اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne – بخش دوم: کسب Insight و کاربرد آن ها

۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰

Bloodborne یک شاهکار در در تمام زمینه ها بود. بازی که یکی از بی‎نقص ترین عناوینی است که در نسل هشتم منتشر شده است و در تک تک بخش های خود از گرافیک و گیم‌پلی گرفته تا صداگذاری و … کیفیت فوق العاده بالایی دارد و شهر Yharnam یکی از مخوف‌ترین شهرها و محیط‌هایی است که تا به حال بازی‎های رایانه‎ای به خود دیده‌اند. ارزش تکرار این شاهکار بسیار بسیار بالاست و حتی با وجود بارها بازی کردن Bloodborne، به هیج وجه این عنوان برای ما خسته کننده نمی‌شود و باز هم دوست داریم تا آن را تجربه کنیم. بر طبق قولی که داده بودم بعد از راهنمای عنوان دارک سولز ۳، نوبت به راهنمای قدم به قدم بازی Bloodborne می رسد که تصمیم گرفتم تا با توحه به شناخت و تسلط کاملی که از این عنوان دارم و ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه شود. لازم به ذکر است که این مطالب از ان جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آنها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Bloodborne برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است.

راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne

 قصد داریم تا این راهنما را به صورت قسمت های یک روز در میان برای شما قرار دهیم تا اگر دوباره قصد دارید این بازی را انجام دهید به برخی نکاتی که شاید در دفعات قبلی متوجهشان نبوده اید دست پیدا کنید و تمام موارد مخفی و آیتم های مهم و پنهان در بازی را کاملا بشناسید. اگر هم که می خواهید بازی را از ابتدا برای اولین بار اغاز کنید و تا به حال به خاطر سختی بازی و… می ترسیده اید، اکنون با این راهنمای فارسی و قدم به قدم، احساس بهتری برای شروع بازی داشته باشید افراد و بازیبازان بیشتری بتوانند پای به این دنیای شاهکار بگذارند و قطعا بعد از این بازی است که تازه عاشق دارک سولز هم خواهند شد. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود نیز به مانند راهنمای شخصیت های دارک سولز ۳ مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. امروز با دومین قسمت از سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. لازم به ذکر است قبل از آن که بخواهیم وارد راهنمای قدم به قدم از شروع بازی و پیشروی در مراحل را آغاز کنیم باید برخی از موارد مهم در بازی را طی دو قسمت برای شما عزیزان شرح دهیم تا بعد از آن وارد راهنمای اصلی بازی شویم. مواردی مانند کاوننت ها در بازی که قسمت قبل برای شما عزیزان شرح داده شد و امروز با نحوه چگونگی کسب و استفاده از ایتم Insight در خدمت شما خواهیم بود. با دومین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Bloodborne که به نحوه چگونگی کسب و استفاده از ایتم Insight می پردازد با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

تعداد Insight را در گوشه بالای سمت راست تصویر می بینید

در بازی Bloodborne یک واحد پولی دیگر غیر از بلاد اکو ها به نام Insight نیز معرفی می شود. با این ایتم شما می توانید از فروشگاه مخصوصی که در بیرون chapel در Hunter’s Dream قرار دارد با خرج کردن Insight، ایتم های مختلفی مثل لباس ها و سلاح هایی خاص را که با بلاداکوها قابل خرید نیستند خریداری کنید.

تعداد Insight به نوعی میزان آگاهی و اطلاعات شما از غیر انسان هاست که با گشت و گذار و کشتن آنها به دست اورده اید

این آیتم البته پیچیدگی کمتری نسبت به Humanity در دارک سولز و World Tendency در دیمونز سولز دارد. چگونه Insight کسب کنیم؟ چگونه Insight فارم کنیم؟ نحوه استفاده از Insight چگونه است؟ اینها مواردی هستند که در ادامه برای شما عزیزان با ذکر چند مورد ساده گفته خواهند شد.

شما می توانید یک Insight خرج کنید تا از بازیبازان دیگر برای Co op کمک بطلبید.

برای چه به Insight نیاز دارید؟

 • شما یک Insight نیاز دارید تا بتوانید لول اپ کنید و عروسک زنده شود.
 • شما یک Insight نیاز دارید تا گروهی از Messenger ها در Hunter’s Dream نزدیک عروسک ظاهر شوند و به شما Beckoning Bell و Silencing Blank را بدهند.
 • هر یک عدد Insight، از میزان Beasthood می کاهد. استفاده از آن برعکس، میزان Beasthood را بالا می برد.
 • هر یک عدد Insight میزان دفاع و مقاومت در برابر Frenzy را کم میکند.
 • با یک عدد Insight دشمنان Mad One در مبارزه با  Witch of Hemwick ظاهر می شوند و اگر این ایتم صفر باشد آنها در مبارزه ظاهر نخواهند شد.
 • شما ۱۰ Insight نیاز دارید تا بتوانید از فروشگاه  Insight Bath Messenger خرید کنید.
 • با داشتن ۱۵ عدد عدد Insight و بالاتر،  Church Doctor ها در Cathedral Ward شروع به پرتاب projectile هایی از لامپ های خود به سمت شما می کنند.
 • با داشتن ۱۵ عدد عدد Insight و بالاتر، Gehrman که بیرون از خانه در Hunter’s Dream خوابیده است در خواب صحبت می کند.
 • با داشتن ۱۵ عدد عدد Insight و بالاتر، Mad One ها در مناطق مختلف Hemwick Charnel Lane ظاهر می شوند البته بعد از فهمیدن پسوورد.
 • شما باید ۳۰ Insight داشته باشید قبل از این که به دنیای بازیباز دیگری حمله کنید.
 • در تعدادهای خاص و مشخصی از Insight، مانند ۱۵، دشمنان قدرتمندتر می شوند.
 • تعداد Insight بالاتر از ۴۰ باعث می شود تا موجودات غول پیکر Lesser Amygdala در منطقه Cathedral Ward و دیگر مناطق که از ساختمان ها آویزان هستن برای شما قابل دیده شدن شوند.
 • تعداد ۵۰ عدد Insight باعث تغییر در Hunter’s Dream می شود حتی قبل از این که بازی را به فاز  blood moon برده باشید.
 • معمولا وقتی که تعداد Insight ها از ۶۰ عدد بالاتر می رود صدای گریه یه نوزاد از فواصل دور در تمام مناطق بازی غیر از Hunter’s Dream شنیده می شود.

شما می توانید با Insight از فروشگاه Insight Bath Messenger که در بیرون chapel در Hunter’s Dream قرار دارد، خرید کنید.

البته گفته می شود که موارد دیگری نیز به تعداد این الیتم شما بستگی دارند اما در حال حاضر چیزی ثابت نشده است. حالا بد نیست بدانیم با این ایتم چه کار باید بکنیم.

 • شما می توانید با Insight از فروشگاه Insight Bath Messenger که در بیرون chapel در Hunter’s Dream قرار دارد، خرید کنید.
 • شما می توانید یک Insight خرج کنید تا از بازیبازان دیگر برای Co op کمک بطلبید.
 • بعد از اپدیت ۱٫۰۷ بازی، ما برای به کمک طلبیدن Old Hunter ها با استفاده از old Hunter Bell باید یک Insight مصرف کنید.
 • برخی دشمنان خاص مانند “مغزخورها” از شما Insight می دزدند و قابل بازگشت هم نیست.

لازم به ذکر است که تعداد Insight های شما با مرگتان کاسته نخواهد شد و اگر نیز برای کمک طلبیدن از یک بازیباز دیگر آن را خرج کنید و در نهایت ان بازیباز به خاطر مشکلات نت یا هر دلیل دیگری موفق به آمدن به دنیای شما نشود این ایتم از شما کسر نخواهد شد و تنها وقتی خرج می شود که بازیباز به دنیای شما وارد شود.

با یک عدد Insight دشمنان Mad One در مبارزه با Witch of Hemwick ظاهر می شوند و اگر این ایتم صفر باشد آنها در مبارزه ظاهر نخواهند شد.

به دست اوردن Insight:

شما می توانید نهایتا تا ۹۹ عدد Insight را همراه خود داشته باشید. این ایتم از راه های زیر به دست می اید:

 • یک عدد Insight برای ورود به منطقه مبارزه با باس داده می شود.
 • دو عدد Insight برای شکست هر باس داده می شود.
 • یک عدد Insight برای هر استفاده از ایتم Madman’s Knowledge داده می شود.
 • یک عدد Insight برای شکست یک باس در حالی که دارید به یک نفر دیگر به صورت Co op کمک می کنید.
 • یک عدد Insight برای شکست بازیبازی که به دنیای وی حمله کرده اید.
 • تعداد مختلفی Insight در ازای صحبت با شحصیت های مختلف و انجام ماموریت ها به شما داده می شود.
 • دو عدد Insight برای هر استفاده از ایتم Great One’s Wisdom داده می شود.
 • سه عدد Insight برای هر استفاده از ایتم One Third of Umbilical Cord داده می شود.
 • یک عدد Insight برای هر استفاده از ایتم Blood Dreg داده می شود.
 • یک عدد Insight برای هر استفاده از ایتم Blood Dreg داده می شود.
 • همچنین برای پیدا کردن برخی محل های خاص مانند یافتن  Annalise, Queen of the Vilebloods در Cainhurst Castle و یا ورود به Abandoned Old Workshop نیز به شما در تعداد مختلفی Insight تعلق خواهد گرفت.

تعداد Insight بالاتر از ۴۰ باعث می شود تا موجودات غول پیکر Lesser Amygdala در منطقه Cathedral Ward و دیگر مناطق که از ساختمان ها آویزان هستن برای شما قابل دیده شدن شوند.

اگر قصد دارید تا Insight فارم کنید و نیاز به منابع نامحدودی از این ایتم دارید میتوانید از ۳ راه زیر استفاده کنید:

 • ایتم Madman’s Knowledge را می توانید از فروشگاه Bath Messenger که در Hunter’s Dream قرار دارد بخرید و ان را برای کسب Insight استفاده کنید. یعنی لازم است که بلاد اکو فارم کنید و بارها و بارها Madman’s Knowledge بخرید.
 • شما می توانید هر بار که میخواهید برای کمک به دیگر بازیبازان به دنیای انها احضار شوید و Insight کسب کنید.
 • شما می توانید هر چند بار که میخواهید به دنیای دیگر بازیبازان حمله کنید و با شکست آنها Insight کسب نمایید.

برای حضور در بازی دیگر بازیبازان به عنوان مهمان و نه به عنوان این که خودتان میزبان باشید نیاز به استفاده از زنگ Small Resonant Bell دارید که باید از فروشگاه Insight Bath Messenger که در بیرون chapel در Hunter’s Dream قرار دارد، خریداری کنید.

از قسمت بعدی این راهنما وارد مسیر پیشروی و روند اصلی بازی خواهیم شد. شما می توانید قسمت قبلی این راهنما را نیز مطالعه نمایید تا بیشتر با کاوننت های بازی (بدون محاسبه کاوننت های دی ال سی) آشنا شوید.

 

 

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • dante 2012 گفت:

  سلام خدمت همه ی دوستان ، من بازی blooodborne رو تموم کردم ، خیلی مدت زیادیه که دنبال DLCش هستم متاسفانه نتونستم پیدا کنم کسی هست که داشته باشه به من بده (خریدارم یا تعویض) ، اگر نسخه GOTY باشه بهتره ، ریجن بازی هم ۲ه
  خیلی ممنون

  0
  0
 • MehrdadPS4 گفت:

  بازی bloodborne به خاطر سیستم جاخالی دادن و تشویق به حمله بعد از خوردن ضربه از دشمنان بیشتر به سبک Hack and slash شبیه ولی بازی Dark souls بیشتر به خاطر سیستم کاورگیری استراتژیک تو حمله به سبک Action Role شبیه . ولی کلا نقدتون خیلی خوب بود ممنون.
  باس های خیلی بحالی هم داره خصوصا Laurence,the firstVicar که واقعا منو بیچاره کرده بود

  0
  0
 • saeed rahimi گفت:

  ممنون جناب آقابابایی مقاله خوبی بود ولی به موضوع من هیچ وقت ندیدم Madman’s Knowledgeبرا فروش بیاد تو بازی

  0
  0
  • saeed rahimi گفت:

   این بازی یه شاهکار بتمام معناست شاید باور نکنین بجز بلادبورن و دارک سولز۲ هیچ بازی منو مجبور نمیکنه تا آخرش برم با اینکه هر کدومو ۱۰۰بار رفتم مخصوصا بلادبورن کبیر
   هرکس خواست این بازی رو باهم تجربه کنیم
   Saeed rahimisadegh
   همین تلگرام همه پی اس ان آی دی

   0
   0
 • alipower گفت:

  میشه یکی لطف کنه بگه
  فروشگاه bath massenger کجسات؟ همون حوضه ۲ ۳تا اسکلت توشن؟ :-؟ یادم نمیاد اون مد من بفروشه

  اگر میشه تو پیغام خصوصی جواب بدید مرسی

  0
  0