تفاوت موسیقی عنوان Dragon Quest XI در دو نسخه ۳DS و پلی‌استیشن ۴

۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۹

آهنگساز عنوان Dragon Quest XI آقای Koichi Sugiyama به تازگی مقداری در مورد موسیقی ساخته شده توسط وی در این عنوان و خصوصا تفاوت‌های آن در دو نسخه پلی‌استیشن ۴ و ۳DS صحبت کرده است.

آقای Sugiyama تاکید داشته که تمامی قطعات ساخته شده برای موسیقی این عنوان کاملا جدید و تازه بوده و با وجود آنکه موسیقی استفاده شده در هر دو نسخه ۳DS و پلی‌استیشن ۴ یکی خواهد بود، اما نحوه و حالت اجرای هر قطعه میان این دو نسخه متفاوت است.

علاوه بر آن، آقای Sugiyama اعلام کرده که تم اصلی اولین نسخه از سری Dragon Quest را تنها ظرف ۵ دقیقه نوشته و تمام موسیقی‌های آن عنوان را باید طی یک هفته آماده می‌کرده است. هنگامی که از او پرسیده شد واکنشش به این مدت زمان محدود چه بوده، آقای Sugiyama می‌گوید که باور داشته می‌تواند در همان مدت کوتاه کارش را به اتمام برساند.

بحث تفاوت میان دو نسخه ۳DS و پلی‌استیشن ۴ عنوان Dragon Quest XI شد. همانطور که می‌دانید به تازگی طی برنامه‌ای در شبکه NHK بخش کوتاهی از این عنوان نمایش داده شده است. در بخشی از این برنامه می‌توان نسخه ۳DS را نیز مشاهده کرد و نکته جالبی که در تصاویرمنتشر شده قابل رویت بوده، همراهی شخصیت‌های ثانویه در نقشه بازی و دنبال کردن شخصیت اصلی این عنوان در محیط است. این یکی از ویژگی‌های است که مشخصا نبودش در نسخه پلی‌استیشن ۴ این عنوان حس می‌شود.

نسخه ژاپنی Dragon Quest XI در زمان نامشخصی در سال ۲۰۱۷ برای ۳DS و پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید