گیفت کارت
گیفت کارت

اسپنسر: برخی بازی‌های اسکورپیو با کیفیت ۴K Native اجرا خواهند شد

۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰

اگر مطلع باشید، چندی پیش جزئیات تازه‌ای از قدرت سخت‌افزاری کنسول میان نسلی مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس اسکورپیو، منتشر شد که باعث به وجود آمدن شک و شبهاتی پیرامون پشتیبانی این کنسول از اجرای برخی بازی‌ها با کیفیت ۴K Native به وجود آمده که با واکنش فیل اسپنسر همراه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، در پاسخ به یکی از کاربران توییتر تائید کرد که ایکس‌باکس اسکورپیو قادر به اجرای برخی بازی‌ها با کیفیت گرافیکی ۴K Native خواهد بود. وی در ادامه با انتشار توییتی دیگر پیرامون اسکورپیو و کیفیت ۴K صحبت کرد.

صادقانه باید بگویم که تمرکز من بر روی آماده‌سازی بازی‌ها جهت نمایش و اجراست. این [تمام] توضیحات من [در این مورد] است. از نتایج بدست آمده نیز اطمینان کافی دارم.

همچنین مایکروسافت در گذشته اعلام کرده بود که تمام بازی‌های فرست پارتیش (First-Party) با کیفیت ۴K Native اجرا خواهند شد. شانون لوفتیس (Shannon Loftis) از استودیوی مایکروسافت در ماه سپتامبر گذشته گفته بود:

ما می‌خواهیم از این مورد، که هر کدام از بازی‌های در دست ساخت ما که برای ایکس‌باکس اسکورپیو منتشر خواهد شد، به صورت ۴K Native اجرا گردد، اطمینان حاصل کنیم.

سال گذشته نیز آرون گرنبرگ (Aaron Greenberg)، رئیس بخش بازاریابی مایکروسافت، بیان کرده بود که ایکس‌باکس اسکورپیو سطحی از گرافیک را ارائه می‌دهد که پیش از آن در هیچ کنسول دیگری مشاهده نشده است.

این [کنسول] کیفیت واقعی ۴K را به ارمغان خواهد آورد؛ [با استفاده از آن] شاهد جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای خواهیم بود که پیش از آن مشاهده نشده است. افرادی که هزاران دلار خرج تهیه‌ی یک رایانه‌ی شخصی سطح بالا می‌کنند، به تجربه [با این کنسول] خواهند پرداخت. چگونه این مقیاس [رایانه‌های سطح بالا] را در قالب یک کنسول به اتاق‌های نشیمن خواهیم آورد؟ پاسخ در فلسفه‌ی ساخت ایکس‌باکس اسکورپیو نهفته است.

در اخبار مرتبط دیگر پیرامون اسکورپیو نیز باید بیان کنیم که اخیراً یکی از توسعه‌دهندگان بازی موفق Ori and the Blind Forest بیان کرده است که ایکس‌باکس اسکورپیو یک «ماشین نسل بعدی تمام عیار» است در حالی که پلی‌استیشن ۴ پرو تنها یک نیمه ارتقاء سخت‌افزاری به حساب می‌آید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید