فهرست پربازدیدترین بازی‌های استریم‌شده‌ی توییچ، در سال ۲۰۱۶ مشخص شد

۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰

فهرست پربازدیدترین بازی‌های استریم شده سرویس توییچ (Twitch) در سال گذشته، شامل تعداد کمی از بازی‌هاییست که به تازگی عرضه شده‌اند. اگرچه محبوبیت یک بازی در سرویس توییچ به معنای فروش خوب آن نیست، اما  بی‌شک نشان دهنده‌ی سلیقه‌ی کاربران این سرویس جهانی استریم زنده است. جهت دانستن پربازدیدترین بازی‌های سال گذشته میلادی، با گیمفا همراه باشید.

وب‌سایت GitHyp، که سرویسی در حوزه‌ی تجزیه و تحلیل داده‌هاست و چندی پیش نیز اقدام به انتشار لیست بیشترین بازی‌های تجربه شده از طریق سرویس استیم را در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد، در جدیدترین اقدامات خود، فهرست پربازدیدترین بازی‌های استریم شده‌ی سرویس توییچ را در همین بازه‌ی زمانی نیز مشخص کرد.

بر اساس این گزارش، تنها یک بازیست که در سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه گردیده و توانسته جزو ۵ بازی پربازدید سرویس توییچ قرار گیرد. بازی مورد بحث، Battlefield 1 نام دارد؛ اما نکته‌ی جالب توجه این است که رکورد تعداد بازدید استریم این بازی، مربوط به زمان رونمایی از آن است نه بعد از عرضه‌ی آن به بازار.

Overwatch دیگر عنوان تازه عرضه شده‌ایست که جزو فهرست پربازدیدترین بازی‌های سل گذشته‌ی توییچ قرار دارد و توانسته رتبه‌ی ششم را از آن خود کند. No Man’s Sky نیز دیگر بازی منتشر شده در سال ۲۰۱۶ است که موفق به رتبه‌ی دهم این فهرست شده است؛ اگرچه همانند آمار تعداد بازیکنان آن، افت و خیزهای زیادی را به خود دیده و در مقطعی در جایگاه چهل‌وچهارم (۴۴) نیز قرار گرفته است.

فهرست پنج بازی پربازدید سال ۲۰۱۶ توییچ به شرح زیر است:

  • Counter-Strike: Global Offensive /985.434 بازدیدکننده (دارای رتبه‌ی ۱ در سال ۲۰۱۵)
  • League of Legends / 931.460 بازدیدکننده (دارای رتبه ۲ در سال ۲۰۱۵)
  • Dota 2 / 588.619 بازدیدکننده (دارای رتبه ۳ در سال ۲۰۱۵)
  • Battlefield 1 / 354.264 بازدیدکننده (تازه‌وارد)
  • Hearthstone / 388.861 بازدیدکننده (دارای رتبه ۵ در سال ۲۰۱۵)

با تغییر معیار این فهرست به میانگین تعداد بازدیدکنندگان به‌ازای هر ساعت، شاهد تغییرات جزئی در این فهرست هستیم. پس از اعمال این معیار، با جابجایی رتبه‌ی دو بازی League of Legends و Counter-Strike: Global Offensive، و جایگزینی Hearthstone به جای Battlefield 1، شاهد ورود Overwatch به فهرست نهایی مد نظر خواهیم بود.

دو بازی Call of Duty: Infinite Warfare و Modern Warfare Remastered در فهرست جدید عملکرد خوبی از خود نشان نداده‌اند و به ترتیب در رتبه‌های ۱۹ و ۲۱ قرار گرفته‌اند.

فهرست ۵ بازی پربازدید، از نظر میانگین بازدید به‌ازای هر ساعت به شرح ذیل است:

  • League of Legends / 116.997 بازدیدکننده در هر ساعت (دارای رتبه ۱ در سال ۲۰۱۵)
  • Counter-Strike: Global Offensive / 59.730 بازدیدکننده در هر ساعت (دارای رتبه ۲ در سال ۲۰۱۵)
  • Dota 2 / 56.127 بازدیدکننده در هر ساعت (رتبه ۳ در سال ۲۰۱۵)
  • Hearthstone / 53.820 بازدیدکننده در هر ساعت (رتبه ۴ در سال ۲۰۱۵)
  • Overwatch / 23.315 بازدیدکننده در هر ساعت (تازه‌وارد)

پرواضح است که با توجه به موفقیت‌های اخیر بازی Overwatch، در ادامه شاهد افزایش محبوبیت آن باشیم. اگرچه به چالش کشیدن غول‌هایی نظیر Counter-Strike: Global Offensive، Dota 2 و League of Legends کار آسانی نیست.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید