گیفت کارت
گیفت کارت

گزارش – اسکورپیو دارای ESRAM نخواهد بود | ۱۲ گیگابایت حافظه رم

۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۰

تا به‌اینجا ما خبر رسمی به جز اطلاعات بسیار کمی که مایکروسافت در زمان E3 از کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو در اختیار طرفداران گذاشت، چیز دیگری نمی‌دانیم. حال گزارشی اخیرا اطلاعات جدیدی را از این کنسول اعلام می‌کند.

مایکروسافت با پروژه اسکورپیو قول بازی‌هایی با رزولوشن ۴K واقعی می‌دهد. اسکورپیو قرار است ۶ ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی داشته باشد. حال دیجیتال فاندری که زیرمجموعه‌ای از یوروگیمر است ادعا می‌کند اسنادی به دستش رسیده که اطلاعات جدیدی از سخت افزار اسکورپیو می‌دهد. طبق اسنادی که به دست دیجیتال فاندری رسیده اسکورپیو از ۶ ترافلاپس قدرت پردازش خام گرافیکی بهره می‌برد و توسعه دهندگان می‌توانند از این قدرت به هر صورت که می‌خواهند استفاده کنند. همچنین ESRAM که در ایکس‌باکس وان و وان اس موجود بود در مدل اسکورپیو خذف شده. مایکروسافت با قرار دادن ۳۲۰ گیگابایت پهنای باند حافظه و همچنین افزایش چهاربرابری L2 cache سعی کرده نبود قطعه ESRAM را جبران کند. همچنین مقدار اسکورپیو ۱۲ گیگابایت حافظه GDDR5 است.

البته باید توجه کرد که تاریخ انتشار این سند مربوط به E3 سال گذشته است و از آن زمان تغییرات بسیاری برروی سخت افزار کنسول رخ داده. از طرفی تا زمان تایید رسمی از سوی مایکروسافت نمی‌توان این گزارشات را تایید کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید