لاین‌آپ ایکس‌باکس برای سال ۲۰۱۷ توسط عناوینی مانند Halo (شوتر) یا Gears of War رهبری نمی‌شود

۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۰

به جای آن ماکروسافت تمرکز خود را روی «تجربه‌های جدید با آی‌پی‌ متفاوت» گذاشته است.

با توجه به بازی‌هایی که ماکروسافت در برنامه دارد سال ۲۰۱۷ یک سال متفاوت برای ایکس‌باکس وان است. در یک توییت که رئیس ایکس‌باکس آقای فیل اسپنسر گذاشته است به نظر می‌رسد لاین‌آپ بازی‌های ماکروسافت برای ایکس‌باکس وان توسط عناوین FPS آن‌ها یعنی Halo و Gears of War رهبری نخواهد شد ، بلکه آن‌ها روی تجربه‌های جدید تمرکز دارند.

وی در توییتر خود در پاسخ به یکی از طرفداران که در رابطه با آی‌پی جدید پرسیده بود گفت:

بازی‌های ایکس‌باکس وان که امسال می‌آیند برای ما متفاوت است. توسط Halo/Gears هدایت نمی‌شود بلکه با تجربه‌های جدید و آی‌پی‌های متفاوت رهبری خواهد شد. یک سال خوبی را در انتظار داریم.

احتمالا منظور اسپنسر از FPS Halo عنوان RTS Halo آن‌ها به نام Halo Wars 2 است که در ماه فوریه برای ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

شاید در سال ۲۰۱۵ به دلیل عرضه Halo 5 :Guardians بتوان آن را به عنوان سالی که توسط Halo برای ایکس‌باکس رهبری شد دانست. در ۲۰۱۶ نیز با عرضه  Gears of War 4 می‌توان آن را سالی با رهبری این بازی در نظر گرفت. با این تفاسیر ، به نظر می‌رسد شاهد یک عنوان بزرگ Halo FPS یا Gears of War در سال جاری باشیم ، اگرچه که هردو نسخه این سری بازی‌ها به یقین در حال ساخت است.

نبودن یک عنوان جدید Halo یا Gears of War چیز جدیدی نیست چرا که یک وقفه سه ساله بین Halo 4 و Halo 5 وجود داشت. وضعیت Gears of War متفاوت است چرا که ماکروسافت این بازی را در سال ۲۰۱۴ دوباره از سر گرفت. اما به نظر نمی‌رسد که شاهد یک دنباله برای Gears of War 4 (که حتی رسما معرفی هم نشده) در سال ۲۰۱۷ باشیم. هم‌چنین سری بازی‌های Gears of War هیچ وقت به صورت سالانه چه توسط Epic games و چه توسط ماکروسافت عرضه نشده‌اند.

نظر اسپنسر در رابطه با «تجربیات جدید با آی‌پی‌ متفاوت» که عناوین سال ۲۰۱۷ ایکس‌باکس را هدایت می‌کنند می‌تواند به معنای چیزهای مختلفی باشد. در موضوع عناوین فِرست پارتی ، عنوان Sea Of Thieves از Rare و عنوان سندباکس Crackdown 3 از Regeant Games برای امسال برنامه‌ریزی شده‌اند. عنوان Scalebound از پلاتنیوم نیز برای ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی شده بود اما در هفته پیش کنسل شد. عنوان State of Decay 2 از ماکروسافت نیز قرار است امسال عرضه شود. اگر چه، همیشه شانس این وجود دارد که ماکروسافت چیزی کاملا متفاوت برای امسال معرفی کند.

یک المان دیگر که باید در نظر گرفته شود کنسول جدید ماکروسافت به نام پروژه اسکورپیو است که امسال عرضه خواهد شد.

شما انتظار چه چیزی از ماکروسافت در سال میلادی جاری دارید؟ در قسمت نظرات بیان کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید