استودیوی گوریلا کمبریج به‌زودی بسته خواهد شد | سونی در حال بازسازی استودیوهای اروپایی‌ست

۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰

بالاخره شایعات گذشته که خبر از بسته شدن استودیوی گوریلا کمبریج (Guerilla Cambridge) می‌دادند، توسط اعلام رسمی سونی به واقعیت تبدیل شدند؛ استودیویی که تجربه‌ی زیبای بازی Killzone: Mercenary را برایمان به ارمغان آورد. این استودیو اعلام کرده است که متاسفانه این خبر صحت دارد و به زودی کارمندان این شرکت اخراج خواهند شد.

طبق گفته‌ی این شرکت، اتخاذ این تصمیم پس از بررسی‌های فراوان پروژه‌ها و منابع برند پلی‌استیشن گرفته شده است و به منظور رسیدن به اهداف این برند، لازم است تا سونی تغییراتی در ساختار استودیوهای اروپایی خود بگیرد. البته شایان ذکر است که این تصمیم تاثیری بر استودیوی اصلی گوریلا گیمز واقع در آمستردام ندارد؛ استودیوی که از جمله مهم‌ترین پروژه‌هایش می‌توان به سری محبوب Killzone و بازی در دست توسعه‌ی Horizon: Zero Dawn اشاره کرد.

“ما قبول داریم که اتخاذ این تصمیم به این معنی‌ست که کارمندان با استعداد زیادی را از دست خواهیم داد، اما (این تصمیم) به منظور تمرکز بیشتر بر روی دیگر استودیوهایمان و پروژه‌های هیجان‌انگیز در دست توسعه‌شان است، (حمایت از پلی‌استیشن VR همچنان ادامه دارد). ما معتقدیم که در آینده به موقعیت بهتر و قوی‌تری خواهیم رسید و قادر به ارائه‌ی بهترین محتواها با بالاترین کیفیت ممکن، به بازیکنان خواهیم بود. این تصمیم ارتباطی به بازی‌های خارق‌العاده و خدمات بی‌نظیری که استودیوی گوریلا کمبریج ارائه می‌داد، ندارد.”

با این حال، سونی اعلام کرده است که تلاش خواهد کرد تا اعضای این استودیو را برای دیگر پروژه‌های در دست توسعه‌ی خود به استخدام درآورد و مانع بیکار شدن افراد با استعداد گردد. این استودیو بیش از ۱۹ سال قدمت دارد و در گذشته با نام SCEE Cambridge شناخته می‌گردیده است. از جمله پروژه‌های این استودیو می‌توان به RIGS: Mechanized Combat League (برای پلی‌استیشن VR)، MediEvil، Primal و همچنین Killzone: Mercenary اشاره کرد.

ماه آینده‌ی میلادی شاهد عرضه‌ی بازی مورد انتظار Horizon: Zero Dawn از سوی شعبه‌ی اصلی استودیوی گوریلا خواهیم بود. بازی مذکور به صورت انحصاری در روز سه‌شنبه ۱۰ اسفند ماه (۲۸ فوریه میلادی) برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید