پروژه ساخت بازی Apocalypse Now در کیک‌استارتر فعالیت خود را شروع کرد

۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲

فرنسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola)، کارگردان فیلم‌هایی نظیر Patton، The Godfather و Apocalypse Now قصد دارد با پیوستن به تیمی از سازندگان بازی، «عنوانی ترسناک و RPG» بر اساس آخرین فیلم ذکر شده بسازد. در ادامه با گیمفا همراه باشید.

به تازگی پروژه کیک‌استارتر این بازی شروع به فعالیت کرده و بر اساس توضیحات آن، افرادی که کاپولا با آنها کار می‌کند، سازندگان بازی‌هایی چون، Fallout: New Vegas ، PlanetSide ، Planetside 2 ، Star Wars Galaxies ، Wasteland 2 ، The Witcher و … می‌باشند.
کاپولا همچنین بیانیه‌ای در مورد این پروژه منتشر کرده است که در آن نوشته این بازی را به واقعیت تبدیل خواهد کرد «چراکه سیستم سنتی نشر بازی‌ها این اجازه را نمی‌دهد.» این اولین باری نیست که یکی از فیلم‌های این کارگردان بزرگ به بازی تبدیل می‌شود، قبلا بر خلاف میل وی، عنوانی برگرفته از فیلم پدرخوانده ساخته شد اما این نخستین باریست که خود کاپولا در ساخت بازی مشارکت دارد.

البته شایان ذکر است به گفته سازندگان، Apocalypse Now گرچه روایتگر جنگ ویتنام است، یک شوتر معمولی نخواهد بود؛ آنها برای نشان دادن عمق فاجعه‌ی یک جنگ و وادار کردن بازیکنان به گرفتن تصمیم‌هایی که بر داستان تاثیر می‌گذارد، سبک و رنگ ترسناک نیز به آن داده‌اند.

برای کسانی که فیلم Apocalypse Now را ندیده‌اند باید گفت این فیلم روایتگر جنگ ویتنام و تمام وقایع تلخ آن از دید کاپیتان «بنجامین ویلارد» می‌باشد که ماموریت وی ترور کردن سرهنگ «والتر ای. کورتز» است.

گرچه هنوز معلوم نیست چقدر تصمیمات بازیکنان در روند داستان تاثیرگذار خواهد بود، به گفته‌ی سازندگان «نقش ویلارد را بازی خواهید کرد و اعمال شما بر سرنوشت وی تاثیر خواهد گذاشت.»

در پروژه کیک‌استارتر تقاضای ۹۰۰ هزار دلار شده تا این عنوان برای «چندین پلتفرم» که به نظر می‌رسد، رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان جزء آنها هستند ساخته شود؛ هر فردی که ۲۵ دلار کمک کرده باشد یک نسخه دیجیتالی از بازی‌را دریافت خواهد کرد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • dexter123 گفت:

  البته این فضای ترسناک دقیق مشخص نیست قراره چطوری باشه . امیدوارم کار به نیروهای ماورایی نکشه . همین طور کاراکتر براندو و رابرت دووال هم باشن . به نظر میاد این بازی موفق بشه . قبلا کارایی که کارگردان نسخه سینمایی روی ساخت بازی نظارت داشتن قابل قبول از آب در اومدن (stranglehold – king kong)

  0
  0
 • جالبه بدونید ‌که استیون اسپیلبرگ و جورج لوکاس هن قبلا در ساخت بازی های کامپیوتری نق داشتند

  0
  0
 • heaven گفت:

  یعنی میشه واقعا!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 • HannaH گفت:

  جدا اتفاق عجیبیه. فکر کمم یه ٢۵$ ارزش داره حتى اگر مکانیک هاى بازى خیلى خوب نباشه. بخش ترسناک هم احتمالا شامل بازى ترسناک ورق توى فیلم، موج سوارى زیر گلوله، تصمیم براى اعدام جمعى و تصمیم براى کشتن کشاور ها با پره هلیکوپتر باشه. فیلم رو من یکبار تو سینما دیدم و چندیت بار توى خونه و هربار دچار افسر گى شدن. امیدوارم امتیاز ترانه the end از the doors براى بازى هم مثل فیلم بمونه. واقعا صداى جیم موریسون روى صحنه بمب هاى ناپالم به یاد موندنى هست.

  0
  0
 • پیام گفت:

  ایده ی خیلی خوب و جالبی به نظر میاد و بهش علاقه مند شدم. فقط من الان دقیقا متوجه نشدم، بازی سبکش چیه؟ اول پست نوشته نقش آفرینی، پایین تر نوشته شوتر !!؟

  0
  0