سری IGI از بازنشستگی در می‌آید

۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹

استودیوی آرتپلنت (Artplant) امتیاز سری IGI را از اسکوئر انیکس به‌دست آورد. اینطور که گزارش‌ها خبر می‌دهند، IGI برای یک ماموریت دیگر باز می‌گردد.

سری Project IGI برای نخستین بار در سال ۲۰۰۰ منتشر گردید. این بازی توسط استودیوی اینرلوپ (Innerloop) توسعه داده شده بود و به واسطه Eidos Interactive انتشار یافت. سپس شاهد عرضه نسخه دوم این بازی با نام I.G.I.-2: Covert Strike بودیم سپس استودیوی Innerloop ورشکست شد و دیگر خبری از سری IGI شنیده نشد.

نکته مهم و قابل توجه این است که استودیوی نوروژی آرتپلنت توسط همان کارمندان استودیوی اینرلوپ تاسیس شده پس این سری باری دیگر به دست سازندگان پیشین خود بازگشته و آن‌ها قصد دارند پس از گذشت ۱۴ سال سری را زنده کنند. مدیرعامل استودیوی آرتپلنت نیز به این نکته اشاره دارد که آن‌ها بالاخره بازی برای ناشر نمی‌سازند بلکه با مالکیت‌ آ‌ی‌پی‌هایی که پیش‌تر ایجاد کرده‌ بودند بدون دخالت ناشر برای خودشان بازی می‌سازند.

البته منتظر نسخه ریمستر یا بازسازی شده دو بازی قبلی سری نباشید چراکه اسکوئر انیکس‌ همچنان مالک دو بازی پیشین است. درصورت معرفی رسمی عنوانی دیگر از سری Project IGI شاهد یک شروع جدید یا نسخه سوم خواهیم بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید