گیفت کارت
گیفت کارت

تماشا کنید: حالت گیمینگ ویندوز ۱۰ این هفته در دسترس کاربران ویندوز اینسایدر قرار خواهد گرفت

۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴

اوایل این ماه مایکروسافت اضافه شدن حالت گیمینگ به سیستم عامل محبوب خود یعنی ویندوز ۱۰ را تایید کرد که هدف آن بهبود پردازش بازی‌های رایانه‌ای می‌باشد و حال این کمپانی قصد دارد این ویژگی را این هفته در دسترس کاربران ویندوز اینسایدر قرار دهد تا به آزمایش کردن این حالت بپردازند.

طبق توییت Larry Hryb یکی از عوامل مایکروسافت «حالت گیمینگ» در اواخر این هفته به عنوان بخشی از به‌روزرسانی جدید برای برخی از کاربران ویندوز اینسایدر در دسترس قرار خواهد گرفت. در ویدیو زیر شاهد چگونگی کارکرد این ویژگی و روش روشن کردن آن هستیم.

دانلود با رزولوشن ۱۰۸۰p | دانلود با رزولوشن ۷۲۰p | دانلود با رزولوشن ۴۸۰p

در این ویدیو مایکروسافت توضیح داده است:

ما به دو صورت افزایش پردازش بازی‌های رایانه ای را مورد هدف قرار داده‌ایم: اول اینکه تعداد کلی فریم‌ها را افزایش داده و دوم اینکه میانگین تعداد فریم‌ها و ثبات آن را افزایش دهیم.

به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ بخشی مخصوص به بازیکنان را در تنظیمات سیستم اضافه خواهد کرد که از آنجا کاربران می‌توانند حالت گیمینگ را فعال نمایند؛ سپس با وارد شدن به بازی افراد قادر خواهند بود از نوار ابزار مخصوصی جهت اطمینان از فعال بودن حالت گیمینگ استفاده نمایند.

با فعال کردن حالت گیمینگ، سیستم به گونه‌ای تخصیص منابع CPU و GPU را اولویت بندی کرده تا بازی‌های رایانه ای با بالاترین سرعت اجرا شوند.

البته مایکروسافت قصد دارد این حالت را برای برخی بازی‌ها به صورت خودکار فعال نماید که به نظر می‌رسد همانطور که در ویدیو بالا شاهد حضور آن بودیم، عنوان ساخت این شرکت یعنی Forza Horizon 3 جزء آنها باشد. گرچه حالت گیمینگ برای همه‌ی بازی‌ها و نه تنها عناوین انحصاری فروشگاه ویندوز طراحی شده، مایکروسافت اعلام کرده است «این ویژگی ممکن است با تمامی بازی‌ها سازگار نباشد».

متاسفانه هنوز معلوم نیست حالت گیمینگ واقعا چقدر در بهبود پردازش بازی‌ها موثر خواهد بود و برای پیدا کردن پاسخ این سوال باید تا عرضه به‌روزرسانی جدید برای کاربران ویندوز اینسایدر صبر کرد. به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ که دارای حالت گیمینگ بوده و Creators Update نام دارد در بهار سال جاری میلادی برای عموم و در این هفته برای کاربران ویندوز اینسایدر منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید