فهرست فروش هفتگی ژاپن | بازار آرام و قدرت ثابت ۳DS و پلی‌استیشن ۴

۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳

مانند هر هفته، در این هفته نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پر فروش‌ترین نرم‌افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را می‌بینیم. با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ای دیگر بررسی کنیم.

امروز چهارشنبه است و طبق عادت هر هفته، با فهرست فروش هفتگی ژاپن که از طرف Media Create منتشر می‌شود، همراه هستیم. آمار این هفته را می‌توان آمار اولین هفته سال نو میلادی در ژاپن تلقی کرد که از ۲ تا ۸ ژانویه ۲۰۱۷ را شامل می‌شود. بازار نرم افزار ها و سخت‌افزار های ژاپن در این هفته آرام و بدون اتفاق خاصی دنبال شد و مانند همیشه شاهد فروش خوب بازی‌ها و کنسول دستی محبوب نینتندو، یعنی ۳DS و همچنین موفقیت کنسول پلی‌استیشن ۴ هستیم.

شما می‌توانید در زیر فهرست پرفروش ترین‌ نرم افزارهای هفته گذشته در ژاپن را مشاهده کنید. مانند همیشه لازم است اشاره کنیم که آماری که Media Create ارایه می‌کند، تنها فروش فیزیکی و خرده  فروشی محصولات را بیان می‌کند و شامل فروش دیجیتالی بازی‌ها و کنسول‌ها نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان فروش کلی را به صورت دقیق ارایه کرد اما نمونه خوب و مفیدی در دسترس‌ ما قرار می‌گیرد.۱٫

۱٫ Super Mario Maker for 3DS – ۳DS – ۱۰۰,۳۰۸ / ۸۹۰,۸۳۸
۲٫ Pokémon Sun/Moon – ۳DS – ۹۰,۲۹۸ / ۳,۰۳۹,۵۸۵
۳٫ Momotaro Dentetsu 2017: Tachiagare Nippon!! – ۳DS – ۴۷,۹۰۵ / ۲۴۴,۳۵۷
۴٫ Minecraft: PlayStation Vita Edition – PSV – ۳۲,۰۳۱ / ۱,۰۷۴,۴۹۴
۵٫ Miitopia – ۳DS – ۲۳,۸۶۷ / ۱۴۴,۸۳۸
۶٫ Yo-kai Watch 3: Sukiyaki – ۳DS – ۲۳,۶۹۸ / ۵۸۵,۲۰۶
۷٫ Final Fantasy XV – PS4 – ۲۳,۳۴۶ / ۹۰۷,۷۶۸
۸٫ Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo – ۳DS – ۱۵,۵۱۲ / ۱۰۱,۳۵۴
۹٫ Yakuza 6 – PS4 – ۱۳,۸۲۵ / ۳۲۶,۳۲۵
۱۰٫ Jikkyou Powerful Pro Baseball Heroes – ۳DS – ۱۳,۷۶۶ / ۷۳,۵۶۰
۱۱٫ Minecraft: Wii U Edition – Wii U – ۱۳,۳۹۱ / ۲۷۱,۰۴۴
۱۲٫ Mario Party: Star Rush – ۳DS – ۱۰,۲۹۳ / ۱۴۵,۳۱۸
۱۳٫ Grand Theft Auto V – PS4 – ۹,۵۱۳ / ۲۳۵,۳۵۲
۱۴٫ Mario Kart 7 – ۳DS – ۸,۹۴۶ / ۲,۷۲۳,۳۰۲
۱۵٫ Watch Dogs 2 – PS4 – ۸,۷۱۸ / ۹۷,۹۵۵
۱۶٫ Kirby: Planet Robobot – ۳DS – ۸,۲۲۵ / ۵۲۵,۲۲۶
۱۷٫ Sumikko Gurashi: Mura o Tsukurundesu – ۳DS – ۸,۱۴۱ / ۱۴۵,۷۲۲
۱۸٫ New Super Mario Bros. 2 – ۳DS – ۷,۷۸۵ / ۲,۵۱۶,۲۴۹
۱۹٫ Yo-kai Watch 3 – ۳DS – ۷,۰۰۲ / ۴۱,۴۳۰
۲۰٫ Battlefield 1 – PS4 – ۶,۷۷۰ / ۲۴۴,۴۰۶

همچنین می‌توانید در زیر، فهرست پرفروش ترین سخت افزارها را در هفته گذشته در ژاپن مشاهده کنید:

 1. PS4 – ۷۳,۴۲۱
 2. New 3DS LL – ۴۵,۸۰۹
 3. Vita – ۲۵,۴۸۷
 4. ۲DS – ۲۰,۲۵۹
 5. PS4 Pro – ۹,۹۱۶
 6. New 3DS – ۴,۳۴۲
 7. Wii U – ۲,۵۸۹
 8. PS3 – ۱,۰۰۲
 9. Xbox One – ۲۲۱
 10. ۳DS – ۷۲
 11. ۳DS LL – ۴۰

در فهرست فروش بازی‌ها مشاهده می‌کنیم که نسخه ۳DS عنوان Super Mario Maker توانسته خود را به صدر جدول برساند و حریف قدرتمند خود، یعنی Pokémon Sun/Moon را کنار بزند. این هفته نیز شاهد موضوع تکراری صدر نشینی مطلق بازی‌های کنسول دستی ۳DS هستیم و البته در جایگاه چهارم، عنوان Minecraft: PlayStation Vita Edition را مشاهده می‌کنیم که نشان می‌دهد بازی کردن ماینکرفت برروی کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا محبوب و پر طرفدار است. در رده‌های بعدی جدول فروش نرم افزارها، مورد خاصی به چشم نمی‌خورد و آرامش بر بازار حاکم است اما باز هم به بحث فروش عجیب و کمی غیر قابل انتظار عنوان The Last Guardian می‌رسیم. این بازی در هفته گذشته توانست خود را به زحمت به جمع ۲۰ بازی پر فروش برتر جای دهد اما در این هفته باز هم مشاهده می‌کنیم که از این جمع خارج شده است. پیش از این نظریه‌هایی در مورد فروش نه چندان خوب The Last Guardian مطرح کردیم و آن را عنوانی (بیشتر برای) بزرگ سالان خواندیم که کاملا منطقی نیز به نظر می‌رسد.

در فهرست فروش سخت افزارها شاهد فروش خوب و صدر نشینی کنسول پلی‌استیشن ۴ هستیم و مانند همیشه در پشت سر آن، کنسول دستی ۳DS را مشاهده می‌کنیم. میزان فروش کنسول‌ها نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است و شاید تا انتشار کنسول نینتندو سوییچ، همین وضع باقی بماند (مگر این که عنوانی محبوب در ژاپن عرضه شود).

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید