سونی نسخه‌های ویژه Horizon: Zero Dawn را برای انتشار در ژاپن معرفی کرد

۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۰

شعبه کشور ژاپن شرکت سونی در اطلاع‌رسانی اخیر خود عنوان کرد که بازی Horizon: Zero Dawn در کشور ژاپن دو نسخه ویژه دریافت خواهد کرد.

نسخه‌های Limited Editions شامل یک نسخه فیزیکی و یک نسخه دیجیتالی خواهد بود. قابل توجه است که هر دو نسخه Limited Editions به صورت ارتقاهای رایگان برای نسخه استاندارد عرضه می‌شوند بدین معنا که درصورت پیش‌خرید بازی قبل از عرضه در ژاپن، شامل دریافت ارتقا رایگان به نسخه Limited Editions می‌شوند؛ که این اتفاق در تاریخ ۳ مارس(۱۳ اسفند) فقط چند روز بعد از انتشار این عنوان در آمریکا در تاریخ ۲۸ فوریه(۱۰ اسفند) و انتشار آن در اروپا در تاریخ ۱ مارس(۱۱ اسفند) رخ می‌دهد.

نسخه دیجیتال این عنوان اساسا با نسخه‌ی منتشر شده در آمریکا یکسان خواهد بود (با این تفاوت که در آمریکا، این نسخه ۱۰ دلار گران‌تر از نسخه استاندارد است)، به‌علاوه، زره نورا به عنوان امتیاز انحصاری پیش خرید شرکت گیم‌استاپ (Gamestop) توزیع می‌شود:

  • لباس محافظت نورا + کمان + بسته ماشین تله‌گذاری نورا
  • لباس رنجر طوفان کارجا + کمان + بسته بازرگانی کارجا
  • لباس پیشگامی بانوک + کمان + بسته مسافر بانوک
  • زمینه‌های اختصاصی پلی‌استیشن ۴ (تم‌ها)
  • کتاب هنری دیجیتالی “The Art of Horizon Zero Dawn”

نسخه فیزیکی محدود شده نیز موارد مشابه را خواهد داشت. هر دو نسخه به قیمت ۶۹۰۰ ین یعنی ۵۹ دلار فروخته می‌شوند که همان قیمت نسخه استاندارد در زمان عرضه‌اش است.

تنها جنبه منفی برای افراد ژاپنی این است که نمی‌توانند نسخه کلکسیونی را دریافت کنند.

این اصلا شگفت آور نیست تا شرکت سونی، که این‌گونه معاملات را برای اولین بار انجام نمی‌دهند، تمام سعی‌شان را برای تبلیغ محلی عنوان Horizon: Zero Dawn در ژاپن انجام می‌دهند. اگر تنها بتوان یک بازی از بازی‌های ساخته شده توسط توسعه‌دهندگان غربی پلی‌استیشن نام برد که شانس خوبی برای موفقیت در کشور ژاپن هنگام سال ۲۰۱۷ را داشته باشد، آن عنوان استودیوی گوریلا گیمز است.

نه تنها این عنوان در سبک نقش آفرینی بوده، بلکه جهان‌باز بودن نیز امتیاز بالایی به آن می‌دهد که اخیرا به طور ثابت شده‌ای در کشور ژاپن طرفداران زیادی کسب کرده و محبوب شده است. حتی “دایناسورهای رباتی” به گونه‌ای در این عنوان قرار داده شده‌اند تا برای جلب توجه کردن مخاطبین ژاپنی مناسب باشند، و این حقیقت که توسعه‌دهندگان گوریلا گیمز درحال کار با هیدئو کوجیما هستند، ممکن است در موفقیت این عنوان نقش مهمی را بازی کند.

در تاریخ ۸ مارس(۱۸ اسفند) خواهیم دید که این عنوان برای شروع کارش، چگونه در مدیاکریت (Media Create) امتیاز خواهد گرفت. خیلی جالب است اگر ببینیم که طرفداران ژاپنی این عنوان را بپذیرند یا نه.

همچنین امروز در مصاحبه با هیدئو کوجیما، او مجموعه لگو مخصوصی را در مورد این عنوان نشان داد. چه زمان‌بندی خوبی.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید