گزارش: وبسایت پروژه اسکورپیو عبارت VR را حذف کرد

۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴

دیگر در وبسایت پروژه اسکورپیو با عبارت « hi-fidelity VR » مواجه نمی‌شوید.

به نظر می‌رسد سایت تبلیغی پروژه اسکورپیو  عبارت « hi-fidelity VR » را از لیست خود حذف کرده و این ایده را به ما می‌دهد که شاید ماکروسافت تغییراتی در نقشه‌های خود برای واقعیت مجازی ایجاد کرده است.

این تغییر توسط کاربران NeoGaf پیدا شد. نسخه لایو وبسایت پروژه اسکورپیو مانند عکس زیر است که اطلاعات سخت افزاری کنسول را مانند ۶ ترافلاپسی بودن  ، ۳۲۰ گیگابایت حافظه و دارای ۸ Cpu Cores بودن کنسول را به رخ می‌کشد. در زیر نیز جمله « قوی‌ترین کنسول تاریخ، شامل ۶ ترافلاپس قدرت پردازش ، تجربه واقعی ۴K و سازگاری با عناوین ایکس‌باکس وان» دیده می‌شود.

حال به این لینک از نسخه ذخیره شده سایت بروید. می‌بینید که عبارت « hi-fidelity VR » در جمله زیرین وجود دارد. مشخص نیست که چه زمانی و یا چرا این عبارت حذف شده است. اگر درباره این موضوع خبری از ماکروسافت رسید حتما این پست را آپدیت خواهیم کرد.

واقعیت مجازی در بین ویژگی‌هایی بود که ماکروسافت برای پروژه اسکورپیو در زمان معرفی کنسول در E3 2016 ذکر کرد. حذف کردن یک عبارت از وبسایت حتما به این معنا نیست که ماکروسافت برنامه‌های خود برای واقعیت مجازی را ترک می‌کند اما به نظر می‌رسد اتفاقاتی قرار است بیفتد.

در ماه نوامبر سال میلادی گذشته ، رئیس ایکس‌باکس آقای فیل اسپنسر گفت که فکر می‌کند VR بالاخره جایگاه خود را در گیمینگ پیدا خواهد کرد اما این امر شاید به زودی نباشد. او گفت: «ما اسکورپیو را به عنوان یک کنسول با پشتیبانی از VR ساختیم. شاید این امر امسال،سال بعد و یا سال‌های بعد اتفاق بیفتد. فکر نمی‌کنم سازندگان بازی‌ها هنوز آن روش درست ساخت بازی‌های VR را به دست آورده باشند. الان خیلی زود است. به نظر من چندین سال عقب هستیم تا ببینیم واقعا این بازی‌ها چگونه هستند.»

پروژه اسکورپیو یا هرچه که ماکروسافت آن را نام‌گذاری کرده است در تعطیلات امسال منتشر می‌شود. ماکروسافت هنوز هم یک قیمت مشخص برای این سیستم ارائه نکرده اما به صورت مکرر آن را تحت عبارت «قوی‌ترین کنسول تاریخ» نام برده است و قطعا قیمت بالاتری نسبت به ایکس‌باکس وان خواهد داشت.

در اخبار اخیر در رابطه با پروژه اسکورپیو، نبود ESRAM برای آن و روند خوب توسعه آن را می‌توان نام برد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید