توضیح کامل تری میدید .

  0
  0
  • Hadi z گفت:

   سلام. باید از جایی که ایتم خرید و فروش میکنی یه ایتمی به ارزش ۱۰۰۰۰ بخری.(یه نوع کلیده) بعد با اون میتونی یه دروارزه اهنی رو باز کنی(چون دسترسی به اهرم نداری). بعد هم ادامه داستان(کشتن ویکار المیدا و اون یکی باس و سپس رفتن پیش شکارچیه)
   اون دره هم طبق راهنما این بخش بقل درختی که ایتم لباس رو برمیداریه. از پله ها برو بالا و سپس سمت راست

   0
   0
 • kongcell گفت:

  با سلام خدمت اقای بابایی و همکاران محترمتان چه موقعی برای رفتن به old yharnam مناسبه که djura با ما دوست بشه چون در راهنمایی چیزی ندیدم من الان طبق راهنمایی باس the onevroben رو تموم کردم انتقادی هم داشتم بعضی جاها درست توضیح ندادین مثل اون مغز خور دزد در مرحله فبل از باس اسپایدر نگفتین چه نوع حمله ای انجام میده فکر کردم عادیه ده تا سکه مهصوص من رو ازم گرفت در مورد باس اسپایدر هم اگه بتونیم روی باس قغل کنیم جا خالی از پرتاب تیغه ها خیلی راحت میشه

  0
  0