گوریلا گیمز: Horizon: Zero Dawn افت گرافیکی ندارد

۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵

نسل هشتم بازی‌های ویدئویی با افت گرافیکی (به اصطلاح Downgrade شدن) بازی‌ها نسبت به نمایش‌ها و ویدئوهای تبلیغاتیشان، عجین شده است. نمونه‌های فراوانی را برای تائید صحت این گفته‌ها می‌توان مطرح کرد که از جمله موارد شاخص آن، Killzone Shadow Fall از استودیوی گوریلا گیمز (Guerilla Games) است؛ حال، نگرانی‌هایی بابت افت گرافیکی جدیدترین بازی‌ این استودیو، یعنی Horizon: Zero Dawn به‌ وجود آمده که خیلی زود با واکنش توسعه‌دهنده‌ی آن همراه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

به تازگی، ویدئوهای فراوانی پیرامون مقایسه‌ی گرافیکی جدیدترین انحصاری سونی برای پلی‌استیشن ۴، یعنی Horizon: Zero Dawn در سطح شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که خبر از افت گرافیکی این بازی می‌دهند. اهمیت این مورد، گوریلا گیمز را مجبور به واکنش و شفاف سازی در این زمینه کرده است. گوریلا در توییتر رسمی خود اعلام کرده که هر دو ویدئوی حاضر در مقایسه‌ها، از یک نسخه‌ی مشابه بدست آمده‌اند. منتهی یکی به زبان انگلیسی و دیگری به زبان چینی اجرا می‌شود.

گفته‌های این استودیو مهر اتمامی بر این حدس و گمان‌هاست و دیگر نباید واکنشی نسبت به آن نشان دهیم. همچنین پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده که خبر از بودن وضعیت این بازی در سطح مطلوبی می‌دهند. در دیگر اخبار مرتبط با این بازی مطلع شدیم که یکی از منابع داخلی صنعت بازی‌های ویدئویی خبر از تلاش سونی جهت خلق یکی از بهترین‌ عناوین انحصاری پلی‌استیشن داده و مراحل ساخت و توسعه‌ی این بازی (به اصطلاح گلد شدن) نهایتاً تا این هفته به اتمام خواهد رسید.

بازی مورد انتظار Horizon: Zero Dawn، در روز ۱۳ اسفند ماه (۲۸ فوریه ۲۰۱۷ میلادی) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد. پیش از این قرار بود این بازی در سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه گردد، اما سونی انتشار آن را تا سال ۲۰۱۷ به تعویق انداخت. گوریلا گیمز بیان داشته است که این مدت زمان اضافی، این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا اهداف بلندپروازانه‌ی خود را برای Horizon: Zero Dawn به حقیقت تبدیل کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید