هیدئو کوجیما درباره جدائی‌اش از کونامی می‌گوید

۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶

هیدئو کوجیما، کارگردان عنوان‌های تحسین برانگیز Metal Gear درباره زمان‌های گذشته که با شرکت کونامی همکاری می‌کرد، سخن می‌گوید.

در سال ۲۰۱۵ کارگردان محترم هیدئو کوجیما، به صورت عمومی، فروپاشی همکاری خودش را با شرکت کونامی که نزدیک به سی سال با یک‌دیگر همکاری داشتند؛ اعلام کرد.

او در مصاحبه‌اش با آی‌جی‌ان گفت:

من که الان اینجا هستم محصول ۵۳ سال زندگی گذشته خودم هستم. تمام چیزهایی که من در این ۵۳ سال تجربه کرده ام، فیلم‌هایی که تماشا کرده‌ام، کتاب‌هایی که خوانده‌ام، موسیقی‌هایی که به آنها گوش داده‌ام، بازی‌هایی که بازی کرده‌ام، تمام کسانی که آنها را ملاقات کرده‌ام و همچنین همکاری ۳۰ ساله من با شرکت کونامی؛ تمام این‌ها من را تشکیل داده‌اند و هویت من را شکل داده اند. هیچ‌کدام از این‌ها بدون هدف نبوده اند، تجارب بازی‌سازی من نیز در شرکت کونامی از این ماجرا جدا نبوده است.

من یک چالش جدید را با یک تخته سنگ تازه شروع کرده‌ام، ولی قصد دارم تا روز مرگ‌ام از خلاقیت استفاده کنم. مطمئنم که تجارب من که در ۵۳ سال گذشته جمع شده اند من را به گمراهی هدایت نخواهند کرد.

هیدئو کوجیما پس از ترک شرکت کونامی در سال ۲۰۱۵، استودیو توسعه‌دهنده جدید خودش را پیدا کرد و به شرکت کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) ملحق شد. این شرکت به عنوان یک توسعه‌دهنده مستقل فعالیت می‌کند. این شرکت برای اولین محصول خودش در حال همکاری با شرکت سونی است، که عنوان Death Stranding محصول این همکاری است.

در هنگام جدایی کوجیما از کونامی، دو پروژه Metal Gear و Silent Hill (که اخیرا توسط شرکت کونامی لغو شد) را رها کرد. همکار هیدئو یعنی گیلرمو دل تورو (Guillermo del Toro) نیز از آن زمان مکررا عبارت “لعنت به کونامی” را به کار برده است. دل تورو در عنوان Death Stranding نیز حضور دارد ولی به صورت خلاقانه در تهیه‌ی این عنوان حضور ندارد و نقشی در تهیه این عنوان ندارد. شما می‌توانید سخنان دل تورو درباره حضورش در این عنوان را در اینجا بخوانید

هیدئو کوجیما قبلا نیز درباره ترک کردن شرکت کونامی و خاطراتش از زمان ساخت عنوان Metal Gear Solid گفته بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید