میاموتو: توسعه‌ی نینتندو سوییچ توسط افراد جوان مدیریت شده است

۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰

روز گذشته را می‌توان روز نینتندو و نینتندو سوییچ خواند؛ چراکه بالاخره از این کنسول به صورت کامل پرده‌برداری شد و شاهد نشر اطلاعات فراوانی از آن بودیم. شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto)، توسعه‌دهنده و طراح نینتندو، در جریان گفتگویی که با وب‌سایت گلیکسل داشته است، در کنار تکذیب شایعات مربوط به بازنشستگی‌اش، در خصوص توسعه‌ی نینتندو سوییچ توسط افراد جوان نیز صحبت کرده است.

از زمانی که اعلام شد میاموتو در فرآیند ساخت کنسول نینتندو سوییچ نقشی ندارد، شایعات بسیاری مبنی بر بازنشستگی وی در سطح اینترنت پخش شد. وی ضمن تکذیب این موضوع، پیرامون توسعه‌ی نینتندو سوییچ بیان کرد:

“واقعیت این است که در آن زمان ما در خصوص دادن فرصت‌های بیشتر به اعضای جوان شرکت و همچنین دادن فرصت رهبری و مدیریت یک تیم، صحبت می‌کردیم. بنابراین به جای اینکه من مدیر تیم (توسعه) باشم، این وظیفه را بین دیگر افراد تقسیم کردیم.

اعضای جوان ما در شرکت نینتندو وظیفه‌ی مدیریت توسعه‌ی کنسول نینتندو سوییچ را عهده‌دار شدند و واقعاً همان‌ها بودند که باعث شدند به اینجا برسیم و این سیستم را طراحی کردند. آن‌ها کسانی هستند که واقعاً در فرآیند ساخت، زحمت کشیدند.”

حمایت نینتندو از اعضای جوانش، با وجود داشتن افراد خلاقی همانند میاموتو، عملی‌ست که در دراز مدت به تاثیرات مثبتی بر صنعت بازی‌های ویدئویی و بخش سخت‌افزارش خواهد گذاشت. کنسول مورد انتظار نینتندو سوییچ، روز جمعه ۱۳ اسفند ماه (۳ مارس ۲۰۱۷ میلادی) با قیمت ۳۰۰ دلار وارد بازار خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید