گیب نول Portal 2 را به Half-Life ترجیح می‌دهد

۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۴

به نظر می‌رسد گیب نول(Gabe Newell) ساخت بازی‌های Half-Life را همانند ما به عنوان یک خاطره خوش نمی‌داند.

رئیس Valve آقای گیب نول دیروز یک پرسش و پاسخ در Reddit داشت و همان طور که انتظار می‌رفت انواع سوالات از او پرسیده شد. در هنگام چت، نول تایید کرد که وَلو چند پروژه‌ تایید نشده در برنامه دارد و هم‌چنین چند اطلاعات جالب را نیز افشا کرد.

در میان بسیاری از پاسخ‌هایی که داشت ، نول یک دید بسیار جالب که درباره سری بازی‌های Half-Life در مقابل Portal دارد را به اشتراک گذاشت. از او درباره محبوب‌ترین بازی یا سری بازی‌های وَلو پرسیده شد که همه از این که Half-Life را نام نبرده بود شکه شدند.

نول قبل از هجوم خوانندگان در رابطه با Half-Life جواب داد:

به نظر من Portal 2 بهترین عنوان تک نفره ماست. از بین عناوین چند نفره Dota 2 را بیشتر از همه بازی می‌کنم.

مشکلی که در رابطه با Half-Life برای من وجود دارد این است که من در مورد این عناوین بیشتر درگیر تصمیمات مربوط به بازی بودم بنابراین این برای من سخت است که به شکل دیگری غیر از مجموعه ای از چیزهایی که تاسف آن را می‌خورم نگاه کنم.

علاوه بر این وی گفت که «ساده‌تر» برای او این است که  طرفدار پروژه‌هایی باشد که چندان درگیر مراحل ساخت آن‌ها نبوده است.

اگرچه که نول چندان این نظر خود را باز و شفاف‌تر نکرد اما توضیح داد که کار کردن روی یک بازی با چنین سطح بالایی به معنای آن است که شما نیاز به یک سری شروط و توافق‌هایی دارید. او قبل نام بردن از Xen به عنوان یکی از افسوس‌هایش گفت:

اگر که درگیر ساخت یک بازی هستید همه چیز به بودن یک سری از چیزهایی که بر سر آن توافق شده ختم می‌شود. هرچیزی که در بازی وجود دارد قربانی چیزهایی است که در بازی نیست.

شاید Half-Life بعدی (اگر که بین پروژه‌های اعلام نشده وَلو باشد) او را تحت تاثیر قرار دارد. جالب است که درباره Lef 4 Dead صحبتی نشد.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید