مایکروسافت گزارش عملکردی ایکس‌باکس در سال ۲۰۱۶ را انتشار داد

۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶

با تمام شدن سال ۲۰۱۷ مایکروسافت با انتشار پستی در سایت ایکس‌باکس آمار و اطلاعاتی از وضعیت عملکردی ایکس‌باکس وان در این سال را انتشار داده است.

مایکروسافت با به پایان رساندن سال ۲۰۱۶ قصد دارد تا افتخارات و دستاوردهای سال گذشته خود را به اشتراک گذارد. در نوامبر امسال برند ایکس‌باکس ۱۵ ساله شد و همچنین در سال گذشته نیز شاهد معرفی کنسول جدید وان اس بودیم. شما می‌توانید بررسی عملکرد کنسول ایکس‌باکس در سال ۲۰۱۶ را در اینجا مشاهده نمایید.

تعطیلات امسال برای برند ایکس‌باکس بسیار طلایی بود و شاهد ۳.۹ میلیارد ساعت گذراندن در ایکس‌باکس لایو توسط بازی‌بازان بودیم. این مقدار فعالیت رکوردی برای ایکس‌باکس لایو از زمان انتشار حساب می‌شود و حدود ۲۳ درصد بیشتر از سال گذشته است.

در ادامه مایکروسافت به شکل لیست‌وار دستاوردهای سال ۲۰۱۶ را انتشار داده است.

  • دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان شاهد انتشار نزدیک به ۴۰۰ بازی جدید در سال ۲۰۱۶ بودند که شامل عناوین انحصاری تحسین شده‌ای چون Gears of War 4 و Forza Horizon 3 است.
  • Forza Horizon 3 تبدیل به پرفروش‌ترین بازی ریسینگ سال ۲۰۱۶ درکنار تحسین شده‌ترین بازی سبک خود شده است. همچنین این بازی بیشترین مقدار فروش را در هنگام عرضه نسبت به تمامی عناوین سری Forza تجربه کرده است. سری Forza همچنان پیشرفت می‌کند و هم‌اکنون بیش از ۱۴ میلیون بازی‌باز یکی از عناوین سری را برروی ایکس‌باکس وان یا ویندوز ۱۰ تجربه کرده‌اند.
  • Gears of War 4 مورد تحسین منتقدین قرار گرفت و بازخوردهای فوق‌العاده‌ای برای بخش داستانی، Horde 3.0 و تجربه بخش چندنفره کسب نمود. درکنار این شاهد پشتیبانی این بازی از HDR برروی ایکس‌باکس وان اس و همچنین ۴K برروی ویندوز ۱۰ درکنار کراس پلی و بخشی از عناوین Xbox Play Anywhere بودیم. این بازی با توجه ویژه بازی‌بازان روبه‌رو بوده و از زمان عرضه ۲۳ میلیون بازی Horde و چندنفره توسط جامعه ایکس‌باکس لایو تجربه شده است. در کنار این‌ها شاهد بازگشت سری Gears به eSports بودیم و با جایزه ویژه یک میلیون دلاری خود توجه ویژه بازی‌بازان eSports را به خود جلب کرد.

  • امسال شاهد انتشار برنامه Xbox Play Anywhere بودیم که به شما اجازه می‌دهد بدون پرداخت هزینه اضافی بازی را در دو مکان دریافت کنید. همچنین ذخیره سازی‌ها و اچیومنت‌ها نیز همراه شما می‌آیند. از جمله عناوین این برنامه می‌توان به Gears of War 4 ،Forza Horizon 3 ،ReCore ،Killer Instinct: Definitive Edition ،Everspace و Astroneer اشاره کرد.
  • دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان حدود ۲۶۵ میلیون ساعت تجربه بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ برروی ایکس‌باکس وان را در سال ۲۰۱۶ داشته‌اند. عناوین تحسین شده‌ای چون Red Dead Redemption ،Call of Duty 2 ،Call of Duty  ،Call of Duty: Black Ops ،Call of Duty: World at War ،Mass Effect 2 ،Mass Effect 3 ،The Elder Scrolls IV: Oblivion و Skate 3 در سال ۲۰۱۶ به سرویس اضافه شدند.
  • امسال سالی بسیار عالی برای برای عنوان Minecraft بود. سال ۲۰۱۶ در کنار انتشار نسخه Minecraft: Education Edition، شاهد عرضه بیش از ۲۰ به‌روزرسان مختلف برای بازی بودیم که ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کرد. همچنین سه پلتفرم جدید گیر وی‌آر، اکولیوس ریفت و اپل تی‌وی نیز میزبان این بازی بودند.
  • تنها در نوامبر سال ۲۰۱۶ شاهد فعالیت ۲.۹ میلیارد ساعتی بازی‌بازان برروی دستگاه‌های ویندوز ۱۰ بودیم که نسبت به نوامبر سال گذشته افزایش ۱۲۷ درصدی داشته است.
  • ایکس‌باکس لایو توسط یک تحقیق مستقل توسط IHS Markit در ایالات متحده و بریتانیا به‌عنوان سریع‌ترین و مورد اطمینان‌ترین شبکه گیمینگ شناخته شده شد.

  • از زمان عرضه ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۰۰ ویژگی جدید به سیستم عامل کنسول اضافه شده است. امسال نیز شاهد عرضه ویژگی‌هایی چون Clubs و LFG درکنار موزیک پس‌زمینه و کورتانا بودیم.
  • طرفداران حدود ۲.۴ میلیون کنترلر شخصی سازی شده در Xbox Design Lab طراحی کرده‌اند و این تنها شامل بررسی مناطق ایالات متحده، کانادا و پورتوریکو است.

در ادامه مایکروساقت از موفقیت‌های سخت افزار جدید خود یعنی ایکس‌باکس وان اس گفت که این کنسول از جمله پرفروش‌ترین سخت‌افزارهای تعطیلات امسال بوده و درکنار آن شاهد پرفروش‌ترین کنسول چهار ماه متوالی ایالات متحده و بریتانیا هستیم.

در پایان نیز مایکروسافت از سال ۲۰۱۷ گفت که به‌نظر آنان امسال بسیار خاص خواهد بود چراکه درکنار عرضه بازی‌های موردانتظار، شاهد انتشار کنسول پروژه اسکورپیو هستیم. در سال ۲۰۱۷ شاهد عرضه به‌روزرسانی‌های هیجان انگیز برای ایکس‌باکس لایو و همچنین عرضه عناوین تحسین شده انحصاری برای کنسول‌ ایکس‌باکس هستیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید