فیل اس‍پنسر از پروژه‌ی اسکورپیو می‌گوید

۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۹

به‌تازگی، فیل اس‍پنسر محبوب به‌عنوان مدیر بخش ایکس‌باکسِ مایکروسافت، در توئیتر صحبت‌هایی راجع به پروژه‌ی اسکورپیو انجام داده و از روند توسعه‌ی آن گفته است. اسپنسر همچنین نظر خود درباره‌ی اولین عناوینی که برروی این کنسول تجربه کرده را به اشتراک گذاشته و ظاهراً از اجرایشان بسیار راضی بوده است.

در ابتدا، اس‍پنسر طی یک توئیت جدید، گفته است که مراحل توسعه‌ی اسکورپیو در جریان هستند و او نیز از کار تیم توسعه‌دهنده خوشنود و راضی است. وی همچنین در جواب به سوال یکی از طرفداران راجع به نمایش جدیدی از اسکورپیو، ابراز علاقه کرده است.

علاوه بر این‌ها، اسپنسر چند بازی برروی یکی از مدل‌های اولیه‌ی اسکورپیو تجربه کرده و در این خصوص، گفته است که “این بازی‌ها به خوبی برروی کنسول اجرا شده‌اند” و او به تیم توسعه‌دهنده افتخار می‌کند. در ضمن، یکی از طرفداران نسبت به مقایسه‌ی عملکرد بازی‌ها بین ایکس‌باکس وان و اسکورپیو، علاقه نشان داده و در جواب، اسپنسر به این موضوع اشاره داشته است که در همین اوایل کار، نمی‌توان تمام عناوین ایکس‌باکس وان را با این سرعت زیاد برروی اسکورپیو منتشر کرد و برای این کار، به کمی زمان نیاز است تا سازندگان بازی خود را برای ارائه‌ی بهترین عملکرد آماده‌سازی کنند.

اسکورپیو در تعطیلات سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • HannaH گفت:

  اصولا درگیرى ها از یک نقطه اى به بعد از دعوا تبدیل به مرافعه مى شه. کامنت هاى آخرى عموماً غیر از مسخره کردن جملات نفر قبل چیزى به داشته کسى اضافه نمى کنن. اما بگذارید مسئله رو از مدل اقتصادى نگاه کنیم.
  بر اساس آمار Statista بین ٢٠١٣ تا ٢٠١٧ تعداد ۴٨.١ میلیون تلویزیون ۴k توى دنیا توزیع شده. البته این آمار فروش نیست. معمولا از یک برند خوب مثل سونى، سامسونگ یا پایونیر توى فروشگاه باید سه دستگاه به ازى یک فروش موجود باشه. یعنى اصولا تازقبل از عرضه مدل جدید شرکت ها این تعداد رو توى انبار دارن. به نظر مى رسه از این عدد در بهترین شرایط نزدیک به ٣٠ میلیون فروخته شده باشه (که منطقى هم هست چون تعداد ارسال ها از ٢٠١۵ به ١۶ رشد ناگهانى داشته) ًاز طرف دیگه تعداد واحدهاى خریدارى شده توسط هتل ها و مراکز عمومى که حجم بسیار بزرگى از بازار رو تشکیل مى دن لحاظ نشده (توجه کنیم که نسل فعلى تلویزیون فقط توى ٢٠١۴ تعداد ١٨٠ میلیون واحد فروش داشته که در مقابل ٩٠ میلیون دستگاه پیش بینى شده تا سال ٢٠٢٠ براى ۴k ، تازه براى ارسال نه فروش، اختلافش خیلى فاحش هست)
  اگر قدرت نمایش ۴k رو عامل فروش حساب کنیم، به راحتى مى شه دید که چرا Proفروش خوبى نکرد، و چرا اگر اسکورپیو روى ۴k بودن برنامه ریزى کرده باشه شرایط بهترى از پرو تجربه نمى کنه.
  اتفاق دوم مى تونه این باشه که مایکروسافت بازى هاى متفاوتى توى استودیو داشته باشه که رونمایى نکرده. به نظر من این تنها موردى هست که باعث فروش کنسول اسکورپیو مى شه. تا جاییکه در شایعات و اخبار هست، هیچ استودیوى بزرگى در سکوت کارى نیست. نتیجه اینکه تنها موارد قابل انتظار نسخه هاى ریمستر شده بازى هاى فعلى و احتمالا یک یا دو عنوان جدید بیشتر نیست. شاید هم اسپنسر چیزى توى آستیت داشته باشه که ما خبر نداریم.
  در نهایت مى رسیم به بحث قدرت کنسول. در قدرت اسکورپیو هیچ شکى نیست. اما یک چیز مطمئنه. این که مایکروسافت با این عمل، همانطور که نمى تونه ساختار ابرى رو با کنسول جایجا کنه (حداقل فغلاً، اگر نیاز هست مى شه بازهم آمار داد)، نمى تونه ساختار نسل کنسول رو هم از بین ببره. دلایلش هم بسیار زیاده که از حوصله این کامنت خارجه. این ایده شبیه به ایده کینکت یا کورتانا روى کنسول، ممکنه سالهاى آینده با تغییر ساختار تکنولوژى یا مجهز شدن خانه ها به اسمارت هوم جواب بده، اما در حال حاظر امکانش وجود نداره. پس باید دید اگر جهش قبلى فقط با نداشتن بلو رى به مشکل خورد، این بار چه اتفاقى در عرضه زود هنگام میافته.
  من هنوز هم معتقدم این پروژه آخرین ریسک مایکروسافت در دنیاى بازى و اعتماد هیت مدیره و سهام دارها به این بخش از این برند عظیم هست. هر چند به نظر من حضور مایکروسافت کاملا الزامى و تضمین کننده پیشرفت صنعت بازى هست.

  0
  0
  • پنکه گفت:

   این نسل هر ۲ کمپانی کل کل سخت افزاری پیدا کردن که به نظرم تقصیرش گردن سونیه که اول نسل اول هر ویدیوش قدرت وان رو مسخره میکرد !!
   تو آلمان مردم تلویزیون FHD هم به زور میخرن چون میگن نیازی بهش نیست دیگه UHD بماند
   به نظرم اسپنسر چنتا سورپرایز داره باید تا E3 منتظر موند

   0
   0
  • Hanna, با نظرت موافقم مخصوصا پاراگراف آخرت که منم یکبار همین نظر رو دادم و دقیقا این میتونه آخرین ریسک مایکرو در صنعت گیم باشه اما وجود مایکرو به نفع این صنعته..

   0
   0
 • جرا از بحثی که بین فنای سونی و مایکرو راه افتاده اما باید بگم که هیچ مغازه داری نمیگه ماست من ترشه! اسپنسر خیلی مدیر بزرگی هست اما در مورد بعضی از ساخته های مایکروسافت با اینکه تعریف هم کرده بود و افتخار هم میکرد ولی دیدیم که بعد از عرضه هم نمره قابل قبولی نگرفت و هم اونطور که گفته میشد نبود اما خوب اسکورپیو یک کنسوله و ماجرا فرق میکنه. اینجا همه چی دست سازندگان بازی هست که چطور بازی رو بهینه کنن روی این کنسول، مثلا اگر درامدزایی بازی با بقیه کنسولا یکی باشه ممکنه بعضی از کمپانیها هزینه اضافی واسه کیفیت بهتر رو نکنن و این بستگی به فروش کنسولشون داره.بهرحال این شرکتهای بازیسازی هستند که باید از قدرت اسکورپیو استفاده کنن و وقت و دقت بیشتری واسه ساخت بازی بزارن. اسپنسر هم که قبلا گفته اجباری نیست که همه حتما ۴k واسه این کنسول با
  سازن و دست کمپانیهارو باز گذاشته.

  0
  0
 • HannaH گفت:

  کامنت من که از صبح رفته براى تایید هنوز برنگشته اما یه سئوال. این داستان تایید مگر براى این نبود که کامنت ها فیلتر بشه. الان که دوباره همون شده با تاخیر!!!!

  0
  0
 • Norman گفت:

  اصلا چه دلیلی داره آدم بره اسکورپیو بخره وقتی که نه انحصاری فوق العاده ای براش میاد و هر چی هم بیاد برا پی سی هم منتشر میشه. خب آدم عاقل میره یک پی سی میخره بیشتر حال میکنه. تازه پی سی رو هم میشه ارتقاش داد ولی اینو نه. ولی Ps4 proحتی اگه فور کیش نیتیو نباشه ولی بازم بازی انحصاری عالی داره که با کیفیت نزدیک به۴kاجرا کنه.

  0
  0